Kayıt
9 Mart 2007
Mesajlar
211
Beğeniler
0
Öncelikle oyunumuz Gunz OnLine;
Oyun TPS görüntüsü şeklince (yani karakterin dışından) görünür. Genelde PVP(Player Versus Player) anlayışına dayalı bir oyundur. CS gibi silahlarla oynanan fakat kılıç/bıçağında öneminin fazla olduğu aynı zamanda da Matrix, Prince Of Persia gibi duvarlarda yürünebilen fizikötesi ögeleri bulunduran bir online oyun.


Oyun Anasayfa'ya gitmek için Tıkla!Oyun Kayıt için TıklaOyun Download İçin Tıkla


Oyun hakkında ufak bi fikir elde edilmesi için güzel hikayesi ile hoş bir video
http://www.youtube.com/watch?v=ndtwyJK4TDMOyuna giriş

Masaüstüne gelen kısayolu tıkladıktan sonra sizi bir siteye yönlendiricektir, panik yapmayın. Aldığınız şifre ve kullanıcı girip sisteme giriş yaptıktan sonra "Play Live" Butonunu tıklatın. Size ActiveX denetimini yüklemenizi söyleye bilir, Adres çubuğunun altında gelen activeX çubuğuna sag tıklayıp ActiveX denetimini yüke... tıkladığınızda size bir kez daha ActiveX yüklensin mi diye sorar Yükle diyip ActiveX yükleme işini bitirin.(Her zaman sormayabilir panik olmayın. Eğer sorun cıkarırsa Pop-Up Blocker, Anti Virüs veya GüvenlikDuvarı ayarlarını düzenleyin.
ActiveX Yükledikten sonra, tekrar bizi anasayfaya yönlendirmesi gerekir, Yönlendirmezse yeni bir explorer sayfası açıp Tekrar giriş yapın ve "Play Live" butonuna tıklayın. Launcher açılıcaktır.(Bu kısımda birçok sorun yaşayan arkadaş oldu. Çözümünü bilmiyoruz.. ama üstteki AntiVir/GüvenlikDuvarı/Pop-Up blocker ayarlarını yaparsanız sorun cıkarıcağını sanmam) Launcherimiz gelince "Start Game" diyip Patchleri atalım ve... Oyundasınız.


Oyunda Irk/Cinsiyet/Karakter Seçimi;


-Oyunda ırk bulunmamaktadır yani herkes insan olarak karakter yaratıp kullanır.
-Erkek Karakter: Öneclikle yeni başlıyanlar için ideal bir seçim olucaktır. Kılıç konusunda biraz daha ağır kalmasına rağmen kılıcı hem daha uzak mesafeye vurur hemde silah konusunda belirgin bir hız avantajı vardır.
Kadın Karakter: Kılıç konusunda belirgin bir üstünlüğü vardır. Fakar silah konusunda biraz daha ağır davranır. Erkek karakterle melee weapon üstünde biraz fikir edinip az biraz tekniğinizi ilerletince kadın karakter oldukça iyi gelicektir. Çünkü silah konusundaki dezavantajını tekniğinizi ilerleterek kapatabilirsiniz.Oyunda amaç; detective

Oyunda amacımız genel olarak Level kasmaktır. Level atladıkça çoğu online RPGnin tersine Stat veya Skill KAZANMAYIZ. Level kasmayı biraz daha eğlenceli yapmak için oyunda değişik PVP Modları vardır.


Oyunun Modları kahvekeyfi

-Team DeathMatch(TDM): Takımlarla oynanan üstünüze aldığınız bütün itemleri kullanabildiğiniz oyun modu.(Bu moddayken öldürülürseniz 2 takımdan birisinde oyuncu kalmayana kadar beklersiniz)
-DeathMatch(DM): Herkesin tek olduğu ve TDMdeki gibi üstümüzde kibütün itemlerimizi kullanabiliceğimiz oyun modu.
-Team Gladiator(TG): Takımlarla oynanan sadece melee weapon kullanılan oyun modu.
-Gladiator: Herkesin tek olduğu ve sadece melee weapon kullanılan oyun modu.
-Team DeathMatch + Extreme(TDM+E): TDMe benziyen ama öldürüldüğünüz zaman DMdeki gibi 5sn bekleyip yeniden başlıyabildiğiniz oyun modu.
-DeathMatch + Berkeser(Berkeser): DMe benzeyen fakat oyunculardan birinin berkeser olduğu oyun modu. Berkeser, daha iyi vuruş gücü verir fakat hpniz/zırhınız adamlar size vurmasa bile yavaş yavaş azalır ama bu eksiğini öldürdüğü her adamdan aldığı hp ile geri kazanır.
-The Duel Match(Duel Mode): Adından da anlaşıla biliceği gibi Duel maçlarının yapıldığı oyun modu. Bu mod da teke tek yaparsınız ve o sırada diğer oyuncular belirli bir sırada bekler en son oyuna katılan oyuncu veya yenilen oyuncu en sona atılır. Bu modda oyun sırası size gelene kadar sizden önceki oyuncuları izlersiniz onların hp/zırh durumunu görürsünüz.
-Quest: Oyunda PVP olmayan tek moddur. Burda oyuncular birlikte oyundaki NPC(NonPlayerCharacter)lere karşı oynar. Genelde tek başlarına pek güçlü olmayan bu yaratıklar baya bi kalabalıktırlar aralarına sıkıştığınızda iyi hasar verirler. Hemen her quest birkaç rounddan oluşur. Oynadığınız round bitince gate(geçiş kapısı) açılır, ekranda kapıya giden yolu gösteren GPS belirir ve aşağıda bir sayaç saymaya başlar. Sayaç sıfırlanana kadar kapıdan geçiş yapmazsanız sizi otomatik olarak sıradaki rounda atar. Fakat diğer oyuncular bekletilmekten hoşnut kalmaya bilir yani elinizi çabuk tutmanızda yarar var.
Quest Itemleri, Questi zorlaştırmaya,gelen expleri yükseltmeye ve Bosslara girmeye yarar.
Quest Bossları, Normal Quest gibi girersiniz ve questin en son roundunda gelen BOSS la karşılaşırsınız. Bosslar diğer yaratıkların aksine çok daha güçlü ve dayanıklıdır.(SADECE QUEST SERVERLERİNDE BULUNUR.)
-Clan War(CW): Clan war serverlerinde clanınızla diğer clanlara karşı yapılan savaş modudur. Bunun için öncelikle bir clana ve clanda sizden başka en az 1 çevrimiçi oyuncuya ihtiyaç vardır. Oyun sizi ilk giriş yaptığınızda otomatik olarak clan channel a atar.(Eğer başka bi channelden geçiş yapıcaksanız, Lobbyde oda seçmeden önce Yukarıda "Channel" yazısını tıklayın orda "Clan" sekmesini tıklayıp "Go to my clan channel" diyin.


