1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Haftanın Free Heroları (28.08.2012 - 31.08.2012)


 1. arveleson

  arveleson olduser

  Kayıt:
  29 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.142
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Sihirdarlar Vadisi


  Bu konuda birsürü eksiklik var. Bunları yavaş yavaş tamamlamak istiyorum. Çünkü artık bu siteninde lol'e önem vermesini istiyorum. O yüzden en başta haftanın free heroları konusu ile başlamak istiyorum. Her hafta güncellemeye çalışıcam. Bedava championları size açıklaması ile vericek. İşte bu haftanın bedava heroları ;

  - Resim Silinmiş.

  Ona aşık olun! Yanlış duymadınız, gerçektende aşık olmanız gereken bir AP şampiyondur kendisi. Büyüleyici güzelliğinin yanısıra, birbirinden kullanışlı yetenekleri ile orta alanı kolaylıkla domine edebilen Ahri, bugün binlerce oyuncunun bile örnek aldığı profesyonellerin vazgeçilmezlerindendir. Charm yeteneği ile rakibinizi taunt etkisine sokabilir ya da ultisi ile mücadelenin tam ortasından geçerek kolaylıkla rakiplerinizin başını döndürebilirsiniz.

  Pasif Soul Eater: Ahri ne zaman bir büyüsüyle düşmanı vursa Soul Eeater yeteneğini doldurur. Büyü (Spell) başına maksimum üç dolum yapabilir. Dokuz adet doluma denk geldiği zaman bir sonraki büyüsü büyük bir miktarda Spell Vamp gerçekleştirir.
  Q Orb of Deception: Ahri küresini fırlatır ve geri çeker. Fırlattığı zaman sihir hasarı (Magic Damage) vurur ve geri çektiği zaman gerçek hasar (True Damage) vurur.
  W Fox-Fire: Ahri kısa bir gecikme kilidinin ardından yakındaki düşmanlara saldıranüç tane ateşten tilki fırlatır.
  E Charm: Ahri denk geldiğinde düşmanlarına hasar veren ve onları cezbeden bir öpücük fırlatır. Bu öpücük onların yavaşça Ahri’ye doğru yürümelerine sebebiyet verir.
  R Spirit Rush: Ahri ileriye doğru hamle yapar ve ruh yıldırımları fırlatır, yakındaki üç düşmana hasar verir. Bekleme süresine girmeden önce Spirit Rush üç kez kullanılabilir.


  - Resim Silinmiş.

  AD Carry alternatiflerinize ekleyebileceğiniz ve farklı skilleri ile takımınıza yüksek katkı sağlayabileceğiniz bir şampiyondur. Mücadele içerisinde olduğu sürece pasifi sayesinde büyü ve saldırı zırhı kazanan Graves, bir sis bombası atarak hasar verirken düşmanı yavaşlatıp alan içerisindeyken haritayıda görmesini engelleyebiliyor. İleri doğru atılabilen yeteneği sayesinde kolayca kaçabilir ve rakiplerinizi yakalayabilirsiniz.

  Pasif True Grit: Graves çatışmada kaldığı sürece zırh ve sihir direnci kazanır.
  Q Buckshot: Graves mermilerin yolu üzerinde yer alan düşmanlarına koni içinde üç kurşun atar. Yakın mesafedeki düşmanlar mermiler tarafından birçok kez vurulur, fakat her biri bir öncekinden daha az hasar verir.
  W Smokescreen:
  Graves hedef bölgeye hasar veren ve duman bulutu yaratan bir duman spreyi fırlatır. Duman bulutunun içindeki düşmanların görüş açısı ve hızları düşer.
  E Quickdraw:
  Graves ileri doğru hamle yapar ve birkaç saniyeliğine vuruş hızı kazanır. Düşmanlara saldırısı bu yeteneğin bekleme süresini azaltır.
  R Collateral Damage(Ultimate):
  Graves vurduğu ilk hedefe büyük hasarlar veren patlayıcı bir kovan fırlatır. Bir şampiyonu vurduktan sonra ya da mesafesinin sonuna geldikten sonra kovan patlayarak koni biçimdeki alanda hedefin arkasındakilere hasar verir.


  [​IMG]

  Haftanın bir diğer solo top şampiyonu, isteğe göre jungler olarakta kullanılabilen Volibear. Kullanışlı yetenekleri olan bu ayı dostumuz, çevresindeki tüm düşmanlara fear etkisi ve hasar verebiliyor. Aynı zamanda belirli bir mesafe arasını 4 ayak üstünde koşarak düşmanı arkasına atabiliyor. Isırık darbesi ile oldukça fazla hasar veren dostumuzun ultimate yeteneği ile alana yüksek hasarlı darbeler yapabilmesi onu sevmeniz için yeterli sebepler arasında.

