1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Hacker Olimpiyatları


 1. Redefine

  Redefine olduser

  Kayıt:
  21 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.040
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36  Hacker Olimpiyatları

  fft17_mf189170.Jpe

  Önümüzdeki ay Vancouver'da düzenlenecek "Hacker Olimpiyatları"nda cep telefonu ve internet tarayıcısı kırma dallarında müsabakalar mevcut.

  Digital Vaccine Labs'ın sponsorluğunda düzenlenen Pwn2Own "Hacker Olimpiyatları", bu sene Vancouver CanSecWest güvenlik konferansı dahilinde katılımcı bekliyor. Amaç, belirlenen cep telefonu işletim sistemleri ve internet tarayıcılarının zayıf noktalarını bulmak. Şartlar ise bulunan açıkların üreticilerle paylaşılması ve bu açıklar giderilene kadar sır olarak kalmalarından ibaret.

  Cep telefonu dalında Android, Symbian ve Windows Mobile işletim sistemiyle çalışan ve aralarında iPhone ve BlackBerry'nin bulunduğu cihazlar kırılmaya çalışılacak. Sistemde açık bulan katılımcılar 10 bin dolarla ödüllendirilecek ve kırdıkları telefon da yanlarına kalıcak.

  İnternet tarayıcısı dalında ise yarış Windows 7 yüklü Sony Vaio üzerinde çalışan Internet Explorer 8, Firefox ve Google Chrome ile OS X yüklü MacBook üzerinde çalışan Safari ve yine Firefox arasında geçecek. Bu dalın ödülü 5 bin dolar.

  Geçen yıl aynı yarışmayı OS X yüklü MacBook'u kıran Charlie Miller kazanmıştı. İkinciliği ise Windows Vista'yı kıran yarışmacı alırken, severek kullandığımız Linux dağıtımı Ubuntu kırılamamıştı.
   
 2. F10diP|

  F10diP| rank8

  Kayıt:
  13 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.802
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Koordinatör
  Şehir:
  İnönü

  Marka tanıtımlarında bu tür yarışmalar bulunmaz fırsat. Linux dağıtımı Ubuntu ne olduğunu bilmiyorum ama.. bu yarışmadan sonra o programa rehabet artmıştır sanıırm