Gelişmiş Kontroller mucX

-Dash(Hızlı Koşma): Elinizde kılıç yada hançer varken iki kere art arda ileri,sağ yada sol tuşuna basın
-Tumbling(Hızlı Zıplama): Elinizde tüfek,silah yada el bombası varken iki kere art arda ileri,sağ yada sol tuşuna basın
-Guard I(Koruma 1): Başkası size ateş ederken Sol shift tuşuna basın, Mermilerden korunun
-Guard II(Koruma 2): Başkası size saldırırken Sol shift tuşuna basın ve Massasive kazanın
-Massasive Strike(Kuvvetli Vurma): Elinizde kılıç yada hançer varken sol fare tuşuna basılı tutun tamamen parladıktan sonra adama vurun.
-Stunning(Serseme Çevirme): Elinizde kılıç yada hançer varken sağ fare tuşuna basın.
-Safe Fall(Güvenli Düşüş): Birisi sizi havaya fırlattığında "Space" tuşuna basarsanız ayaklarınız üstüne düşersiniz.
-Wall Jump(Duvardan Zıplama): Duvara doğru koşarken zıplayın tam duvara çarptığınız anda bir daha zıplama tuşuna basın.
-Wall Climb(Duvara Tırmanma): Duvara tam duvarın yanındayken zıplama tuşuna basın.
-Wall Hanging(Duvara Asılma): Duvarda tırmanırken yada duvara zıplarken duvara doğru Sağ fare tuşuna basın
-Wall Running(Duvarda Koşma): Duvarın dibine doğru aşağı yukarı 45 derece açıyla koşarken duvarın yanına geldiğinizde zıplama tuşuna basın.


Oyunda Skilller hmm

Oyunda diğer RPGler gibi skill bulunmamakla beraber COMBO tarzı teknikler vardır. Genel olarak bildiğim 3 Stil var.
-K Style: Korelilerin geliştirmiş olduğu katana+silah kullanımına dayalı bir stildir.Üstünde ustalaşması baya bi zaman alır ama ustalaştığınızda da baya bi güçlendiğinizi görürsünüz. Genel olarak kılıçla hız alırsınız ama bunu yaparken daha emniyetli olursunuz.
-K Style Yardım Videoları: http://r-a-p-i-d-s-h-a-r-e.com/files/51 ... y.rar.html (aradaki - leri kaldırın )
-D/E Style: Avrupalıların bulduğu dagger+silah kullanımına dayalı bir tekniktir. Üstünde ustalaşması K Style e kıyasla daha kolaydır. Genel olarak hıza önem veren bu stil Gladiator veya TG modlarında pek kullanışlı değildir.
-T Style: Kimilerine göre K Style içine atılan bu Stil genel olarak K Style e kıyasla daha yavaş ve daha çok defans ağırlıklıdır. Gladiator ve TG de kullanışlıdır. Genellikle katananızla korunursunuz ve rakibinizin verdiği ufak bir açıkta onu öldürebilicek şekilde cezalandırırsınız. Bu stil üstünde baya bir çalışma gerektirir çünkü açık yakaladım diye saldırırken çok büyük açıklar verebilirsiniz ve ufak bir açığı rakibiniz öldürebilicek kadar iyi değerlendirmek oldukça fazla tecrübe istiyor.
Fake(Yem,Yanıltıcı Hareket)lere saldırmamanız ne zaman gerçek açık ne zaman fake olduğunu iyi ayırt etmeniz gerekiyor.K Style Tekniklerinden BirKaçı(Kombinasyonlar) extraokk

Başlamadan Önce: + lar arasında cok az zaman farkı olmasını, > lar biraz daha fazla zaman farkı olabiliceğini gösterir.


Terim Sözlüğü:


-Dash: (Aynı yöne 2 kere basarak hız almak, w+w), Slash(Kılıçla atak, Sol tık), Block(Kılıça korunmak, sol shift)

-BF: ButterFly Step : Zıpla > Dash > Slash + Block .. Tekrar

-DBF: Double ButterFly Step : Zıpla > Slash + Block > Dash > Slash + Block .. Tekrar

-RS(Basit): Reload Shot : Silah1 > Ateş > Silah2(değiştir) > Ateş .. Tekrar

-RS(Gelişmiş): Reload Shot: Slash1 > Ateş > R > Silah2 > Ateş > R .. Tekrar

-SS: Slash Shot: Kılıç > Zıpla > Dash > Slash > Silah1/2 > Ateş > Kılıç

-RSS: Reloaded Slash Shot: Kılıç > Zıpla > Dash > Slash > Silah1 > Ateş > R > Silah2 > Ateş > Kılıç

-HS: Half Step: Kılıç > Zıpla > Dash(Örn: Sol'a dogru) > Silah + Ateş + Kılıç + (-)Dash(Örn: Sağa Dogru)
HS biraz zorluyabilir.. ama hızlı yaparsanız olucaktır..

-RHS: Reloaded Half Step: Kılıç > Zıpla > Dash(Örn: Sol'a dogru) > Silah + Ateş + R + Kılıç (-)Dash(Örn: Sağa Dogru)


K Style Tekniklerinin En Önemlilerinden birisi...
InstaFall;

I. Temel

Flip > Block > Zıpla > Slash
Bu dört hareket en basit instafall tekniğidir. Rakibiniz sizle aynı yükseklikte veya aşağıda olmalıdır. Yukarda olursa büyük ihtimal kaçırırsınız.

II. Analiz

Flip: 2 çeşit flip vardır; Katanayla olan ve Kodachile olan. Katanayla flip yaparken yerinizde durmanız gerekir fakat kodachi flipinini hariketliyken kullanabilirsiniz. Her ikiside instafall için kullanılabilir. Flip animasyonunu zaman kaybetmemek için kısa kesmek gerekir. Bunun için “Block” kullanırız.. flip animasyonun ortasında rakibimizi yukarı attığı an Block basma zamanıdır.

Block: Bu teknikte Block sadece Flip animasyonunu kısaltmak için kullanılır. Flip attıktan sonra flip animasyonunu izlemektense block basıp sürece daha kısa olan block animasyonunu izleriz. Böylece daha çabuk zıplaya bilirsiniz.

