Birçoğumuz karakterine çok para harcamıştır.Avatarlar almıştır.İtemleri güzeldir.Peki böyle süper bir karakterin soyulmasını istermiydiniz?
İşte size yapabileceğiniz basit ve yararlı ipuçları.

-Bilgisayarımızda mutlaka bir kötü yazılımlardan koruyan program olmalı.Bu programları özetlersek McAfee internet security,KasperSky internet security,Norton İnternet Security gibi.Neden internet security?Çünkü İnternet Security yazılımları,hem anti-virüs hem internet koruyuculuğunu yapar.Girdiğiniz siteleri otomatik olarak tarar ve zararlı olabilecek durumlarda size derhal haber verir.Ayrıca bilgisayara gelen-giden verileri sürekli kontrol eder.
..::Mutlaka İnternet Security programları kurun::..
-Haftada en az 2 kez bilgisayarınızı komple taratın.
-Spybot gibi programlarla küçük ve zararlı yazılımları yokedin.
-Güvenmediğiniz sitelerden kesinlikle download yapmayın.(Yaptığınız programların içinde genellikle Trojan olur).
-Program kurarken güvenlik duvarını ve anti-virüsü asla kapatmayın.
-Windows Güvenlik Duvarı'nıda kullanın.(Birçok kişi yararsız diyor peki yararı varsa?Ha açık ha kapalı).
-MSN üzerinden bilmediğiniz kişilerden Dosya almayın.Dosya göndermeyin.
-E-posta adresinize gelen her maili açmayın.(Keylogger yüklenmiş bir maile girdiğiniz anda bilgisayarınıza bulaşır).
-Bilgisayarınıza USB Flash Bellek taktığınızda mutlaka anti-virüsle taratın.Çünkü Flash Bellek'ten bulaşan birsürü zararlı yazılımlar vardır.(Flash Bellek Bill Gates'in olsa bile:).
-Bilgisayarınıza ekstradan bir FireWall kurun.
-Anti-virüs,Firewall gibi koruma programlarını ve Bilgisayarınızı sürekli güncelleştirin.

Şimdide gelelim oyunda yapabileceklerinize
-İtem satarken yada alırken Exchange ile değil stall yoluyla alın.(Bazı programlarla oyundaki itemlere bile keylogger kurulabiliyor)
-E-mail onaylatma ile karakterinizi koruma altına alın.
-Joymax hariç hiçbir siteye karakteriniz ile ilgili bilgileri girmeyin.
-Oyundaki spammer ların yazdığı sitelere girmeyin.
-Tanımadığınız kişilerden oyun ile ilgili programları almayın.

Şimdilik bu kadar.

Güvenlik duvarının önemi büyük arkadaşlar ayrıca kullandığınız programlar alabiliyosanız ücretli olsun yoksa fixli ama sürekli update yaptırın günde yüzlerce virüs çeşidi çıkıyor. COMODO firewall tavsiye ediyorum .

-E-posta adresinize gelen her maili açmayın.(Keylogger yüklenmiş bir maile girdiğiniz anda bilgisayarınıza bulaşır).

1.'si E-maile Trojen Yerleştiremezsin :wink1: Trojeni Yani Virüsü Sadece .exe 'lere, .dll'lere vb uzantılı Dosyalar İçerisine Gizliyebilirsin/yazdırabilirsin.

2.'si bana Söylermisin Yada Söylermisiniz ben Şu Virüs PRogramını Kullanıorum bilgisayarıma Virüs Girmiyor?

Mcafee? - Nod32? - avast? - avg? - norton? Daha 10larca Virüs Programı var Ama Bunları Kullanırsanız Virüs Girmez Diye birşey yok bunuda Unutmayın. 2004den beri Silkroad Oynuyorum Bilgisayarımda Ne Virüs Koruması Nede baska bisi var.

2004den beri Charım Hacklenmedi, Bilgisayarıma Virüs Girdi Diye Hiç Formatta atmadım. Önemli Olan Bilgisyarı Bilgisayar Gibi Kullanmak. Unutmayın Virüs Programınızdan Önce Kendinize Güvenin : ))))

Virüs Programlarını Hayatta Sevmem ve nefret etmişimdir, Herzaman İşlemlerde Ramden Ve İşlemci Hızındna Mutlaka Yer Bununda Sebebleri Kasmaktır :wink1:

Güzel anlatmışın ama biraz zorlamışın.

Ana fikir şu...

1- Nod32 yükleyin ve hep güncel tutun.
2- Loader kullanmayın.
3- Tanımadığınız kişilere şifrenizi vermeyin ki soyulmaların %80'i bu yüzden güvenip veriyoruz.
4- Bilmediğiniz dosya ve internet sitelerine bulaşmayın.

Hacklenmezsiniz...

her serverda çar soyan adamlar var onlar tarafından soyulmak istemiyorsanız
silkroadın içindeki dump klasörünü her gün kontrol edin eğer çıkmışsa silin.pc'niz temizse soyulmazsınız.

hamster544 demiş ki:
Güzel anlatmışın ama biraz zorlamışın.

Ana fikir şu...

1- Nod32 yükleyin ve hep güncel tutun.
2- Loader kullanmayın.
3- Tanımadığınız kişilere şifrenizi vermeyin ki soyulmaların %80'i bu yüzden güvenip veriyoruz.
4- Bilmediğiniz dosya ve internet sitelerine bulaşmayın.

Hacklenmezsiniz...

ii güzel de arkadaşım formatı atıyorum pc ye hiç bişi download etmiyorum kısmeye pwmi vermiyorum exhance kabul etmiyorum msnden kımseden bişi almıyorum mailleri okumuyorum bile ama charım yine soyuluyo bunun nedeni ne olabilir....

herkesin bildiği şeyler sanırım ben bu topic e girerken özel bi program falan var sanmıştım ama sıradan şeyler çıktı

Yukarı Alt