1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Harry Potter'ın dünyası gerçek oluyor!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Son yılların en sevilen kahramanı Harry Potter'dan esinlenilerek hazırlanmaya başlanan dev bir park, gelecek yıl kapılarını açıyor. Disneyland'i gölgede bırakması beklenen büyülü park, çocukları Harry Potter'ın sihirli dünyasına çağıracak.

  Harry Potter efsanesinden esinlenen bir tema parkı gelecek yıl ilkbaharda ABD'nin Florida eyaletinde açılacak.

  Tema parklarının kurucusu ve işletmecisi Universal Orlando Resort'tan yapılan açıklamada, ziyaretçilerin genç büyücünün sihir dünyasına dalabilecekleri parkın adının "Harry Potter'ın sihirli dünyası" olacağı ve Britanyalı yazar J.K. Rowling'in kitaplarındaki tüm kişilikler ve yerlerin bulunacağı belirtildi.

  Yüksek hızlı trenler ve uçan araçlarla birlikte son teknolojiye sahip olacak eğlence parkı, genç büyücünün dünyasının aslına en uygun şekilde yaratılması için Harry Potter filmlerinin baş dekorcusu Stuart Craig ve sanat direktörü Alan Gilmore ile beraber çalışacak büyük bir ekip tarafından inşa edilecek.

  Parkın inşa çalışmalarına bizzat kitabın yazarı J.K. Rowling ve 7 adet Harry Potter filmi çeken Warner Bors sinema stüdyolarının çalışanları da katılacak.

  Parkın yapım aşaması şu an sadece kağıt üzerinde. Yanda görülen fotoğraflarda bu dünyanın ipuçları veriliyor.