Zıplama: Zıplama zamanı hangi instafall çeşidini yaptığınıza göre değişir. Normal instafall için block animasyonu biter bitmez zıplarmanız gerekir.

Slash: İlk zamanlar instafall yaparken zıpladıktan sonra slash spam yapmak daha kârlıdır. Zamanlamasını öğrenmek biraz daha zordur zamanla tek slash basarak indirebilirsiniz.

III. Çeşitler

InstaFall versiyonu: Flip > Block > Zıpla > Slash
InstaKill versiyonu: Flip > Block > Zıpla > Slash > Block > Slash > Block

IV. Diğer Çeşitleri

Always fall (Safefall yapamazlar)

Rakibin yere düşmesini sağlayan en iyi yoldur. Karşınızdakinin safefall basması veya basmaması önemli değildir. Bunu yapmak için gereken instafall yaparken “Yere Paralel Bakın” yere paralel bakarak instafall yapabilirseniz rakibinizin safefall yapma sansı yoktur.

Slash Juggling (SF yapamazlar)
AlwaysFall dan sonra rakibinizi yere değirmeden ona hasar vermek mü**ündür. Rakinibiz yere değmeden önce sanki crosshairi üstüne getirir gibi ona hedef alıp Slash > Slash > Slash > Block yaparak tekrar slash basın

QuickFall (SF olabilir/olmayabilir)
İlk slashı yaparken yere bakarsanız rakibiniz yere daha hızlı inicektir. Eğer alwaysfall dan sonra yapabilirseniz, yere düştükleri gibi hızlıca yerden kalkıcaklardır. Çeşitli yollarla rakibinizin kafasını karıştırmak için kullanılabilir.

V. Yaygın Combolar Wink

DBF Grinder: Flip > Block > Zıpla > (ileriye basarak) Slash > Block > Slash > Block > SDBF (ileriye basmaya devam ederek)

Always Fall: Flip > Block > (Mü**ün olan son saniyeye kadar bekle) Zıpla > Slash

Instafall + Shoot: Flip > Block > Zıpla >Slash > Değiştir(Silaha Geç) > Ateş

Instafall + RS: Flip > Block > Zıpla > Slash > Değiştir > Ateş > Reload > Değiştir(Diğer Silaha) > Ateş

Instafall + Danstep: Flip > Block > Zıpla > Slash > Block > Dash > Slash > Değiştir > Ateş
 

SonSAHNE

Bilgiliyim
Kayıt
12 Nisan 2007
Mesajlar
2.934
Beğeniler
0
Şehir
aRaF
süpersin güzel rehber olmuş...

okudum birazını ama yapamam bunları çok amatörüm :lol:
 
Kayıt
4 Ekim 2007
Mesajlar
470
Beğeniler
0
güzel olmuş sağol

butterfly en sevfiğim Wink :lol: :mrgreen:

(ç)alıntır yazsaydın :mrgreen:
 
Kayıt
6 Şubat 2007
Mesajlar
335.479
Beğeniler
1.620
Şehir
Taksim/IST.
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
topic sabitlenmiştir teşekkürler can biraz renklendir süsle oyundan ss ler koy Wink
 

SonSAHNE

Bilgiliyim
Kayıt
12 Nisan 2007
Mesajlar
2.934
Beğeniler
0
Şehir
aRaF
Üzgünüz fakat sabit başlıklar gönderemezsiniz. Diye bir Hata alıyorum. Konuyu düzenleyip Bu yazdıklarımı koyarsan sevinirim. Kendim Düzenleyecektim Ama dediğim gibi Yetkim yok sanırım. Önizlemesi En altta var. Wink

Kod:
[b][color=#FF0000]Öncelikle oyunumuz Gunz OnLine;[/color][/b]
[b]Oyun TPS görüntüsü şeklince (yani karakterin dışından) görünür. Genelde PVP(Player Versus Player) anlayışına dayalı bir oyundur. CS gibi silahlarla oynanan fakat kılıç/bıçağında öneminin fazla olduğu aynı zamanda da Matrix, Prince Of Persia gibi duvarlarda yürünebilen fizikötesi ögeleri bulunduran bir online oyun.

[/b]
[url=http://gunz.ijji.com/][b][color=#FF0000]Oyun Anasayfa'ya gitmek için Tıkla![/color][/b][/url][url=http://member.ijji.com/register.nhn][b][color=#FF0000]Oyun Kayıt için Tıkla[/color][/b][/url][url=http://gamedown.ijjimax.com/pub/U_GUNZ/GunzInstaller.exe][b][color=#FF0000]Oyun Download İçin Tıkla[/color][/b][/url]

[b]
Oyun hakkında ufak bi fikir elde edilmesi için güzel hikayesi ile hoş bir video
[url]http://www.youtube.com/watch?v=ndtwyJK4TDM[/url]  [/b]


[color=#0000FF][b]Oyuna giriş[/b][/color]

[b]Masaüstüne gelen kısayolu tıkladıktan sonra sizi bir siteye yönlendiricektir, panik yapmayın. Aldığınız şifre ve kullanıcı girip sisteme giriş yaptıktan sonra "Play Live" Butonunu tıklatın. Size ActiveX denetimini yüklemenizi söyleye bilir, Adres çubuğunun altında gelen activeX çubuğuna sag tıklayıp ActiveX denetimini yüke... tıkladığınızda size bir kez daha ActiveX yüklensin mi diye sorar Yükle diyip ActiveX yükleme işini bitirin.(Her zaman sormayabilir panik olmayın. Eğer sorun cıkarırsa Pop-Up Blocker, Anti Virüs veya GüvenlikDuvarı ayarlarını düzenleyin.
ActiveX Yükledikten sonra, tekrar bizi anasayfaya yönlendirmesi gerekir, Yönlendirmezse yeni bir explorer sayfası açıp Tekrar giriş yapın ve "Play Live" butonuna tıklayın. Launcher açılıcaktır.(Bu kısımda birçok sorun yaşayan arkadaş oldu. Çözümünü bilmiyoruz.. ama üstteki AntiVir/GüvenlikDuvarı/Pop-Up blocker ayarlarını yaparsanız sorun cıkarıcağını sanmam) Launcherimiz gelince "Start Game" diyip Patchleri atalım ve... Oyundasınız.
[/b]
[b][color=#0000FF]
Oyunda Irk/Cinsiyet/Karakter Seçimi;[/b][/color]

