1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

"Hedef yine UEFA şampiyonluğu"


 1. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul

  G.Saray Başkanı Adnan Polat, Goldman Sachs'ın aracılığıyla kredi kullanabilmeleri için genel kuruldan aldıkları yetkinin büyük önem taşıdığını, bu desteğin kendilerine güç verdiğini söyledi. Polat, UEFA Kupası'nda final oynamak ve kupayı Şükrü Saracoğlu Stadı'nda kazanma hedeflerini de yineledi!

  adnanpolat_kongrekonusma.jpg

  Galatasaray Dergisi'nin aralık ayı sayısındaki yazısında, günümüz futbol dünyasındaki endüstriyelleşmeye değinen ve Türk futbol kulüplerinin yeniden yapılanarak bu sürece etkin bir şekilde dahil olmaları gerektiğini aktaran Adnan Polat, ''Türkiye'nin dünyadaki yegane markası'' olarak tanımladığı Galatasaray'ı, mali ve idari konularda sağlam bir yapıya kavuşturmanın çabası içinde olduklarını kaydetti.

  Kulüp bünyesinde yer alan şirketleri birleştirmek ve mali açıdan sürekliliği de içeren bir istikrara kavuşturmak adına genel kuruldan kredi yetkisi istediklerini hatırlatan Polat, şunları kaydetti:
  ''Kredi kullanımı ve tahvil ihracı için istemiş olduğumuz bu yetki, kulübümüzün orta ve uzun vadede istikrarlı mali bir yapıyla yoluna devam etmesi ve özellikle de uluslararası düzeyde yeni başarılara imza atabilmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Bu yılın mart ayında tarihimizin en yüksek oyuyla bizleri yönetime getiren genel kurulumuzun, bu kez de aynı yaklaşım ve kararlılıkla yanımızda olduğunu görmenin gururunu yaşıyoruz. Bu destek bundan sonraki dönemde yapacağımız her işte daha özgüvenli ve kararlı olmamızı sağlayacaktır. Başarıya giden yolda Galatasaraylılar'ın desteğinin bizimle olduğu bilmemiz, yürüdüğümüz yola ışık tutacaktır.''

  -''HEDEF YİNE UEFA ŞAMPİYONLUĞU''-
  Adnan Polat, UEFA Kupası'nı bu sezon ikinci kez kazanma isteklerini yinelerken, başarılı olacaklarına inandığını ifade etti.

  Kulüplerin en büyük amaçlarının, mücadele ettikleri sportif branşlarda başarılı olmak olduğunu aktaran başkan Polat, dergide yer alan yazısında şunları kaydetti:
  ''Biz de Galatasaray olarak hem yurt içinde hem de yurt dışında başarılı olmayı kendisine öncelikli amaç edinmiş bir camiayız. 2000 yılında kazandığımız UEFA Kupası şampiyonluğu başta olmak üzere, elde ettiğimiz pek çok şampiyonluk bunun kanıtıdır. Bu sezon da UEFA Kupası'nda final oynamak ve kupayı Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bir kez daha kazanarak ülkemizin gururu olmayı amaçlıyoruz. Olympiakos galibiyetiyle başladığımız grup maçlarının, Kadıköy'e giden yolda ilk basamağı oluşturduğuna inanıyoruz. Başarılı olmaktan yana da hiç bir kuşkumuz yok.''