  Pasif Chosen of the Storm: Volibear canı kritik seviyeye indiği zaman bir kaç saniyeliğine can doldurur.
  Q Rolling Thunder: Volibear bir şampiyonu kovalarken ellerini yere indirerek bir ayının koştuğu gibi hızlı koşmaya başlar. Saldırdığı ilk düşmanı havaya fırlatır.
  W Frenzy: Volibear tekrarladığı saldırılar ona ekstra saldırı hızı kazandırır. Dördüncü saldırıda düşmanına acımasızca (yüksek miktarda) hasar verir.
  E Majestic Roar: Volibear güçlü bir kükreyiş gerçekleştirir çevresindekilere hasar verir ve onları yavaşlatır. Aynı zamanda minion ve monster’ler “fear” etkisinde kalır.
  R Thunder Claws: Volibear şiddetli fırtınalardan güç toplar. Topladığı bu güç normal saldırılarda düşmanlarını şimşekle vurmasına imkan sağlar, bu şimşek hedefin yakınında yer alan düşmanlara sıçrayabilir.


  - Resim Silinmiş.

  Master Yi yeni başlayanlar için ideal bir şampiyondur. Yüksek hasar gücü ve kolay kazanç sağlayabilmesi onu diğerlerinden ayırır; ama tabii ki sadece yeni başlayanlar değil oyunda ileri düzeydeki oyuncularında sevdiği bir şampiyondur. Hem AD, hemde AP ağırlıklı oynanma imkanı sunan Master Yi solo top hattı için, aynı zamanda jungle içinde tercih edilebilecek çok yönlü bir karakterdir. Yetenekleri arasında AP oranına göre can doldurabilmesi kolaylıkla hattına sahip çıkmasına ve baskı kurmasına olanak tanır.


  Pasif Double Strike: Her yedinci atakta Master Yi düşmana iki kez vurur.
  Q Alpha Strike: Master Yi, savaş arenasına sıçrayarak 4 hedefe 100/150/200/250/300 (+%100 Ability Power) değerinde büyü hasarı verir. Minionlara gerçekleştirilen vuruşların %20/30/40/50/60 oranında 400 ekstra hasar verme şansı vardır.
  W Meditate: Master Yi, beş saniye içerisinde 140/280/420/560/700 (+%400 Ability Power) oranında canını yeniler. Bu yenileme sırasında 100/150/200/250/300 zırh ve büyü dayanıklılığı kazanır.
  E Wuju Style: Master Yi fiziksel hasarını 15/20/25/30/35 oranında arttırır. Aktif: Master Yi, bu yeteneği aktif hale getirirse bu yetenekten kazanılan ekstra hasar oranı ikiye katlanır, fakat pasiften gelen fiziksel hasar, bu yetenek yeniden kullanıma uygun hale gelene kadar geçersiz sayılır.
  R Highlander: Master Yi'nin hareket hızı %40 oranında ve saldırı hızı %40/60/80 oranında artar. Bu yetenek aktifken 6/9/12 saniyeliğine tüm yavaşlatma efektlerinden etkilenmez. Eğer Master Yi, bu yetenek aktifken birini öldürürse (kill) bekleme süresi sıfırlanır, eğer bir düşmanın öldürülmesinde yardımcı olursa (assist) bekleme süresinin yarısı sıfırlanır.


  [​IMG]

  Mid lane’de oynayan assassinimiz, oldukça etkileyici bir güzelliği ve bir o kadar da etkileyici yeteneklere sahiptir. Katarina, bıçaklarla olan ilişkisini çok iyi kullanabilmekte ve her ne kadar alışık olmasakta bu bıçakları büyü gücü ile harmanlamaktadır. Belirli bir alan içerisinde düşmana ani bir atak yaparak yanında belirebilmesi yan hatlara gank yaparken işini oldukça kolaylatırmaktadır. Ultimate yeteneğini kullanarak kendi ekseninde dönüp bıçaklar fırlatan ve team fightlarda oldukça işe yarayan bu özelliği ile tercih edilen Katarina bu haftaki ücretsizler arasında.