[b]-Oyunda ırk bulunmamaktadır yani herkes insan olarak karakter yaratıp kullanır.
-Erkek Karakter: Öneclikle yeni başlıyanlar için ideal bir seçim olucaktır. Kılıç konusunda biraz daha ağır kalmasına rağmen kılıcı hem daha uzak mesafeye vurur hemde silah konusunda belirgin bir hız avantajı vardır.
Kadın Karakter: Kılıç konusunda belirgin bir üstünlüğü vardır. Fakar silah konusunda biraz daha ağır davranır. Erkek karakterle melee weapon üstünde biraz fikir edinip az biraz tekniğinizi ilerletince kadın karakter oldukça iyi gelicektir. Çünkü silah konusundaki dezavantajını tekniğinizi ilerleterek kapatabilirsiniz.[/b]


[color=#0000FF][b]Oyunda amaç; :?!! [/b][/color]
[b]
Oyunda amacımız genel olarak Level kasmaktır. Level atladıkça çoğu online RPGnin tersine Stat veya Skill KAZANMAYIZ. Level kasmayı biraz daha eğlenceli yapmak için oyunda değişik PVP Modları vardır.
[/b]

[color=#0000FF][b]Oyunun Modları :?! [/b][/color]
[b]
[color=#FF0000]-Team DeathMatch(TDM):[/color] Takımlarla oynanan üstünüze aldığınız bütün itemleri kullanabildiğiniz oyun modu.(Bu moddayken öldürülürseniz 2 takımdan birisinde oyuncu kalmayana kadar beklersiniz)
[color=#FF0000]-DeathMatch(DM):[/color] Herkesin tek olduğu ve TDMdeki gibi üstümüzde kibütün itemlerimizi kullanabiliceğimiz oyun modu.
[color=#FF0000]-Team Gladiator(TG):[/color] Takımlarla oynanan sadece melee weapon kullanılan oyun modu.
[color=#FF0000]-Gladiator:[/color] Herkesin tek olduğu ve sadece melee weapon kullanılan oyun modu.
[color=#FF0000]-Team DeathMatch + Extreme(TDM+E):[/color] TDMe benziyen ama öldürüldüğünüz zaman DMdeki gibi 5sn bekleyip yeniden başlıyabildiğiniz oyun modu.
[color=#FF0000]-DeathMatch + Berkeser(Berkeser):[/color] DMe benzeyen fakat oyunculardan birinin berkeser olduğu oyun modu. Berkeser, daha iyi vuruş gücü verir fakat hpniz/zırhınız adamlar size vurmasa bile yavaş yavaş azalır ama bu eksiğini öldürdüğü her adamdan aldığı hp ile geri kazanır.
[color=#FF0000]-The Duel Match(Duel Mode):[/color] Adından da anlaşıla biliceği gibi Duel maçlarının yapıldığı oyun modu. Bu mod da teke tek yaparsınız ve o sırada diğer oyuncular belirli bir sırada bekler en son oyuna katılan oyuncu veya yenilen oyuncu en sona atılır. Bu modda oyun sırası size gelene kadar sizden önceki oyuncuları izlersiniz onların hp/zırh durumunu görürsünüz.
[color=#FF0000]-Quest:[/color] Oyunda PVP olmayan tek moddur. Burda oyuncular birlikte oyundaki NPC(NonPlayerCharacter)lere karşı oynar. Genelde tek başlarına pek güçlü olmayan bu yaratıklar baya bi kalabalıktırlar aralarına sıkıştığınızda iyi hasar verirler. Hemen her quest birkaç rounddan oluşur. Oynadığınız round bitince gate(geçiş kapısı) açılır, ekranda kapıya giden yolu gösteren GPS belirir ve aşağıda bir sayaç saymaya başlar. Sayaç sıfırlanana kadar kapıdan geçiş yapmazsanız sizi otomatik olarak sıradaki rounda atar. Fakat diğer oyuncular bekletilmekten hoşnut kalmaya bilir yani elinizi çabuk tutmanızda yarar var.
[color=#000000]Quest Itemleri,[/color] Questi zorlaştırmaya,gelen expleri yükseltmeye ve Bosslara girmeye yarar.
[color=#000000]Quest Bossları,[/color] Normal Quest gibi girersiniz ve questin en son roundunda gelen BOSS la karşılaşırsınız. Bosslar diğer yaratıkların aksine çok daha güçlü ve dayanıklıdır.(SADECE QUEST SERVERLERİNDE BULUNUR.)
[color=#FF0000]-Clan War(CW): [/color]Clan war serverlerinde clanınızla diğer clanlara karşı yapılan savaş modudur. Bunun için öncelikle bir clana ve clanda sizden başka en az 1 çevrimiçi oyuncuya ihtiyaç vardır. Oyun sizi ilk giriş yaptığınızda otomatik olarak clan channel a atar.(Eğer başka bi channelden geçiş yapıcaksanız, Lobbyde oda seçmeden önce Yukarıda "Channel" yazısını tıklayın orda "Clan" sekmesini tıklayıp "Go to my clan channel" diyin.
[/b]

[color=#0000FF][b]Gelişmiş Kontroller ?!!!!!!... [/b][/color]

[b][color=#FF0000]-Dash(Hızlı Koşma):[/color] Elinizde kılıç yada hançer varken iki kere art arda ileri,sağ yada sol tuşuna basın
[color=#FF0000]-Tumbling(Hızlı Zıplama):[/color] Elinizde tüfek,silah yada el bombası varken iki kere art arda ileri,sağ yada sol tuşuna basın
[color=#FF0000]-Guard I(Koruma 1):[/color] Başkası size ateş ederken Sol shift tuşuna basın, Mermilerden korunun
[color=#FF0000]-Guard II(Koruma 2):[/color] Başkası size saldırırken Sol shift tuşuna basın ve Massasive kazanın
[color=#FF0000]-Massasive Strike(Kuvvetli Vurma):[/color] Elinizde kılıç yada hançer varken sol fare tuşuna basılı tutun tamamen parladıktan sonra adama vurun.
[color=#FF0000]-Stunning(Serseme Çevirme):[/color] Elinizde kılıç yada hançer varken sağ fare tuşuna basın.
[color=#FF0000]-Safe Fall(Güvenli Düşüş):[/color] Birisi sizi havaya fırlattığında "Space" tuşuna basarsanız ayaklarınız üstüne düşersiniz.
[color=#FF0000]-Wall Jump(Duvardan Zıplama):[/color] Duvara doğru koşarken zıplayın tam duvara çarptığınız anda bir daha zıplama tuşuna basın.
[color=#FF0000]-Wall Climb(Duvara Tırmanma):[/color] Duvara tam duvarın yanındayken zıplama tuşuna basın.
[color=#FF0000]-Wall Hanging(Duvara Asılma):[/color] Duvarda tırmanırken yada duvara zıplarken duvara doğru Sağ fare tuşuna basın
[color=#FF0000]-Wall Running(Duvarda Koşma):[/color] Duvarın dibine doğru aşağı yukarı 45 derece açıyla koşarken duvarın yanına geldiğinizde zıplama tuşuna basın.
[/b]

