SonSAHNE

Bilgiliyim
Adim 1 : Hamachi Nedir?
Hamachi, internet uzerinden arkadaslarinizla oyun oynayabileceginiz, dosya paylasimi yapabileceginiz bir sanal ag yaratir. Bu aga maksimum 16 kisi girebilir. Hamachi ile coklu oyuncu (multi-player) desteklemeyen oyunları LAN (Yerel Ag Bağlantisi)'dan oynayabilirsiniz.

Adim 2 : Hamachi'yi indirin
Hamachi, Turkce dil destegine sahiptir. Dolayisiyla programi kullanmakta zorluk cekmezsiniz. Programi indirmek icin:

Orjinal Sitesinden İndirmek İçin Tıkla
Kendi Uploadım Rapid Link için Tıkla
Kod:
Rar Şifresi: www.extraloob.com

Adim 3 : Hamachi'yi Kurun
Programi indirdikten sonra kurulum dosyasini acin ve "Ileri" komutuyla programi sisteminize kurun.

Adim 4 : Hamachi'yi Calistirin
Kurulum islemi bittikten sonra Hamachi'yi calistirin. Karsiniza Hosgeldiniz menusu gelecektir. Bu kismi İleri butonuna basarak gecin. Sizin lakabinizi soracaktir. Buraya kendi lakabinizi yazabilirsiniz.

Adim 5 : Hamachi'ye Baglanin
Ve Hamachi'nin ana penceresini acin. Yukarida rakamlar yazacaktir. Onun altinda offline yazıyorsa, Hamachi'ye baglanmamissinizdir. Bu yuzden programin gorev cubugundaki simgesinden Ac yazisina tiklayin ya da programin ana penceresinden en soldaki simgeye (Power simgesine benziyor) tiklayarak Hamachi'ye baglanin.

Adim 6 : Programı Kapatin
Programin gorev cubugundaki simgesine sag tiklayip Cık yazisina tiklayin ve programi kapatin. Ayni sekilde aginizda bulunun kisiler de kapatsin.

Adim 7 : Kayit Defterinden Gerekli Ayarlari Yapin
Programin kapali oldugundan emin olduktan sonra Baslat > Calistir'i acin ve regedit komutunu yazin. Kayit Defteri Düzenleyicisi karsiniza cikacaktir. Resim 1'e bakarak Applied Networking'e sag tiklayip silin.

Adim 8 : Programi Yeniden Calistirin
Kayit Defteri Düzenleyicisi'nden gerekli islemi yaptiktan sonra programi yeniden calistirin. Program acildiginda Adim 4'deki islemleri tekrarlamaniz gerekmektedir.

Adim 9 : Hamachi'de Ag Yaratin / Bir Aga Katilin
İsterseniz ana pencerede bulunan alttaki simgelerden en sagdakine tiklayip, oradan da Ayarlar sekmesine tikladiktan sonra Lakabi Degistir butonundan lakabinizi degistirebilirsiniz.
Gelelim ag yaratmaya... Programa bagli oldugunuzdan emin olduktan sonra, Resim 2'den Yeni ag yarat butonuna basiniz.

Yeni ag yarat butonuna bastiktan sonra karsiniza asagıdaki ekran gelecek.

Buradan Ag adi kismina, dilediginiz bir isim yazin. Bu sizin kuracaginiz agin adi olacaktir.
Ag Sifresi kismina ise, ag sifrenizi yazin. Bu sayede sifreyi bilmeyenler sizin aginiza katilamayacaklardir.
Ve Yarat butonuna tiklayin.

Artik aginiz yaratilmistir. Artik tek yapmaniz gereken, arkadasinizin sizin aginiza girmesi. Veya arkadasiniz agi kurmus olabilir, dolayisiyla siz onun agina girmelisiniz. Amac; ikinizin ayni agda bulunmasidir. Eger arkadasiniz siz agi kurduysa, sizin onun aginiza katilmaniz gerekmektedir. Iste onun agina katilmaniz icin yapmaniz gerekenler :

Resim 2'de goruldugu gibi, oradan Bir aga katil yazisina tiklayin. Resim 4'deki gibi arkadasinizin kurdugu ag adini ve sifresini yazin ve Katil butonuna basin.

Arkadasiniz sizin aginiza ya da siz onun aginiza katildiginda, birbirinizi programin ana penceresinden görebileceksiniz.

Ornek : Counter Strike 1.6'nin Tadini Cikarin
Ayni agda bulundugunuzdan emin olduktan sonra CS 1.6'yi acin ve yeni bir oyun kurun. Artik arkadasiniz tipki internet kafeden oynuyormussunuz gibi LAN'dan sizin kurdugunuz oyuna girebilir ve oyunun tadini cikarabilirsiniz.

Oyunun tadını çıkarın........

Not: Hamachi den Ağ Kurduğunuzda Biri ona Girerse Ağ Bağlantınız Varmış Gibi Oyun Oynayabilirsiniz. Sadece Gerekli olan Oyunda LAN dan Oynama özelliği olsun yeter...

Bu arada Ben ağ kurdum. ağ adı: extraloob.com
ağ şifresi: http://www.extraloob.com Sadece EXL üyelerine Mahsus bi Ağdır. EXL deki nickini söyleyen kalabilir orda :)
Fifa 2007 ye davet ediyorum. ilgililer gelsinler hamachi ağıma kapışalım :lolmuch:

SonSAHNE

Bilgiliyim
yokmu fifa 2007 oynayan :) varsa gelin de oynayalım :lol: bu arada extraloob.com serverları kuruyorum eğer extraloob.com dolarsa extraloob.com1 extraloob.com2 gibi serverlarda kurcam :)

SonSAHNE

Bilgiliyim
ei ekliyorum ben pek iddialı değilim ama kötüde değilimdir :)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
işte budur güzelim 10 numara bir topic söyleyecek tek şey vardı sabit yapıyorum diyecektim o bile yapılmış ellerinize sağlık cidden öpüyorum gözlerinden mucX

extraloob demiş ki:
işte budur güzelim 10 numara bir topic söyleyecek tek şey vardı sabit yapıyorum diyecektim o bile yapılmış ellerinize sağlık cidden öpüyorum gözlerinden mucX
sana söz bırakmamıslar be :mrgreen:

sagolasın bi soru cok mu yer kotayı ??bir saat fifa kapsısak kaç mb yer

SonSAHNE

Bilgiliyim
bnce kota gitmez çünkü ağ bağlantısıymış gibi oynuyosun. tabi hamachi nin sistemini bilmiyom o yüzden gidiyo olabilir de sro dan ne kadar gidiosa o kadar gider en fazla...

S0NS4HN3 demiş ki:
bnce kota gitmez çünkü ağ bağlantısıymış gibi oynuyosun. tabi hamachi nin sistemini bilmiyom o yüzden gidiyo olabilir de sro dan ne kadar gidiosa o kadar gider en fazla...
hayır kota cok gidiyor diye biliyorum o %100de kaç gider onu bilmiyom

SonSAHNE

Bilgiliyim
varmış baya kota yiyiomuş :lol: adamın teki her girişte 10mb yiyo yazmış :lol:

hahha çok pis gaza getiririm ama şunu da söleyim pek de ii oynadığım sölenemez :lolmuch:

Yukarı Alt