1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Gül'ün ataması Rektör Sürmeli'yi kızdırdı


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Gül'ün ataması Rektör Sürmeli'yi kızdırdı
  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Davut Aydın'ı atadı.

  [​IMG]

  Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Gül'ün, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü'ne, Anayasanın 130'uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Davut Aydın'ı atadığı bildirildi.
  Anadolu Üniversitesi'nde rektörlük seçiminde, rektör Fevzi Sürmeli 334 oyla birinci çıkarken, Davut Aydın 96 oyla üçüncü olmuştu.
  Ama YÖK, Aydın'ın ismini ilk sıraya koyarak Çankaya'ya göndermişti.
  Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, AÜ'ye 96 oy alan Prof. Dr. Davut Aydın'ın rektör olarak atanmasının, üniversiteye ve demokrasiye yapılan en büyük haksızlık olduğunu savundu.
  Prof. Dr. Sürmeli, yaptığı açıklamada, "yakın zamanda ulusal basında "AÜ'nün mevduatının yüzde 50'sine Maliye Bakanlığınca el konulduğu" yönünde haberlerin çıkartıldığını, bunun hemen ardından da Prof. Dr. Davut Aydın'ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından AÜ Rektörlüğüne atandığını" ifade etti.
  Prof. Dr. Sürmeli, "Bu seçimde 334 oy aldım. Akademisyenlerden en fazla oyu ben aldım. Prof. Dr. Davut Aydın 96 oy aldı. AÜ'ye 96 oy alan Prof. Dr. Aydın'ın rektör olarak atanması üniversitemize ve demokrasiye yapılan en büyük haksızlıktır. Birileri Prof. Dr. Aydın'a 'Ne kadar oy alacağın önemli değil, önemli olan adaylığını koyman, gerisi bize ait' demiştir. AÜ herkese bırakılabilecek, hele hele basit uygulamaları olan kişilere bırakılacak bir üniversite değildir" dedi.

  Her yere kendi adamlarını koymaya uğraşıyorlar , ulen üniversitemizden ne istiyorsunuz !!! yazıklar olsun abd-ullah güle de onu oraya getirenlere de daha nicesine ...
   
 2. FaNToM

  FaNToM rank8

  Kayıt:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  720
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Katılyrm büyük haksızlık Ülkeyi İçten İçe Satıyor bunlar .
   
 3. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Sayın Sürmeli'nin de dediği gibi bu resmen demokrasiye yapılan haksızlıktır !!!
   
 4. ImmorTaLGoD

  ImmorTaLGoD olduser

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Eğitim işleri ile ilgili atamaları Cumhurbaşkanı yapan bir ülkede yaşıyoruz.Kim bilir daha bilmediğimiz neler oluyordur?