  Pasif Voracity: Herhangi bir kill veya asisst aldığında ultimate skill’inin süresi 10 saniye azalır ve diğer skillleri tekrar açılır.
  Q Bouncing Blades: Bir hançer atar ve 50/85/120/155/190 (+0.5 ability power) olarak hasar verir. 4 Farklı rakibe sektiğinde %10 oranında hasarı azalır.
  W Sinister Steel: Katarina çevresindeki rakiplere 40/80/120/160/200 (+0.5 ability power) hasar verir ve her hasar başına 12/20/28/36/44% hareket hızı kazanır (1 saniyeliğine).
  E Shunpo: akibin üzerine doğru fırlar ve 40/70/100/130/160 (+0.5 ability power) hasar verir.
  R Death Lotus: Katarina çevresinde döner ve 3 farklı rakip şampiyona 400/500/600 (+3 attack damage)(+1.75 ability power) hasar verir. Kendi can miktarını 3 saniyeliğine %50 oranında yeniler.


  - Resim Silinmiş.

  Leona her ne kadar melee bir şampiyon olarak gözükse de oyuncular onu support olarak tercih ederler. Tank olarak geliştirilebilen Leona'nın büyü gücü oldukça etkilidir. Aynı zamanda yetenekleri ile yarattığı kombolar ile düşmanlarını stun etkisine sokar ve takımına büyük ölçüde yarar sağlar. Armor'u gerçekten çok yüksek olan Leona bir healer kadar birebir yardımcı olamasa da yetenekleri onun gerçekten etkili bir support olduğunu ortaya koyuyor.

  Pasif Sunlight: Leonanın hasar veren büyüleri düşmanı 3.5 saniyeliğine Sunlight etkisinde bırakır. Müttefik şampiyonlar bu hedeflere hasar verdiklerinde, fazladan büyü hasarı veren Sunlight etkisini aktifleştirirler.
  Q Shield of Daybreak: Leona bir sonraki autoatack için kalkanını kullanır 40/70/100/130/160 (0.03) büyü hasarı verir ve düşmanı 1.25 saniyeliğine etkisiz hale getirir.
  W Eclipse: Leona, 3 saniye boyunca 30/40/50/60/70 ekstra zırh ve büyü dayanıklılığı kazanmak için kalkanını havaya kaldırır. Etki sonra erdiğinde yakınındaki düşmanlara 60/110/160/210/260 (+0.4) büyü hasarı verir. Herhangi bir düşman bu hasardan etkilendiğinde kalkan etkisi 3 saniye daha sürer.
  E Zenith Blade: Leona bir çizgi boyunca tüm düşmanlara 60/100/140/180/220 (+0.4) büyü hasarı veren bir kılıç görüntüsü oluşturur. Görüntü sona erdiğinde kılıcın etkisinde kalan son düşman şampiyon hareket edemez ve Leona ona doğru atılır.
  R Solar Flare : Kısa bir gecikmeden sonra Leona güneş enerjisi ışınlarını 150/250/350 (+0.8 ) büyü hasarı vermesi ve düşmanları 1.5 saniyeliğine %80 yavaşlatması için çağırır. Etki alanının ortasında kalan düşmanlar yavaşlamak yerine sersemler.


  [​IMG]

  Oyunun tartışmasız en iyi tank şampiyonlarından biri olan malphite, kendine yarattığı kalkan ile kendini korumasını iyi biliyor. Düşman heroya doğru yakından saldırı yapabileceğimiz gibi uzaktan vurmamıza yarayan Seismic Shard adlı skill’imiz ile rakibimize ability damage olarak hasar veriyoruz. Zaten heromuz yeterince tank bir de bu duruma Brutal Strikes skill’imiz eklenince armor ve atack damage’miz artıyor.Team fightlarda etkili olan Ground Slam skill’imize gelince çevremizdeki düşmanlara belli bir hasar veriyor ve bunun yanı sıra movement speedlerini düşürmekte. Geldik en zor team fightları aniden lehimize çeviriyor olan ultimate skill’imize. Unstoppable Force adlı bu skill ile belli bir alandaki düşman herolara hızlıca koşarak hasar veriyoruz ve bunun sonucunda düşman şampiyonları havalandırıyoruz.