[color=#0000FF][b]Oyunda Skilller ?!!!!!!..... [/b][/color]

[b]Oyunda diğer RPGler gibi skill bulunmamakla beraber COMBO tarzı teknikler vardır. Genel olarak bildiğim 3 Stil var.
[color=#FF0000]-K Style:[/color] Korelilerin geliştirmiş olduğu katana+silah kullanımına dayalı bir stildir.Üstünde ustalaşması baya bi zaman alır ama ustalaştığınızda da baya bi güçlendiğinizi görürsünüz. Genel olarak kılıçla hız alırsınız ama bunu yaparken daha emniyetli olursunuz.
[color=#FF0000]-K Style Yardım Videoları:[/color] http://r-a-p-i-d-s-h-a-r-e.com/files/51146917/K_Style_Teknik_Replay.rar.html (aradaki - leri kaldırın )
[color=#FF0000]-D/E Style:[/color] Avrupalıların bulduğu dagger+silah kullanımına dayalı bir tekniktir. Üstünde ustalaşması K Style e kıyasla daha kolaydır. Genel olarak hıza önem veren bu stil Gladiator veya TG modlarında pek kullanışlı değildir.
[color=#FF0000]-T Style:[/color] Kimilerine göre K Style içine atılan bu Stil genel olarak K Style e kıyasla daha yavaş ve daha çok defans ağırlıklıdır. Gladiator ve TG de kullanışlıdır. Genellikle katananızla korunursunuz ve rakibinizin verdiği ufak bir açıkta onu öldürebilicek şekilde cezalandırırsınız. Bu stil üstünde baya bir çalışma gerektirir çünkü açık yakaladım diye saldırırken çok büyük açıklar verebilirsiniz ve ufak bir açığı rakibiniz öldürebilicek kadar iyi değerlendirmek oldukça fazla tecrübe istiyor. 
[color=#000000]Fake(Yem,Yanıltıcı Hareket)lere saldırmamanız ne zaman gerçek açık ne zaman fake olduğunu iyi ayırt etmeniz gerekiyor.[/color][/b]


[color=#0000FF][b]K Style Tekniklerinden BirKaçı(Kombinasyonlar) ?!!!!!!! [/b][/color]

[b][color=#FF0000]Başlamadan Önce:[/color] + lar arasında cok az zaman farkı olmasını, > lar biraz daha fazla zaman farkı olabiliceğini gösterir.[/b]

[color=#0000FF]
[b]Terim Sözlüğü: [/b][/color]

[b][color=#FF0000]-Dash:[/color] (Aynı yöne 2 kere basarak hız almak, w+w), Slash(Kılıçla atak, Sol tık), Block(Kılıça korunmak, sol shift)

[color=#FF0000]-BF:[/color] ButterFly Step : Zıpla > Dash > Slash + Block .. Tekrar

[color=#FF0000]-DBF:[/color] Double ButterFly Step : Zıpla > Slash + Block > Dash > Slash + Block .. Tekrar

[color=#FF0000]-RS(Basit):[/color] Reload Shot : Silah1 > Ateş > Silah2(değiştir) > Ateş .. Tekrar

[color=#FF0000]-RS(Gelişmiş):[/color] Reload Shot: Slash1 > Ateş > R > Silah2 > Ateş > R .. Tekrar

[color=#FF0000]-SS: Slash Shot:[/color] Kılıç > Zıpla > Dash > Slash > Silah1/2 > Ateş > Kılıç

[color=#FF0000]-RSS: Reloaded Slash Shot:[/color] Kılıç > Zıpla > Dash > Slash > Silah1 > Ateş > R > Silah2 > Ateş > Kılıç

[color=#FF0000]-HS: Half Step:[/color] Kılıç > Zıpla > Dash(Örn: Sol'a dogru) > Silah + Ateş + Kılıç + (-)Dash(Örn: Sağa Dogru)
[color=#000000]HS biraz zorluyabilir.. ama hızlı yaparsanız olucaktır..[/color]

[color=#FF0000]-RHS: Reloaded Half Step:[/color] Kılıç > Zıpla > Dash(Örn: Sol'a dogru) > Silah + Ateş + R + Kılıç (-)Dash(Örn: Sağa Dogru)

[/b]
[color=#0000FF][b]K Style Tekniklerinin En Önemlilerinden birisi...
InstaFall;
[/b][/color]
[b][color=#FF0000]I. Temel[/color]

Flip > Block > Zıpla > Slash
Bu dört hareket en basit instafall tekniğidir. Rakibiniz sizle aynı yükseklikte veya aşağıda olmalıdır. Yukarda olursa büyük ihtimal kaçırırsınız.

[color=#FF0000]II. Analiz[/color]

[color=#FF0000]Flip:[/color] 2 çeşit flip vardır; Katanayla olan ve Kodachile olan. Katanayla flip yaparken yerinizde durmanız gerekir fakat kodachi flipinini hariketliyken kullanabilirsiniz. Her ikiside instafall için kullanılabilir. Flip animasyonunu zaman kaybetmemek için kısa kesmek gerekir. Bunun için “Block” kullanırız.. flip animasyonun ortasında rakibimizi yukarı attığı an Block basma zamanıdır.

[color=#FF0000]Block:[/color] Bu teknikte Block sadece Flip animasyonunu kısaltmak için kullanılır. Flip attıktan sonra flip animasyonunu izlemektense block basıp sürece daha kısa olan block animasyonunu izleriz. Böylece daha çabuk zıplaya bilirsiniz.

[color=#FF0000]Zıplama:[/color] Zıplama zamanı hangi instafall çeşidini yaptığınıza göre değişir. Normal instafall için block animasyonu biter bitmez zıplarmanız gerekir.

