Hakan Şükür: Laik bir sporcuyum
Galatasaray'ın tecrübeli futbolcusu Hakan Şükür, Fenerbahçe maçı öncesi ‘Kutlu Doğum Haftası'na dikkat çeken açıklamalarının başka yönlere çekilmesinin kendisini üzdüğünü belirterek, ''Hayatım boyunca Atatürk ilkelerine bağlı kalmış, laikliği yaşam tarzı olarak benimsemiş bir sporcuyum'' diye konuştu.
- Resim Silinmiş.
Galatasaray Futbol Takımı'nın Kaptanı Hakan Şükür, Fenerbahçe ile yaptıkları derbi maç öncesi, ''Kutlu Doğum Haftası''na atıfta bulunduğu açıklamalarının başka yönlere çekilmesinin, kendisini son derece yaraladığını ve üzdüğünü belirtti.
Söz konusu demeci, derbi maç öncesi barış ve centilmenlik mesajı iletmek amacıyla iyi niyetle verdiğini belirten Hakan Şükür, ''Ben, hayatım boyunca Atatürk ilkelerine bağlı kalmış, laikliği bir yaşam tarzı olarak benimsemiş bir sporcuyum. Futbola başladığım günden itibaren, gerek Galatasaray, gerekse Türk Milli Takımı'nın formasını giyme ve kaptanlık mertebesine yükselme şerefini yaşarken, centilmenliğin, disiplinli ve ciddi çalışmanın bir genci nerelere getirebileceğini göstermek için çok çaba harcadım'' diye konuştu.
Dünyanın her yerinde insanların ve sporcuların vicdani inançlarının farklı olabileceğine dikkat çeken tecrübeli golcü, ''İnanç bireysel bir şeydir. Vicdan hürriyeti, kimsenin boyunduruğu altında olmamalıdır. Mücadele ettiğim formayla kazandığımız başarıları, zaferleri ve üzüntüleri de Musevisinden, Hristiyanına, Katoliğinden, Protestanına, Ortodoksuna kadar, farklı inanç sahipleriyle paylaştım. Mutlaka çoğunuz için de bu böyledir. Özellikle sporda milliyet ve inanç farklılığını bir ayrılık olarak göstermek, sporun ruhuna aykırıdır. Mensubu olmaktan ve hizmet etmekten büyük gurur duyduğum Galatasaray camiasını ve kamuoyunu bu konuda aydınlatmayı bir borç bilirim'' dedi.

''BİR BÜTÜN OLDUK''

Hakan Şükür, Sivas maçı öncesindeki ve sonrasındaki yorgunluğu hala üzerlerinden atamadıklarını ifade ederek, ''Maçtan önce de pek fazla uyuyamadık. Küçük bir şehrin merkezinde müthiş bir kalabalık içerisinde uyumaya çalıştık, istirahat etmeye çalıştık. Ama her şeye rağmen arkadaşlarımızla beraber müthiş bir mücadele gösterdik. Sezon içinde yaşanan pek çok şeye rağmen hocalarımız, teknik ekibimiz, futbolcular bir bütün olduk. Tabii buradaki en önemli etken taraftarımız. Onlar neresi olursa olsun müthiş bir sinerji yarattılar, bizlere müthiş bir destek verdiler. Sivas karşılaşması da böyleydi. Oyunun hiçbir bölümünde hem takımımız kopmadı, hem seyirci kopmadı. Hep bir umutla bir şevkle bizi desteklediler'' dedi.
Sivas maçı sırasında Arda Turan'a taktik vermesine ve sonrasında Arda'nın 3 gol atmasına da değinen Hakan Şükür, ''O bir teknik görüş değil. Doğaçlama, o an içimden öyle geldi. O sırada kenara su içmek için gelmişlerdi. Sol tarafta markaj altında oynuyordu ve ona önlem almışlardı. Ben de dedim ki, göbekten atılan herhangi bir topta forvete yakın olursan pozisyon bulursun çünkü forvet yalnız kalıyor bu tip anlarda. Futbolun şansı da var tabii ki, o da Ayhan'ın güzel pasına bir dokunuşla gol attı, arkasından bir gol daha ve devreye moralli girmemizi sağladı. Onun dışında zaten sezon boyunca iyi bir performans gösterdi'' diye konuştu.
Sivasspor maçında yenilen hatalı gollerin futbolun içinde her zaman olabileceğini dile getiren Hakan Şükür, ''Rakibin attığı 3. gol haricinde sanki diğerlerini biz attık diyebiliriz. Biraz da zeminin azizliği. Arkadaşlarımız o mücadeleyi sonuna kadar verdiler. Mühim olan takım olabilmek ve gol yediğiniz zaman yeniden ayağa kalkabilmek'' dedi.

GENÇLERBİRLİĞİ OFTAŞ SPOR MAÇI

Hafta sonu Ali Sami Yen Stadı'nda oynanacak Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçında dikkatli olmaları gerektiğini, futbolun çok ciddi bir oyun olduğunu ve her şeyin bitmediğini söyleyen Hakan Şükür, ''Sevinmek tabii ki güzel. Seyirciyle bunu paylaşmak. Biz sonuçta onları kırmamak için yanlarına gidiyoruz. Ama soyunma odasına girdiğimiz andan itibaren her şeyin bitmediğini konuştuk. Uçakta şarkılar söyledik, eğlendik. Otobüste de tesislere gelene kadar konuştuk, herkesin dikkat etmesi gerektiğini söyledik. Futbolun çok ciddi bir oyun olduğunu söyledik. Geçmişte rakiplerimizin kaybettiği bir ya da birçok şampiyonluk var. Ama ben bu güvenin bize olumlu tesir edeceğini düşünüyorum. İnşallah seyircimiz ile beraber güzel bir sonuç alacağımız karşılaşma olacak. Bunu hafta içerisinde hocalarımız da bizler de söyleyeceğiz ama zaten hepsi bilincinde. Genç arkadaşlarımızın hepsinin bu camiaya çok şey verebileceğini ve verdiğini düşünüyorum. Bizler de onlara iyi örnek olabiliyorsak ne mutlu bize'' diye konuştu.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Birileri hakan şükürün ayağını kaydırmak istiyo adam müslüman oldugunu açıklıyo namaz kılıyom diyo sankia ana avrat küfretmiş gibi bi tavır alıyo medya çok çirkef Hakan'a karşı milli takımdan ayağını kaydırdılar şimdi iyice rezil etmek istiyolar ama bence hepsi komple Tr nin yetiştirdigi en büyük futbolculardan birisi yaşattığı sayısız sevinç var bize ama bazıları hmn unutuyo işte

The_DifferenT demiş ki:
Birileri hakan şükürün ayağını kaydırmak istiyo adam müslüman oldugunu açıklıyo namaz kılıyom diyo sankia ana avrat küfretmiş gibi bi tavır alıyo medya çok çirkef Hakan'a karşı milli takımdan ayağını kaydırdılar şimdi iyice rezil etmek istiyolar ama bence hepsi komple Tr nin yetiştirdigi en büyük futbolculardan birisi yaşattığı sayısız sevinç var bize ama bazıları hmn unutuyo işte
bencede

Yukarı Alt