  Pasif Granite Shield: Can miktarının %10’u kadar damage emen bir kalkana sahiptir. Bu kalkan 10 saniye hiç damage almazsa yenilenir.
  Q Seismic Shard: Rakibine bir toprak shard gönderir. 70/120/170/220/270 (+60% ability power) damage vurur ve rakibinin 14/17/20/23/26% hareket hızını düşürür.
  W Brutal Strikes: Pasif: Düz saldırılarını vurduğu düşmanının etrafına 30/38/46/54/62% daha az damage vurur. Aktif: Armor’u ve attack damage’i 20/25/30/35/40% oranında artar.
  E Ground Slam: Etrafındaki düşmanlara 60/100/140/180/220 damage vurur ve onların saldırı hızlarını 30/35/40/45/50% oranında düşürür.
  R Unstoppable Force: Hedefteki düşmanları havaya fırlatır, 1.5 saniye stun’lar ve 200/300/ 400 (+100% ability power) magic damage vurur.


  [​IMG]

  Kesinlikle bu ufak ninja dostumuzun boyuna aldanmayın, aksi takdirde boyuna göre çok çok büyük bir gücü içinde saklıyor. Genellikle orta bölgede AP Carry olarak oynanabilen manasız şampiyonumuz oyun içerisinde alternatif olarak AD build ile de oynanabilmektedir. Yüksek range oranı ve stun etkileri sayesinde orta alanda rakiplerini bir bir avlayan Kennen, ultimate yeteneği ile geniş bir alanda etki gösterip içindeki düşmanları stun etkisine sokmakla beraber yüksek damage de verebilmektedir. Mana yerine enerji barı olan şampiyonumuzda dikkat edilmesi gereken en önemli hususta budur. Enerji barını dengeli ve zekice kullanarak oldukça rahat oynayabileceğiniz, bir o kadar da zevkli bir şampiyondur.

  Pasif Mark of the Storm: Kennen’in yetenekleri düşmana Marks of the Storm (Fırtınanın İşaretleri) ekler. 3 Marks of the Storm biriktiği zaman, düşman sersemleşir (stun) ve Kennen 25 enerji kazanır. 7 saniye içerisinde iki kez gerçekleştirildiği zaman azalma etkisi vardır.
  Q Thundering Shuriken: Kennen bir şimşek shuriken’i fırlatır ve hedefine (75 / 115 / 155 / 195 / 235 + %75 Ability Power) değerinde hasar verir ve Mark of the Storm ekler.
  W Electrical Surge: Her beş saldırıda bir Kennen Attack Damage’inin (% 40 / 50 / 60 / 70 / 80)’i kadar ekstra hasar verir ve hedefine bir adet Mark of the Storm ekler. Aktif: Mark of the Storm ile işaretlenmiş tüm yakın hedeflere (65 / 95 / 125 / 155 / 185 + %45 Ability Power) değerinde büyü hasarı veren elektrik dalgaları fırlatır. Ayrıca hedefine bir başka Mark of the Storm ekler.
  E Lightning Rush: Kennen hızlı bir şekilde hareket eden ve düşman birimlerin içinden geçerek onlara (85 / 125 / 165 / 205 / 245 + %60 Ability Power) değerinde büyü hasarı verir ve içinden geçtiği her birime Mark of the Storm ekler. Ek olarak Kennen, 4 saniyeliğine (10 / 20 / 30 / 40 / 50) zırh (armor) ve büyü dayanıklılığı (magic resist) kazanır. Eğer Kennen bir birimin içinden geçerse 40 enerji kazanır fakat bunu sadece bir kez gerçekleştirebilir. Lightning Rush yeteneği minion’lara yarı oranda hasar verir.
  R Slicing Maelstorm: Kennen sihirsel bir fırtına yaratır ve düşmanlarına (80 / 145 / 210 + %33 Ability Power) değerinde büyü hasarı verir ve yakınlarıda ki şampiyonlardan birine rastgele Mark of the Storm ekler. Bu işlem her (0.5 / 0.415 / 0.33) saniyede bir gerçekleşir. Bu fırtına (6 / 10.5 / 15) defa saldırı düzenleyebilir ve bir hedefi üç kereden fazla vuramaz.


  - Resim Silinmiş.

  Tam anlamıyla support ve etkili bir tanktır. Tüm yetenekleri takım arkadaşlarına yardım edebilmesi ve karşı takıma zarar verebilmesi adına düzenlenmiştir. Healer olarak kullanılabilen Taric, stun yeteneği ile de rakibinize zor anlar yaşatma konusunda etkili olacaktır. Ulti yeteneği ile takım arkadaşlarına attack damage ve ability power kazandıran Taric, etrafındaki buzları parçalayarak fightlarda rakiplerinizin zırhını kırmanızı sağlar.

