belirsizzzzz

Aileden
- Resim Silinmiş.

Merhabalar tekrar bir ders hadi başlayalım

1-İlk önce 350*19 boyutlarında Transparent bir çalışma sayfası açıyoruz.

- Resim Silinmiş.

2-Arkaplan için oluşturmak için "Gradient Tool" seçip, yukarıdan aşağıya bir çizgi çekiyoruz.

- Resim Silinmiş.

Şekil 1.- Resim Silinmiş.

3-Arkaplana çizgi eklemek için yeni bir çalışma sayfası açıyoruz boyutları 3*3 ve Trasnparent olucak.Sonra resmizi aşağıdaki gibi boyuyoruz pen tool ile bir çizgi.

- Resim Silinmiş.

4-Sonra ''Edit>define Pattern'' diyip patternt olarak kayıt ediyoruz.

- Resim Silinmiş.

5-Sonra bu resmi kapatıp ''edit>fiil'' deyip patterni ve ordan yapmış oldugumuz patterni çeçiyoruz.

- Resim Silinmiş.

6-Sonra bu şekilde olmalı.

- Resim Silinmiş.

7-Sonra userbarın istenilen bir yerine yazımızı yazıyoruz.

- Resim Silinmiş.

8-Sonra istenilen resimi açıp userbarımıza ekliyoruz.

- Resim Silinmiş.

9-Resme parlaklık efekti vermek için.Yeni bir layer açıyoruz, "Elliptical Marquee Tool" ile bir yuvarlak alan seçtikten sonra ''Edit>fill'' deyip white'ı seçiyoruz.Sonra resmimizi boyamış olduk.Layer menusunden opacity değerini istenilen değere kadar düşürüyoruz.

- Resim Silinmiş.

10-File-Jump to-İmageReady diyerek İmageready'e geçiyoruz.

:idea: Şimdi geldik heraketlendirmeye.

11-Şimdi resmimizin oldugu layeri seçiyoruz.Sonrada ''Mode tool'' u sçeiyoruz.Resmimizi sadece alt kısmı gözükücek şekilde ayarlıyoruz, ve animation penceresinden add frameye tıklıyoruz.

- Resim Silinmiş.

12-Sonra move toll seçili iken yön tuşlarını kullanım resmimizi en üste çıkarıyoruz.

13-Tekrar resmimizi aşağı indiriyoruz.Ki geridönüşümlü olsun.

14-Tekrar frame penceresinden birince bencere seçili iken Twen menusune tıklıyoruz.

- Resim Silinmiş.

15-Birinci layer seçili iken tween menusune tıklayıp aşağıdaki ayarları yapıyoruz.

- Resim Silinmiş.

16-Şimdi 33 tane frame oldu biz 33. frameyi seçip tekrar tween menusunden aynı ayarları yapıyoruz.

17-Sonra imageradyde menude bulunan explorer veya firefox simgesine tıklıyoruz.Sonra internet sayfasında açılan resme sağ tıklayıp 'Resmi Farklı kaydet'' diyip, resmi kayıtedebiliriz.

- Resim Silinmiş.

İşte Bukadar.Yazıya pek önem vermedim kusura bakmayın.Amacım .gif nasıl oluyor onu anlatabilmekti.

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Userbar yapmayı biliyordum ama hareketliden hiç çakmıyordum.Ama sayende ilk hareketli çalışmanı yaptım.Emeğine sağlık.

- Resim Silinmiş.

Buda ilk hareketli çalışmam.(Pek güzel değil ama olsun :thumbsup: )

İlk PhotopShop Deneyimim Oldun TeşekkürLer BaTTeRST..

- Resim Silinmiş.

Yukarı Alt