1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

????? Hatası >>>Neden Oluşur?<<<


 1. drotalion

  drotalion rank8

  Kayıt:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  5.015
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Hepimizin başına gelmiştir.Oyunumuzu oynarken bir anda pat diye oyundan atar ve karşımızda ?????? ile dolu bir ekran. Peki bu Ekran neden geldi?

  Normalde oyun hepimizin bildiği gibi client server a server client a tcp\ip ile bağlanıp birbirleri ile sürekli olarak haberleşirler. Server client a çok sayıda pakeler gönderir. Bu paketlerde Client tarafından analiz edilir. Paketleri güzel güzel analiz eden client ımız a bir anda server veya başka bir yerden gelmiş olan bir paket gelir. Bu paket client ta tanımlı değildir. Hata oluşmuştur.
  Bilgisayarların çalışma prensibi durmadan işini yap, hata olunca düzelt, düzeltemezsende ''kill progress'' yap der. Aynı şey SRO içinde geçerli. Server dan veya başka bir yerden tanımlanmamış bir paket gelince bizim client ımız hata var diyor ve kendi içinde hatayı düzeltme öntemlerine bakıyor. Baktı nasıl düzeltileceğini bilmiyor, o zaman ''kill progress''. ????? hatası veriyor ve bizi oyundan atıyor.

  ????? hatasından nasıl korunabilirim?
  ????? hatasından korunmanın yolu malesef yoktur. alınabilecek önlemler ise sro açıkken başka hiçbi internetle ilgili birşey kullanmayın buna internet xplorer ve messenger da dahil
   
 2. drotalion

  drotalion rank8

  Kayıt:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  5.015
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  konu ile ilgii bütün soruarınızı sorabilirsiniz.
   
 3. kaanbalcı94

  kaanbalcı94 rank8

  Kayıt:
  29 Ekim 2007
  Mesajlar:
  113
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  oyuna girip Id Ve pw mi yazıyorum start yeri geldiğinde charıma tılayıp starta basıyorum.Kutucuk dolduğu zaman oyuna girmesi gereken yerde ??????????????? hatasını veriyo clientden kaynaklanabilir diye duydum clienti ni werirseniz sewinirim...
   
 4. drotalion

  drotalion rank8

  Kayıt:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  5.015
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  kullandığın sürümün orjinal client'ini ara. yani demek istediğim, eğer sm ya da bot kullanıyorsan ondan dolayı olabilir. sro loader kullanıyorsan da son sürüm için olmasına dikkat et. çünkü genelde hızlı patchleme işlemi için sürüme göre loader yapıyorlar (sürüme göre yapılmayınca aranması gerekiyor çünkü). bu sitede veya google'da original sro client diye aratabilirsin. o da olmazsa botsmall.com'dan isrobot için olan client'i indir. çünkü isrobot için olan client genelde orjinal client'in aynısı, aynısı olmasa bile %100 çalışan bir client'tir.