[color=#FF0000]Slash:[/color] İlk zamanlar instafall yaparken zıpladıktan sonra slash spam yapmak daha kârlıdır. Zamanlamasını öğrenmek biraz daha zordur zamanla tek slash basarak indirebilirsiniz.

[color=#FF0000]III. Çeşitler[/color]

[color=#FF0000]InstaFall versiyonu:[/color] Flip > Block > Zıpla > Slash
[color=#FF0000]InstaKill versiyonu:[/color] Flip > Block > Zıpla > Slash > Block > Slash > Block

[color=#FF0000]IV. Diğer Çeşitleri[/color]
[color=#000000]
Always fall (Safefall yapamazlar)[/color]
Rakibin yere düşmesini sağlayan en iyi yoldur. Karşınızdakinin safefall basması veya basmaması önemli değildir. Bunu yapmak için gereken instafall yaparken “Yere Paralel Bakın” yere paralel bakarak instafall yapabilirseniz rakibinizin safefall yapma sansı yoktur.

[color=#000000]Slash Juggling (SF yapamazlar)[/color]
AlwaysFall dan sonra rakibinizi yere değirmeden ona hasar vermek mümkündür. Rakinibiz yere değmeden önce sanki crosshairi üstüne getirir gibi ona hedef alıp Slash > Slash > Slash > Block yaparak tekrar slash basın

[color=#000000]QuickFall (SF olabilir/olmayabilir)[/color]
İlk slashı yaparken yere bakarsanız rakibiniz yere daha hızlı inicektir. Eğer alwaysfall dan sonra yapabilirseniz, yere düştükleri gibi hızlıca yerden kalkıcaklardır. Çeşitli yollarla rakibinizin kafasını karıştırmak için kullanılabilir.

[color=#000000]V. Yaygın Combolar ;) [/color]

[color=#FF0000]DBF Grinder:[/color] Flip > Block > Zıpla > (ileriye basarak) Slash > Block > Slash > Block > SDBF (ileriye basmaya devam ederek)

[color=#FF0000]Always Fall:[/color] Flip > Block > (Mümkün olan son saniyeye kadar bekle) Zıpla > Slash

[color=#FF0000]Instafall + Shoot:[/color] Flip > Block > Zıpla >Slash > Değiştir(Silaha Geç) > Ateş

[color=#FF0000]Instafall + RS:[/color] Flip > Block > Zıpla > Slash > Değiştir > Ateş > Reload > Değiştir(Diğer Silaha) > Ateş

[color=#FF0000]Instafall + Danstep[/color]: Flip > Block > Zıpla > Slash > Block > Dash > Slash > Değiştir > Ateş 
[/b]Önizleme:

Öncelikle oyunumuz Gunz OnLine;
Oyun TPS görüntüsü şeklince (yani karakterin dışından) görünür. Genelde PVP(Player Versus Player) anlayışına dayalı bir oyundur. CS gibi silahlarla oynanan fakat kılıç/bıçağında öneminin fazla olduğu aynı zamanda da Matrix, Prince Of Persia gibi duvarlarda yürünebilen fizikötesi ögeleri bulunduran bir online oyun.


Oyun Anasayfa'ya gitmek için Tıkla!Oyun Kayıt için TıklaOyun Download İçin Tıkla


Oyun hakkında ufak bi fikir elde edilmesi için güzel hikayesi ile hoş bir video
http://www.youtube.com/watch?v=ndtwyJK4TDMOyuna giriş

Masaüstüne gelen kısayolu tıkladıktan sonra sizi bir siteye yönlendiricektir, panik yapmayın. Aldığınız şifre ve kullanıcı girip sisteme giriş yaptıktan sonra "Play Live" Butonunu tıklatın. Size ActiveX denetimini yüklemenizi söyleye bilir, Adres çubuğunun altında gelen activeX çubuğuna sag tıklayıp ActiveX denetimini yüke... tıkladığınızda size bir kez daha ActiveX yüklensin mi diye sorar Yükle diyip ActiveX yükleme işini bitirin.(Her zaman sormayabilir panik olmayın. Eğer sorun cıkarırsa Pop-Up Blocker, Anti Virüs veya GüvenlikDuvarı ayarlarını düzenleyin.
ActiveX Yükledikten sonra, tekrar bizi anasayfaya yönlendirmesi gerekir, Yönlendirmezse yeni bir explorer sayfası açıp Tekrar giriş yapın ve "Play Live" butonuna tıklayın. Launcher açılıcaktır.(Bu kısımda birçok sorun yaşayan arkadaş oldu. Çözümünü bilmiyoruz.. ama üstteki AntiVir/GüvenlikDuvarı/Pop-Up blocker ayarlarını yaparsanız sorun cıkarıcağını sanmam) Launcherimiz gelince "Start Game" diyip Patchleri atalım ve... Oyundasınız.


Oyunda Irk/Cinsiyet/Karakter Seçimi;


-Oyunda ırk bulunmamaktadır yani herkes insan olarak karakter yaratıp kullanır.
-Erkek Karakter: Öneclikle yeni başlıyanlar için ideal bir seçim olucaktır. Kılıç konusunda biraz daha ağır kalmasına rağmen kılıcı hem daha uzak mesafeye vurur hemde silah konusunda belirgin bir hız avantajı vardır.
Kadın Karakter: Kılıç konusunda belirgin bir üstünlüğü vardır. Fakar silah konusunda biraz daha ağır davranır. Erkek karakterle melee weapon üstünde biraz fikir edinip az biraz tekniğinizi ilerletince kadın karakter oldukça iyi gelicektir. Çünkü silah konusundaki dezavantajını tekniğinizi ilerleterek kapatabilirsiniz.Oyunda amaç; detective

Oyunda amacımız genel olarak Level kasmaktır. Level atladıkça çoğu online RPGnin tersine Stat veya Skill KAZANMAYIZ. Level kasmayı biraz daha eğlenceli yapmak için oyunda değişik PVP Modları vardır.


