1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Hast Oğlu İçin


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  Türkiye, 'Var mısın Yok musun?'da 125 bin YTL kazanan Ömer Hoca'yı konuşuyor...
  - Resim Silinmiş.
  "Var mısın Yok musun" adlı yarışmanın dün akşamki bölümünde Ömer Boran 125 bin YTL kazandı. Yılbaşında 1 milyon YTL için Kemal Bey'le birlikte aday olan Ömer Boran, halkın sms'le yaptığı oylamada yarışmacı olma hakkını kaybetmişti. Ancak şans dün akşam Ömer öğretmenin yüzüne güldü. Bilgisayar, memleketi olan Trabzon'u belirledi ve yarışmacı oldu.

  Yarışmada, son iki kutu kaldığında ödül olarak 5 bin YTL ve 125 bin YTL vardı. Yarışmanın Ömer öğretmene kutusunu satması için yaptığı teklif 39 bin YTL'ydi. Ancak Ömer öğretmen teklifi kabul etmedi ve kutusunun açılmasını istedi. Kutudan çıkan 125 bin YTL'yle stüdyoda bir anda büyük bir coşku ve sevinç yaşandı. Ömer Boran, 39 bin YTL'yi kabul etmeyerek 125 bin YTL kazanmış oldu.

  ÖMER BORAN KİMDİR?

  Yarışma programı 'Var mısın Yok musun'da gönüllere taht kuran ve lösemili oğlunun kahramanı olmak için yarışmaya katılan Ömer Boran, 18 yıllık bir öğretmen.. Ömer Boran (42), 2003 yılı Aralık ayından beri İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Hastane İlköğretim Okulu'nda lösemili çocuklara eğitim veriyor. Buraya gönüllü olarak atanmak için başvurduğunda bir gün oğlunun Lösemi hastası olacağını aklının ucundan bile geçirmiyordu. Göreve başladıktan 2,5 yıl sonra kuru bir ateş şikayetiyle çalıştığı hastanenin aciline gelen Ömer Boran, yapılan kan tahlilleri sonucunda oğlu Yağız Fırat Boran'ın lösemiye yakalandığını öğrendi. Kendisi kadar, çalıştığı kurumda mesai arkadaşı doktorlar ve lösemili çocukların aileleri bu duruma inanamadı.. 6-7 aylık süren yoğun kemoterapi tedavisinin ardından Yağız Fırat lösemi ile mücadelede olumlu sonuç aldı ancak yine belirlenemeyen bir nedenle sinirleri tahrip olduğu için belden aşağısı hareket edemez hale geldi. Ömer Boran ve ailesi, yaklaşık 20 aydır Yağız Fırat Boran'ın iyileşmesi ve eski sağlığına kavuşması için çalışıyor.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. belirsizzzzz

  belirsizzzzz Aileden

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  7.584
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  CeyRRANNCI
  Şehir:
  Tokyo /Y.t
  buraya ihtiyacı olan birine gitmiş kahvekeyfi