  Pasif Gemcraft: Taric tüm silahlarına sihirli mücevherler takmayı sever, bunun sonucu olarak temel atakları verilen hasara göre manasını yeniler.
  Q Imbue: Taric kendini ve bir takım arkadaşını iyileştirmek için toprağın enerjisini ortaya çıkarır. Bu iyileştirme Taric sadece kendisini iyileştirdiğinde daha kuvvetlidir. Ek olarak, Taric'in normal atakları Imbue'nin bekleme süresini (cooldown) kısaltır.
  W Shatter: Taric sert bir hava ile korunur, kendisinin ve takım arkadaşlarının zırh (armor) ve büyü dayanıklılığını (magic res.) arttırır. Ayrıca kendisini çevreleyen bu güçlü taşları rakibine hasar vermek ve kendi zırhından bir bedel karşılığı kısa süre rakibinin zırhını azaltmak için parçalayabilir.
  E Dazzle: Taric mücevherli kalkanından parlak bir ışık yollar, hedefini sersemletir (stun) ve hedef ile arasındaki mesafeye bağlı olarak hasar verir.
  R Radiance: Taric yakınındaki düşmanlara hasar vermek için balyozunu yere vurur. Bundan sonraki süre için Taric'in mücevherleri Taric ve takım arkadaşlarına fazladan attack damage ve ability power kazandırmak için enerji yayımlar.


  - Resim Silinmiş.

  AD ve AP Carry olarak oynanabilen Teemo, pasifi sayesinde görünmez olarak kolaylıkla saklanabilir. Ultimate yeteneğindeki mantarları ile onları hem ufak çaplı ward olarak , hemde kaçmak için düşmanlarınızı yavaşlatan birer tuzak olarak kullanabilirsiniz. Yeteneklerinden bir diğerinin pasifindeki zehri ile oklarınız düşmana zehir etkisi vererek sizden kaçsalar dahi bir süre daha canlarını azaltmaya devam edecektir. Eğlenceli olan bu şampiyonu denemekte fayda var.

  Pasif Camouflage: Teemo, 3 saniyeliğine herhangi bir faaliyette bulunmazsa görünmez olur. Görünmezlikten çıktığı anda 3 saniyeliğine Element of Surprise etkisi kazanır ve saldırı hızı %40 oranında artar.
  Q Blinding Dart: Teemo düşmanı zehirler, 80/125/170/215/260 (+%80 Ability Power) büyü hasarı vurur. Zehirlenen düşman 1.5/1.75/2/2.25/2.5 saniyeliğine saldırılarını ıskalar (Blind etkisi).
  W Move Quick:
  Teemo’nun hareket hızı düşman şampiyondan ya da kuleden hasar alana dek (son 5 saniye içerisinde) %10/14/18/22/26 oranında artar. Aktif: Teemo’nun kazandığı ekstra hareket hızı 3 saniyeliğine 2 katına çıkar.
  E Toxic Shot: Teemo’nun normal saldırıları ilk çarpmada 9/18/27/36/45 (+0.14 Ability Power) büyü hasarı ve 4 saniyeliğine 6/12/18/24/30 (+0.14 Ability Power) büyü hasarı verir.
  R Noxious Trap: Teemo aynı anda en fazla 3 tane taşıyabildiği mantarlardan etrafa döşer. Mantara denk gelen düşman ve yakındakiler %30/40/50 oranında yavaşlarlar ve mantarlar 4 saniye içerisinde 200/400/600 (+%80 Ability Power) oranında büyü hasarı verirler.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. frityus

  frityus playboy

  Kayıt:
  1 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Kargo genel müdürü
  Şehir:
  Bursa

  Graves ve voli iyi olud diyerleri tırt zaten
   
 3. arveleson

  arveleson olduser

  Kayıt:
  29 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.142
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Sihirdarlar Vadisi

  Malp tırt ? Ahri Tırt ? Kennen Tırt ? Leona Tırt ? OMG 8O
   
 4. frityus

  frityus playboy

  Kayıt:
  1 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Kargo genel müdürü
  Şehir:
  Bursa

  Onlar var !?
   
 5. arveleson

  arveleson olduser

  Kayıt:
  29 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.142
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Sihirdarlar Vadisi

  Diğerleri tırt diyince bir an balkondan atladım. Şuan asfalttan yazıyorum eekd1
   
 6. frityus

  frityus playboy

  Kayıt:
  1 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  3.837
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Kargo genel müdürü
  Şehir:
  Bursa

  Yazık yea
   
 7. Rookie

  Rookie olduser

  Kayıt:
  26 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.975
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Alanya/Antalya

  Kennen reyiz <3