Selamlar. Bu konuyu ilk Müzik bölümüne açmıştım. Fakat pek ziyaret edilmediğinden konuyu burda düzenliycem.

- Resim Silinmiş.
1.BLACK SABBATH'ın efsanevi gitaristi Tony Iommi bir kaza sonrası maalesef iki parmağını kaybetti fakat yılmadan ''SANAT'' ını icra etmeye devam etti ve en önemli rifflerin öncüsü olarak tarihe geçti.

- Resim Silinmiş.
2.Heavy Metal Tarihinin öcüleri Afrikada yaşanan açlığa karşı gelerek Ronnie James Dio önderliğinde bir araya gelen isimler arasında Judas Priest,Iron Maiden,Möthley Crüe,Yngwie J Malmsteen,Quiet Riot gibi dönemin en büyük isimleri vardı.''HEAR N'AID'' adındaki karışık albümün tüm gelirleri Afrika'ya yardım için gönderildi.

- Resim Silinmiş.
3.Black Sabbath ve Rainbow'dan tanıdığımız efsane vokallerden Ronnie James Dio,tüm dünyanın kabul ettiği ''MOSH'' kimilerinin ''DEVILHAND'' dediği el hareketini tarihe geçirdi.Elin simgesini ise Dio şöle yorumlamıştır:''İşaret ve serçe parmaklarının birlikteliği şeytanın boynuzlarını simgelemektedir.''

- Resim Silinmiş.
4.Gerçekte varolmayan bir grubun aslında varmış gibi gösterilmesinin yaşattığı tuhaflıklar.Sözde grup 1984 yılında''This Is Spinal Tap'' için özellikle var edildi ve soundtrack ile beraber piyasya sürüldü.Ama kökleri 60 ların sonuna kadar dayanan
bir çok albüm ve konser vermiş grup olarak bilinmelerine rağmen 1982 ye kadar yaşadıkları bir belgesel yapıldı ve para kazanıldı ama bunlar 20 yıllık kocaman bir yalandan başka bir şey değildi. :))

- Resim Silinmiş.
5.Mötley Crüe gelmiş geçmiş en samimi kitaba imza attı.''The Dirt'' adındaki bu otobiyografik kitap tüm gerçekleri tamamen insanlara ulaştırdı ve hiç bir şey saklanamaz olmuştu o günden itibaren.

- Resim Silinmiş.
6.Ozzy ve Nicki Sixx 80 li yılların başında bir tura çıkarlar.Ancak turnenin başından sonuna kadar Ozzy ve Mötley Crüe nin bascısı Sixx iğrençlikte birbirleri ile yarışırlar.Ozzy nin uyurken ağzına canlı karıncaların sokulması ile başlayan tuhaflıklar yine Ozzy ye Sixx in çişinin içirilmesi ile son bulur artık arada daha neler oldu siz düşünün :))

- Resim Silinmiş.
7.En önemli gruplardan JUDAS PRIEST İn vokali ROB HALFORD un kendisini eşcinsel olarak açıklaması o günler için bir deprem niteliğindeydi.

8.Heavy Metal dünyasının önemli ismleriyle birlikte olan bazı groupielerin bu deneyimlerini anlattıkları web siteleri çok büyük ilgi görür ve bir çok sır açığa çıkar.Yine sitede Groupielerin backstage e nasıl sızacağı ve rockstarlara nasıl yaklaşmaları gerektiği bilgileride site de dolaşmaktaydı.

- Resim Silinmiş.
9.Def Leppard daha yeni kariyerinin başlangıcında bateristinin yani Rick Allen in kolunu kaybetmesi ile sarsılır.Grup 4 sene tedavi için bekler ve ''Hystria'' albümünü çıkarır.Bu albüm 10 Milyondan fazla satar.

- Resim Silinmiş.
10.Heavy Metal Dünyasında yapılan her yaramazlık bir yana her şey aslında LED ZEPPELIN e göre şekillenmiştir.LED in imgeleri ve şarkı sözlerindeki gizli mesajlar şu an bile hala araştırılmakta.

ALINTIDIR.!

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Konu güzel emeğine sağlık rock'a saygı duyuyorumda yabancı rock grupları arasında bu güne kadar adama benzeyen bir kişi göremedim :D 6. resimdeki adammı kadınmı çözemedim ayrıca.
- Resim Silinmiş.
en sağdaki adamın tipe bakın akıllara zarar :mrgreen: :lol: o sakal ne öyle :D

System of a down'ın stüdyolarının girişinde Türkler için hoş olmayan şeyler yazdığı söylentileri var =P

BarbaroS demiş ki:
Konu güzel emeğine sağlık rock'a saygı duyuyorumda yabancı rock grupları arasında bu güne kadar adama benzeyen bir kişi göremedim :D 6. resimdeki adammı kadınmı çözemedim ayrıca.
- Resim Silinmiş.
en sağdaki adamın tipe bakın akıllara zarar :mrgreen: :lol: o sakal ne öyle :D
Ozzy babayı kim tanımaz ya.. Erkektir kendisi :D

Yukarı Alt