Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Brezilyalı yıldızımız Roberto Carlos, sarı lacivertli takımda şampiyonluk görmek istediğini söyledi. Sezon ortasında 1+1 yıllık sözleşme yenileyen ancak tatil için gittiği ülkesinde birçok kulübün transfer teklifi ile karşı karşıya gelen tecrübeli oyuncu, “Kariyerimi şampiyonluk ile tamamlamak istiyorum” yorumunu yaptı.

İki sezondur formasını giydiği Fenerbahçe'de başarı anlamında hayal kırıklığı yaşadığını kaydeden Roberto Carlos, Türkiye'de mutlu olduğunu ve sarı lacivertli taraftarlara hayranlığını vurgulayarak, “Bu sezon bambaşka bir dönem yaşayacağız. Tüm arkadaşlarım geçen yılın acısını çıkarmak için sabırsızlıkla bekliyor. Taraftarımızı mutlu edeceğiz. Bu kez maçlara gönül rahatlığıyla gelebilirler” dedi.

Başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerinin kendisine her zaman büyük yakınlık gösterdiğini dile getiren Roberto Carlos konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şükrü Saracoğlu Stadı'nda maça çıkmak çok güzel bir duygu. Konsantrasyonumuzu bozmadığımız takdirde, hem Süper Lig şampiyonluğunu ve Fortis Türkiye Kupası hasretini dindireceğimize inanıyorum. Taraftarlarımız çok şeyi hak ediyor.”

Geniş bir kadro oluşturan Christoph Daum'un değerli bir çalıştırıcı olduğunu ve kısa sürede kendisiyle uyum sağladığını da belirten Roberto Carlos, “Üç sezon önce Fenerbahçe'yi çalıştıran Alman teknik adamın, futbola bakış açısını çok beğeniyorum. Kendisini tamamen işine adamış bir insan. Fenerbahçe Yönetimi çok iyi bir tercih yaptı. Daum ile istenen seviyeye geleceğimize eminim” diye konuştu.

Yukarı Alt