1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Güvenli, hızlı ve konforlu internet kafeler geliyor


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  En güncel lisanslı yazılımlar ile güvenli ve gelişmiş bir Internet deneyimi sunan 3+ İnternet Kafe projesi, bu mekanların çağdaş, nezih ve güvenilir ortamlar olarak yeniden konumlanmasına katkıda bulunuyor. İstanbul ve Ankara İnternet Kafeciler Odaları Birliği’nin inisiyatifi doğrultusunda, Kültür Bakanlığı ve Microsoft yetkililerinin buluştuğu toplantıda projenin ayrıntıları tartışıldı

  Yurt çapında yaygın hizmet veren İnternet kafeler, işlevleri ve ekonomiye sağladığı katma değer ile Türkiye için büyük bir önem taşıyor. Özellikle teknolojiye erişimi kısıtlı olan bölgeler ve kitleler için İnternet kafeler kritik bir rol üstleniyor. İnternet kafelerin bilgi toplumundaki yaşamsal önemine inanan Microsoft, İstanbul ve Ankara İnternet Kafeciler Odaları inisiyatifi ve Kültür Bakanlığı desteği ile bu işletmelerin toplumda nezih ve güvenilir birer sosyal mekan olarak algılanmasını sağlayan önemli bir projeye imza atıyor.

  Kültür Bakanlığı yetkilileri, Microsoft, İstanbul ve Ankara İnternet Kafeciler Odaları, bu amaçla 3 Kasım Salı günü Kadıköy’deki Harbour İnternet Kafe’de bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Bu toplantıda 3+ İnternet Kafe projesinin detayları kamuoyuna tanıtıldı.

  3+ İnternet Kafe projesinin ele alındığı bu toplantıya Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdür Yardımcısı Günay Kiracı’nın yanı sıra, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, Ankara İnternet Kafeciler Odası Başkanı Önder Kaplan ve BIESAM başkanı Namık Kural da konuşmacı olarak katıldılar.

  Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, 3+ İnternet Kafe iş modeli hakkında şunları söyledi:
  “İnternet kafelerin 3+ İnternet Kafe çatısı altında gerçekleştirdiği güç birliği ile ekonomiye değer yaratacağına inanıyoruz. Bu kurumlarımızı, Windows 7 ve Microsoft Office yazılımlarını özel koşullarda alabilmelerine yönelik çözümlerimiz, bilgisayar okuryazarlığı ve İnternet güvenliği konusunda geliştirdiğimiz özgün içeriğimiz ile destekliyoruz. Türkiye’de 15 bini aşkın sayıda olduğu söylenen İnternet Kafe’lerimizin toplumun geleceğinde önemli potansiyele sahip olduğunu görüyoruz. Ağırlıkla gençlere ve bilgisayar sahibi olmayan milyonlarca Internet kullanıcısına hizmet veren bu mekanlarda dikkatten kaçan lisanssız yazılım kullanımları, bilgisayar sistemlerini İnternet ataklarına karşı savunmasız bırakabilmekte, güvenlik açısından önemli sorunlara yol açmaktadır. Bu arada İnternet Kafe’lerimiz çeşitli kablosuz Internet erişim ortamlarından kaynaklanan yoğun bir rekabet altındadır. Oysa gerek geniş kesimlerin İnternet ortamına erişim sağlaması, gerekse Internet bankacılığı, e-devlet ve benzeri uygulamaların toplum tarafından benimsenerek kullanılabilmesi için İnternet kafeler bugün ve gelecekte en doğru adres olmaya devam edecektir. Bu mekanların bilgi toplumu olma yolunda Türkiye için önemli bilgi ve sosyalleşme merkezleri olarak hizmet verirken bunu belli kalite ve hizmet standartları ile yapması, karlı hale gelmesi ve hatta marka yaratması önem kazanmaktadır. İnternet Kafe işini hakkıyla yapmaya çalışan işletmelerimizin yaşadığı sorunları dikkate alan Microsoft, 3+ İnternet Kafe iş modeli ile girişimcilerimize en uygun çözümleri öneriyor”.

  Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdür Yardımcısı Günay Kiracı, ‘’Bu proje telif hakları açısından bir başlangıç oldu, biz de Kültür Bakanlığı Telif Hakları bölümü olarak projeyi yakından takip ediyor ve destekliyoruz,” dedi.