1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Hepimiz Mehmediz Güçbirliği Platformu, Ankara'ya Gidiyor


 1. RollsRoyce

  RollsRoyce  

  Kayıt:
  20 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.730
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Bursa Ya Sen?
  Bursa'da 175 sivil toplum teşkilatının oluşturduğu Hepimiz Mehmediz Güçbirliği Platformu, Ankara'da 'Teröre karşı birlik ve beraberlik' mesajını vermek için devletin ve siyasetin zirvesiyle görüşecek.

  Ankara ziyareti öncesi basın mensuplarının karşısına geçen platform üyeleri, ziyarette 'Teröre karşı birlik ve beraberlik' mesajı iletecek. Muradiye Darizziyafe Restorant'ta düzenlenen basın toplantısında platform adına açıklama yapan Kamu-Sen Bursa İl Temsilcisi Selçuk Türkoğlu; "Biz Bursa'daki sivil toplum kuruluşları olarak, milletin kendisi, sivil iradenin temsilcisiyiz. Bölücü terörün hedefinin ortasına yerleştirdiği, bu nedenle de en fazla canı yanan, en fazla mağdur olan ve en etkili kitleyiz. Yüce Türk milletinin ta kendisiyiz. Ayrıca biliyoruz ki bu mücadelenin içinde milletin de sorumluluğu var. Devletimizi ve milletimizi tehdit ederek uzunca süredir içten içe kemiren bölücü PKK terör belasına karşı ulusal çapta ses getirecek şekilde; kamuoyunu oynanmak istenen oyuna karşı uyarmak, daha fazla birbirimize yaklaşmak sureti ile kötü niyetli hesapları boşa çıkarmak istiyoruz. Devleti daha kararlı tutum göstermeye teşvik etmek, özgüvenini artırmak, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve Türk polis teşkilatına milletin arkasında olduğu mesajı ile moral ve cesaret vermek niyetindeyiz. Terör odakları, iç ve dıştaki hatta okyanus ötesindeki işbirlikçileri ve destekçilerine de birlik beraberliğimizi bozma gayretlerinin hedefine ulaşamadığını ve ulaşamayacağını göstermek istiyoruz" dedi.

  Azerbeycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Handan Askeranton ise; proje ile birçok konuda olduğu gibi bu konuda da harekete geçmek için öncü olacaklarını söyledi. Askeranton, "Çanakkale'ye düşman saldırınca nasıl Siirtli koştu ise, bu gün Siirt'e tehdit varsa Çanakkaleli elbette koşacaktır. Biz et ve tırnak gibi ayrılmaz değil; tunç gibi ayrıştırılamayız. Bölücü terörle mücadelede; TC devletinin, hükümetinin ve Türk ordusunun arkasındayız. Biz Türkiye'nin 81 ilinden insanlar omuz omuza verebiliyoruz. Ekmeğimizi bölüşüp, kardeşçe aynı havayı, aynı kaderi paylaşabiliyoruz. Bunu tüm ülkeye örnek gösteriyoruz." diye konuştu.

  Basın toplantısında Diyarbakır, Bingöl, Bitlis, Muş, Elazığ başta olmak üzere çok sayıda hemşehri derneklerinin temsilcileri de, proje hakkında görüşlerini dile getirdi. Hepimiz Mehmediz Güçbirliği Platformu, yarın binlerce kişinin katılacağı uğurlama töreniyle Ankara'ya gidecek. Heyet, TBMM Başkanı Köksal Toptan, MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve hükümet adına Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'le görüşecek.
   
 2. RollsRoyce

  RollsRoyce  

  Kayıt:
  20 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.730
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Bursa Ya Sen?
  Kimse yorum yapmamış :S
   
 3. PolgaraWahrenheit

  PolgaraWahrenheit rank8

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.082
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Üni
  Birlik beraberlik mesajı verilmiş iyi hoş. Ama yine de elden birşey gelmiyor. TSK doğu'yu paramparça etti yine yetmiyor. O gerillayı oraya çıkaranı indirmedikten sonra ordaki temasın ardı arkası kesilmez gibi geliyor.
   
 4. Misproject

  Misproject Buralıyım

  Kayıt:
  17 Ekim 2007
  Mesajlar:
  3.879
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Antalya Beach Park
  +1