TFF Başkanı Hasan Doğan, Bodrum'da kalp krizi geçirdi ve yoğun bakıma alındı. Doğan, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Hasan Doğan, 1956 yılında Kastamonu'nun Abana ilçesinde doğdu.

İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul'da yapan Doğan, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra 1979-1980 yıllarında İngiltere'de lisan eğitimi aldı.

1981 ile 1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan firmasında pazarlama koordinatörü olarak görev alan Doğan, 1988 yılında kurucusu olduğu Ramsey'in genel müdürlüğü görevini üstlendi.

Aysel Doğan ile evli olan ve Zeynep ile Selim adlı iki çocuğu var.

Hasan Doğan, Ramsey Giyim San. yönetim kurulu üyeliği, Gürmen Giy. San. yönetim kurulu üyeliği, Kip-Teks Konfeksiyon yönetim kurulu başkanlığı, Star Medya Yayıncılık yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütüyordu.

Doğan, Levent Bıçakcı'nın Futbol Federasyonu başkanı olduğu dönemde federasyonda başkan vekili olarak görev almıştı.

Hasan Doğan'ın bu görevleri dışında, İstanbul Sanayi Odası Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sanayi konseyi, Boks Federasyonu yönetim kurulu üyelikleri bulunuyor.

14 şubat 2008'deki kongrede türkiye futbol federasyonu başkanı seçilmişti.

Merhum'a Tanrı'dan rahmet, kederli ailesi, yakınları ve Türk Futbol Camiası'na başsağlığı dileriz.

belirsizzzzz

Aileden
Evet , öğlen yemeğini fatih terimle birlikte yemiş.Hiçbir hastalıgıda yokmuş.Kalp krizinden vefat etmiş.

Yukarı Alt