1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

H. Avni Aker Stadı’nda Çalışmalar Sürüyor


 1. Apollon

  Apollon rank8

  Kayıt:
  16 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.027
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Mimarlık
  [​IMG]

  Hüseyin Avni Aker Stadı’ndaki yenileme çalışmalarda son noktaya gelindi.

  Buna göre Hüseyin Avni Aker Stadı zeminin altyapısı tamamen yenilenip, doğal çimi serildi. Sahanın ligin ilk haftasına kadar müsabaka oynanacak hale geleceği belirtildi. Ayrıca stadımızın fiziki şartlarında UEFA denetçilerinin isteği doğrultusunda bazı düzenleme ve tadilat işlerine başlandı.

  Stadyum Müdürümüz Alparslan Özdemir, stadın Trabzonspor Kulübü’nün marka değerine uygun hale getirildiğini belirterek, yapılan değişiklikleri şöyle sıraladı: “Kale arkası tribünleri 3’er metre geri çekildi. Bu uygulama sonucunda söz konusu tribünle maraton tribününün birleşme noktasındaki taraftarlarımızın engelsiz bir şekilde müsabakayı izlemesi planlandı. Yine kale arkası tribününün önünde bulunan koruyucu duvarın yanı sıra saydam cam da 80 cm. Boyutuna indirildi. Yine yapılan düzenleme sonucunda maraton tribüne 260 adet koltuk ilave edilerek tüm koltuklar yeniden numaralandırıldı. Stadyuma itfaiye, ambulans ve diğer araçların giriş noktası genişletildi. Maraton tribününde izolasyon çalışmaları yapılarak sızmalar engellendi. Stadın drenaj sistemi tamamen yenilendi. Çim ekiminin tamamlanarak lige hazır hale gelmesi için bakımına devam ediliyor. Yangın tesisatı bakımı ise sürdürülüyor” dedi.

  Özdemir, UEFA kriterlerine uygun olarak naklen yayın noktalarının ele alındığını ifade ederek, “Stadımızda geçen sezon bulunan 10 kamera noktası bu yıl 12’ye çıkarılıp UEFA kriterlerine uygun şekilde bulundukları alanlar değiştirilerek en uygun noktadan çekim yapmaları sağlandı” diye konuştu.

  Stadın çevre düzenlemesinin devam ettiğini söyleyen Özdemir, şöyle devam etti: “Stadımızın protokol tribünü önündeki otopark alanı genişletildi. Ayrıca yol tarafı kale arkası tribününün etrafında da düzenlemelerde bulunduk. Buna göre tribünün arkasında bulunan otopark alanın 1 dönümlük kısmı tamamen canlı yayın araçları için ayrıldı. Bu alanın asfaltlama çalışmalarına ise kısa süre içerisinde başlanacak. Tüm bunlara ilave olarak protokol tribünü girişine teslimat ve danışma binası kuruldu”

  Statta UEFA kriterlerine göre düzenlemelere devam ettiklerini de sözlerine ekleyen Özdemir, “Ev sahibi, misafir ve hakem soyunma odaları tamamen yenilenmeye başladı. Ayrıca yine koridorlarımızla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanı sıra yol tarafı kale arkası tribününün altı düzenlenerek özel güvenlik ve emniyet güçleri için toplanma merkezi olarak kullanılacak” yorumunu yaptı.

  Fotoğraflar

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]