Oyunun Modları kahvekeyfi

-Team DeathMatch(TDM): Takımlarla oynanan üstünüze aldığınız bütün itemleri kullanabildiğiniz oyun modu.(Bu moddayken öldürülürseniz 2 takımdan birisinde oyuncu kalmayana kadar beklersiniz)
-DeathMatch(DM): Herkesin tek olduğu ve TDMdeki gibi üstümüzde kibütün itemlerimizi kullanabiliceğimiz oyun modu.
-Team Gladiator(TG): Takımlarla oynanan sadece melee weapon kullanılan oyun modu.
-Gladiator: Herkesin tek olduğu ve sadece melee weapon kullanılan oyun modu.
-Team DeathMatch + Extreme(TDM+E): TDMe benziyen ama öldürüldüğünüz zaman DMdeki gibi 5sn bekleyip yeniden başlıyabildiğiniz oyun modu.
-DeathMatch + Berkeser(Berkeser): DMe benzeyen fakat oyunculardan birinin berkeser olduğu oyun modu. Berkeser, daha iyi vuruş gücü verir fakat hpniz/zırhınız adamlar size vurmasa bile yavaş yavaş azalır ama bu eksiğini öldürdüğü her adamdan aldığı hp ile geri kazanır.
-The Duel Match(Duel Mode): Adından da anlaşıla biliceği gibi Duel maçlarının yapıldığı oyun modu. Bu mod da teke tek yaparsınız ve o sırada diğer oyuncular belirli bir sırada bekler en son oyuna katılan oyuncu veya yenilen oyuncu en sona atılır. Bu modda oyun sırası size gelene kadar sizden önceki oyuncuları izlersiniz onların hp/zırh durumunu görürsünüz.
-Quest: Oyunda PVP olmayan tek moddur. Burda oyuncular birlikte oyundaki NPC(NonPlayerCharacter)lere karşı oynar. Genelde tek başlarına pek güçlü olmayan bu yaratıklar baya bi kalabalıktırlar aralarına sıkıştığınızda iyi hasar verirler. Hemen her quest birkaç rounddan oluşur. Oynadığınız round bitince gate(geçiş kapısı) açılır, ekranda kapıya giden yolu gösteren GPS belirir ve aşağıda bir sayaç saymaya başlar. Sayaç sıfırlanana kadar kapıdan geçiş yapmazsanız sizi otomatik olarak sıradaki rounda atar. Fakat diğer oyuncular bekletilmekten hoşnut kalmaya bilir yani elinizi çabuk tutmanızda yarar var.
Quest Itemleri, Questi zorlaştırmaya,gelen expleri yükseltmeye ve Bosslara girmeye yarar.
Quest Bossları, Normal Quest gibi girersiniz ve questin en son roundunda gelen BOSS la karşılaşırsınız. Bosslar diğer yaratıkların aksine çok daha güçlü ve dayanıklıdır.(SADECE QUEST SERVERLERİNDE BULUNUR.)
-Clan War(CW): Clan war serverlerinde clanınızla diğer clanlara karşı yapılan savaş modudur. Bunun için öncelikle bir clana ve clanda sizden başka en az 1 çevrimiçi oyuncuya ihtiyaç vardır. Oyun sizi ilk giriş yaptığınızda otomatik olarak clan channel a atar.(Eğer başka bi channelden geçiş yapıcaksanız, Lobbyde oda seçmeden önce Yukarıda "Channel" yazısını tıklayın orda "Clan" sekmesini tıklayıp "Go to my clan channel" diyin.


Gelişmiş Kontroller mucX

-Dash(Hızlı Koşma): Elinizde kılıç yada hançer varken iki kere art arda ileri,sağ yada sol tuşuna basın
-Tumbling(Hızlı Zıplama): Elinizde tüfek,silah yada el bombası varken iki kere art arda ileri,sağ yada sol tuşuna basın
-Guard I(Koruma 1): Başkası size ateş ederken Sol shift tuşuna basın, Mermilerden korunun
-Guard II(Koruma 2): Başkası size saldırırken Sol shift tuşuna basın ve Massasive kazanın
-Massasive Strike(Kuvvetli Vurma): Elinizde kılıç yada hançer varken sol fare tuşuna basılı tutun tamamen parladıktan sonra adama vurun.
-Stunning(Serseme Çevirme): Elinizde kılıç yada hançer varken sağ fare tuşuna basın.
-Safe Fall(Güvenli Düşüş): Birisi sizi havaya fırlattığında "Space" tuşuna basarsanız ayaklarınız üstüne düşersiniz.
-Wall Jump(Duvardan Zıplama): Duvara doğru koşarken zıplayın tam duvara çarptığınız anda bir daha zıplama tuşuna basın.
-Wall Climb(Duvara Tırmanma): Duvara tam duvarın yanındayken zıplama tuşuna basın.
-Wall Hanging(Duvara Asılma): Duvarda tırmanırken yada duvara zıplarken duvara doğru Sağ fare tuşuna basın
-Wall Running(Duvarda Koşma): Duvarın dibine doğru aşağı yukarı 45 derece açıyla koşarken duvarın yanına geldiğinizde zıplama tuşuna basın.


Oyunda Skilller hmm

Oyunda diğer RPGler gibi skill bulunmamakla beraber COMBO tarzı teknikler vardır. Genel olarak bildiğim 3 Stil var.
-K Style: Korelilerin geliştirmiş olduğu katana+silah kullanımına dayalı bir stildir.Üstünde ustalaşması baya bi zaman alır ama ustalaştığınızda da baya bi güçlendiğinizi görürsünüz. Genel olarak kılıçla hız alırsınız ama bunu yaparken daha emniyetli olursunuz.
-K Style Yardım Videoları: http://r-a-p-i-d-s-h-a-r-e.com/files/51 ... y.rar.html (aradaki - leri kaldırın )
-D/E Style: Avrupalıların bulduğu dagger+silah kullanımına dayalı bir tekniktir. Üstünde ustalaşması K Style e kıyasla daha kolaydır. Genel olarak hıza önem veren bu stil Gladiator veya TG modlarında pek kullanışlı değildir.
-T Style: Kimilerine göre K Style içine atılan bu Stil genel olarak K Style e kıyasla daha yavaş ve daha çok defans ağırlıklıdır. Gladiator ve TG de kullanışlıdır. Genellikle katananızla korunursunuz ve rakibinizin verdiği ufak bir açıkta onu öldürebilicek şekilde cezalandırırsınız. Bu stil üstünde baya bir çalışma gerektirir çünkü açık yakaladım diye saldırırken çok büyük açıklar verebilirsiniz ve ufak bir açığı rakibiniz öldürebilicek kadar iyi değerlendirmek oldukça fazla tecrübe istiyor.
Fake(Yem,Yanıltıcı Hareket)lere saldırmamanız ne zaman gerçek açık ne zaman fake olduğunu iyi ayırt etmeniz gerekiyor.K Style Tekniklerinden BirKaçı(Kombinasyonlar) extraokk

Başlamadan Önce: + lar arasında cok az zaman farkı olmasını, > lar biraz daha fazla zaman farkı olabiliceğini gösterir.


