1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Halt die klappe Daum! (Kapat çeneni Daum)


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Halt die klappe Daum! (Kapat çeneni Daum)
  Fenerbahçe hakkında açıklamalarda bulunan Alman hocaya kulüpten yanıt: “Kulübümüz hakkında daha fazla yorumlarda bulunmaması en doğrusu ve ahlaklı spor adamına yakışır davranış olacaktır”

  [​IMG]

  Eski teknik direktör Daum’un, Köln maçı öncesinde Fenerbahçe’yi izleyen muhabirlerle bir araya gelip, çeşitli açıklamalarda bulunması, yönetimin tepkisini çekti. Kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla yapılan açıklamada, Alman hocanın, Türk gazetecilerle basın toplantısı organize ettiği hatırlatılarak, “Sayın Daum artık kulübümüz ile bağlantısı olan biri değildir. Kendisi ile sözleşmesinin şartları yerine getirilerek anlaşmamız sonlandırılmıştır. Bu noktadan sonra gerek geçen sezon, gerekse önümüzdeki sezona ilişkin samimiyetten uzak yorumlarının kendisinde saklı kalması daha doğru olacaktır. Fenerbahçe Spor Kulübü için tek başarı şampiyonluktur. Sayın Daum kendisini başarılı görüyor olabilir, ancak kişinin kendisi hakkında bu şekilde yaptığı değerlendirmeler değil, aslen kamuoyunun yaptığı değerlendirmeler esastır.

  ‘Cevap hakkı kullanılacaktır’

  Buradan hareketle Sayın Daum’un artık daha fazla kulübümüz hakkında yorumlarda bulunmaması en doğrusu ve ahlaklı bir spor adamına yakışan davranış olacaktır. Sayın Daum’un benzer şekilde yorumlarına devam etmesi durumunda, kulübümüz de kendisine karşı cevap hakkını kullanacaktır” denildi.

  Takımın tepkisi: Doğru söylemiyor


  Christoph Daum’un, Başkan Aziz Yıldırım ve teknik direktör Aykut Kocaman’ın yanı sıra, takımdaki Brezilyalılar ile ilgili suçlamaları, Sarı-Lacivertli futbolcuların tepkisini çekti. Eski teknik direktörlerinin bu konuda yalan söylediğini ifade eden futbolcular, “Daum, kesinlikle doğruyu söylemiyor. Brezilyalı futbolcular arasında kesinlikle bir sorun yok. Yıllardır hep birlikteyiz, böyle bir şeye şahit olmadık. Madem bir sorun vardı, niye çözme yoluna gitmedi? Güiza’yı iki kez evine çağırdı ama İspanyol oyuncu kendisini ciddiye almadığı için davete gitmedi. Daum önce bunun açıklamasını yapsın” diye konuştu.​
   
 2. Avasin

  Avasin  

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.440
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  İnşaat Mühendisi
  Şehir:
  Santa Clara/Küba

  İlk geldiği zamandan beri hiç sevmemiştim bu adamı