1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Güneydoğu'ya sel uyarısı


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  Meteoroloji uyardı: Sel tehlikesine karşı vatandaşlar dikkatli olmalı.

  [​IMG]

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Güneydoğu'da yağışların Mardin, Batman, Diyarbakır, Siirt, Şırnak, Hakkari, Bingöl, Erzurum, Muş, Bitlis, Gaziantep, Kilis, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  SICAKLIKLAR 2-4 DERECE ARTACAK

  Hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak. Diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak..

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Ordu, Tokat, Kayseri ve Sivas çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Mardin, Batman, Diyarbakır, Siirt, Şırnak, Hakkari, Bingöl, Erzurum, Muş, Bitlis, Gaziantep, Kilis, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Rüzgar genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette; Marmara ile Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.


  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Yağışların Mardin, Batman, Diyarbakır, Siirt, Şırnak, Hakkari, Bingöl, Erzurum, Muş, Bitlis, Gaziantep, Kilis, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Sel, Su baskını, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI


  Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

  ÇIĞ ve KAR ERİMESİ UYARISI

  Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı ve Doğu Anadolu bölgesinde artan hava sıcaklığı ile birlikte ani kar erimesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.