Terim Sözlüğü:


-Dash: (Aynı yöne 2 kere basarak hız almak, w+w), Slash(Kılıçla atak, Sol tık), Block(Kılıça korunmak, sol shift)

-BF: ButterFly Step : Zıpla > Dash > Slash + Block .. Tekrar

-DBF: Double ButterFly Step : Zıpla > Slash + Block > Dash > Slash + Block .. Tekrar

-RS(Basit): Reload Shot : Silah1 > Ateş > Silah2(değiştir) > Ateş .. Tekrar

-RS(Gelişmiş): Reload Shot: Slash1 > Ateş > R > Silah2 > Ateş > R .. Tekrar

-SS: Slash Shot: Kılıç > Zıpla > Dash > Slash > Silah1/2 > Ateş > Kılıç

-RSS: Reloaded Slash Shot: Kılıç > Zıpla > Dash > Slash > Silah1 > Ateş > R > Silah2 > Ateş > Kılıç

-HS: Half Step: Kılıç > Zıpla > Dash(Örn: Sol'a dogru) > Silah + Ateş + Kılıç + (-)Dash(Örn: Sağa Dogru)
HS biraz zorluyabilir.. ama hızlı yaparsanız olucaktır..

-RHS: Reloaded Half Step: Kılıç > Zıpla > Dash(Örn: Sol'a dogru) > Silah + Ateş + R + Kılıç (-)Dash(Örn: Sağa Dogru)


K Style Tekniklerinin En Önemlilerinden birisi...
InstaFall;

I. Temel

Flip > Block > Zıpla > Slash
Bu dört hareket en basit instafall tekniğidir. Rakibiniz sizle aynı yükseklikte veya aşağıda olmalıdır. Yukarda olursa büyük ihtimal kaçırırsınız.

II. Analiz

Flip: 2 çeşit flip vardır; Katanayla olan ve Kodachile olan. Katanayla flip yaparken yerinizde durmanız gerekir fakat kodachi flipinini hariketliyken kullanabilirsiniz. Her ikiside instafall için kullanılabilir. Flip animasyonunu zaman kaybetmemek için kısa kesmek gerekir. Bunun için “Block” kullanırız.. flip animasyonun ortasında rakibimizi yukarı attığı an Block basma zamanıdır.

Block: Bu teknikte Block sadece Flip animasyonunu kısaltmak için kullanılır. Flip attıktan sonra flip animasyonunu izlemektense block basıp sürece daha kısa olan block animasyonunu izleriz. Böylece daha çabuk zıplaya bilirsiniz.

Zıplama: Zıplama zamanı hangi instafall çeşidini yaptığınıza göre değişir. Normal instafall için block animasyonu biter bitmez zıplarmanız gerekir.

Slash: İlk zamanlar instafall yaparken zıpladıktan sonra slash spam yapmak daha kârlıdır. Zamanlamasını öğrenmek biraz daha zordur zamanla tek slash basarak indirebilirsiniz.

III. Çeşitler

InstaFall versiyonu: Flip > Block > Zıpla > Slash
InstaKill versiyonu: Flip > Block > Zıpla > Slash > Block > Slash > Block

IV. Diğer Çeşitleri

Always fall (Safefall yapamazlar)

Rakibin yere düşmesini sağlayan en iyi yoldur. Karşınızdakinin safefall basması veya basmaması önemli değildir. Bunu yapmak için gereken instafall yaparken “Yere Paralel Bakın” yere paralel bakarak instafall yapabilirseniz rakibinizin safefall yapma sansı yoktur.

Slash Juggling (SF yapamazlar)
AlwaysFall dan sonra rakibinizi yere değirmeden ona hasar vermek mümkündür. Rakinibiz yere değmeden önce sanki crosshairi üstüne getirir gibi ona hedef alıp Slash > Slash > Slash > Block yaparak tekrar slash basın

QuickFall (SF olabilir/olmayabilir)
İlk slashı yaparken yere bakarsanız rakibiniz yere daha hızlı inicektir. Eğer alwaysfall dan sonra yapabilirseniz, yere düştükleri gibi hızlıca yerden kalkıcaklardır. Çeşitli yollarla rakibinizin kafasını karıştırmak için kullanılabilir.

V. Yaygın Combolar Wink

DBF Grinder: Flip > Block > Zıpla > (ileriye basarak) Slash > Block > Slash > Block > SDBF (ileriye basmaya devam ederek)

Always Fall: Flip > Block > (Mümkün olan son saniyeye kadar bekle) Zıpla > Slash

Instafall + Shoot: Flip > Block > Zıpla >Slash > Değiştir(Silaha Geç) > Ateş

Instafall + RS: Flip > Block > Zıpla > Slash > Değiştir > Ateş > Reload > Değiştir(Diğer Silaha) > Ateş

Instafall + Danstep: Flip > Block > Zıpla > Slash > Block > Dash > Slash > Değiştir > Ateş
 
Kayıt
17 Kasım 2007
Mesajlar
1.553
Beğeniler
0
Şehir
uz Türkçe
26 + 38 war Razz ama tabi can sıktı onu kes bunu kes Silah la adam üstüme gelemiyo ama cok istedigim bişi wardı parlayan Kılıcım olması farklı renk te :mrgreen: olmadı nasip değilmiş detective
 
Kayıt
14 Ekim 2007
Mesajlar
197
Beğeniler
0
normal gunzda vs yapalım mı hazır kullanmalık char weririm. kahvekeyfi

lwl 57-lwl 45 -lwl 26- lwl 30-lwl 43 extraokk detective
 
Kayıt
6 Ağustos 2007
Mesajlar
88
Beğeniler
0
arkadaslar ben gunz u ındırdım account fılan ne gerekıyorsa hepsını yaptım oyuna gırıyorum ıster war server ıster quest servere tıklıyım connected yazıyor sonra menuye gerı donuyor asagıda''cannot acces server'' dıyor.bu sorunuma cozum varmı acaba. Neutral Neutral
 
Kayıt
6 Mayıs 2007
Mesajlar
741
Beğeniler
1
Şehir
.....
ben bu serverlarda 43 lwl kadar gelmistim ama cok sıkıcı geldi artık yapamadıgım combo kalmamıstı
 
Kayıt
12 Mayıs 2007
Mesajlar
468
Beğeniler
0
oyuna bir kere gırdım oynadım sonra cıktım ve bıraha gırmıo gunz launcher update failed hatası verıyor yardım plz
 
Yukarı Alt