Hamilton iddialı
McLaren'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton, geçen yıl 5. olduğu İstanbul Park'ta bu kez podyum için iddialı olduklarını söyledi.
- Resim Silinmiş.
İstanbul Park'ta hafta sonu gerçekleştirilecek Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinde yarışacak McLaren Mercedes'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton, bu önemli yarış öncesi Troya özel gösterisinde rol aldı.
İstanbul Gösteri Merkezi'nde sahneye konulan Troya'nın özel gösterisinde yer alan Hamilton, gösteride, sahneye inip savaşı önleyen ve barışı sağlayan kişi rolünde oynadı. Sahneye özel ipler vasıtasıyla uçarak gelen Hamilton, savaşan iki grubun arasına girerek barışı sağladı.
Gösterinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İngiliz pilot, hafta sonu için iyimser olduğunu vurgulayarak, dereceye girmek açısından iddialarını dile getirdi.
Hamilton, İstanbul'da daha önce 3 kez yarıştığını belirterek, ''Geçen yıl 5. oldum. Bu sene podyuma çıkmayı hedefliyoruz. Dünyada iki tane saat yönünün tersinde pist var. İstanbul bunlardan biri. Virajlarda sol tarafa yattığınız için boynunuzun sol tarafı ağrıyor. Diğer pistlerde sağ tarafınızı kullanıyorsunuz. Nefes nefese yarışlar olabiliyor. Her pist böyle değil'' diye konuştu.
Formula 1'de yarışmanın kendisi için rüya olduğunu kaydeden Lewis Hamilton, ''Ben onu yaşıyorum. Benim için hala bir rüya. Hala inanmakta zorlanıyorum. Dünyanın en iyi işini yapıyorum. Bunun için sıkı eğitimler alıyoruz. Herhalde bir mühendisin diplomasını hak ettim. Doğuştan yarışçıyım'' dedi.
Hamilton, hangi pilotlarla anlaştığı yönündeki soruyu ise, ''Felipe Massa, Nico Rosberg ve Robert Kubica ile iyi anlaşıyorum. Genç pilotlarla daha iyiyiz. Çocukluğumuzdan itibaren beraber oluyoruz'' diye yanıtladı.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt