1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Hasan Doğan'dan millilere övgü


 1. Uykucu

  Uykucu rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.369
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Futbol Federasyonu başkanı Hasan Doğan, Hırvatistan'ı saf dışı bırakarak yarı finale yükselen A Milli Takım oyuncularından övgüyle söz etti.

  Fransız spor gazetesi L'Equipe'e verdiği ve federasyonun internet sitesinden de yayınlanan röportajda, kalıcı başarı için sadece duygusallığın yetmediğini belirten Hasan Doğan, futbol akademilerinin de kurulması gerektiğini belirtti.

  ''Türkiye daha uzağı görüyor'' başlıklı röportajda Futbol Federasyonu'nun projelerini 3 adımda özetleyen ve 7-15 yaş arasında 16 milyon gencin bulunduğunu belirten Hasan Doğan, ''Bu gençleri futbola çekmek istiyoruz. Böylece amatör futbolu geliştirebiliriz. Bu konuda Platini de bizi destekliyor'' ifadelerini kullandı.

  Futbolun sosyal yanını da geliştirmek gerektiğini ifade eden başkan Doğan, ''Bunun yolu da görme, işitme engellilere, sokak çocuklarına futbolu aşılamaktan geçiyor. Tüm bunların yanında profesyonel futbol kulüpleri futbol akademisi kurmak zorunda. Bu akademilerin hem normal müfredatı hem de futbol eğitimi vermesi planlanıyor. Fransa'daki 'Clairefontaine' akademisini örnek alıyoruz. Futbol Federasyonu olarak biri İstanbul'da diğeri Ankara'da olmak üzere 2 tane akademi ile projeyi başlatıyoruz. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içindeyiz. Federasyonun gelirleri de bu tür işler yapmaya müsait. Bu tür girişimlerde sponsorlarımızdan da destek alıyoruz. Onlar da biliyor ki 70 milyonluk bir ülkede, bu desteklerin markalarına kuvvetli geri dönüşü oluyor'' diye konuştu.

  Turkcell Süper Lig'in, yayın hakkı için ödenen miktar ile Avrupa'nın en değerli altıncı ligi olduğunu vurgulayan Hasan Doğan, tüm bunların yanı sıra Avrupa Şampiyonası'nda elde edilen başarının Avrupa'da yaşayan Türklerin entegrasyonu konusunda önemli katkılarda bulunacağını dile getirdi.

  Başkan Doğan, Avusturya ve İsviçre Milli takımlarında oynayan Türk gençlerini kutlayarak orada oynadıklarını görmekten memnun olduğunu da sözlerine ekledi.