1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Gülmek İstiyorsan İçeri


 1. cellaTRemzi

  cellaTRemzi rank8

  Kayıt:
  13 Nisan 2008
  Mesajlar:
  30
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  40 yıl

  Kırkıncı evlilik yıldönümleriydi. .. Güzel bir akşam yemegi ve ardından güzel ve romantik bir film ve gece olmuştu.
  Beraber yine aynı yastığa başlarını koyarak uyudular...

  Gece sabaha karşı uyanan kadın eşini yanında göremedi. Mutfaktan hafif bir ışık geldiğini farketti. eşi mutfakta masada oturuyor ; yanıbaşında içinde çok az kalmış bir şişe viski, bir elinde bardak diğerinde sönmek üzere bir sigara,
  gözleri küllüğün içindeki küllere ve izmaritlere dalmış derin derin düşünüyor.

  -"Hayırdır tatlım uykun mu kaçtı? Bu saatte ne yapıyosun burda?"

  Adam irkilerek kendine geldi ve eşine baktı, sonra yine dalgın dalgın konuşmaya başladı;

  - "Hatırlıyor musun kırk yıl önceydi. Annenlerin evde olmadığı bir gece beni eve almıştın. Üzerinde çiçek motifli kırmızı bir elbise vardı, çok hoş bir parfüm sürmüştün. O gece çok eğlenmiştik... "


  Aradan onca uzun zaman geçmesine rağmen eşinin o geceyi en ince detaylarına kadar hatırlaması karşısında kadın çok mutlu olmuş yüzünde tatlı bir tebessüm ve sevgi ifadesiyle kocasının omzuna başını koymuş her tavrıyla " hadi devam et " havasına girmişti.

  Adam yüzünde hafif acı ve kahreder bir ifade ile devam etti :
  -" Sonra annen bizi yarı çıplak yakalamıştı ve bana bu rezilliği, seninle evlenerek temizlemezsem beni hapislerde kırk yıl süründüreceğini söylemişti..."

  Biten sigarasını küllüge bırakıp yeni bir tane yaktı ve deriiiin bir nefes çekerken kadın dayanamadı;

  -" Evet , Devam et"

  -" Bu gün çıkmış olacaktım"


  BEBEK
  Hastanede bir erkek bebk doğar.Bebeğin hiçbir fiziksel kusuru yoktur ama bir sorunu vardır; doğduğu andan beri sürekli kahkahalarla gülmektedir...Annen ve babası şaşkın şaşkın bakarlar. Hemşireler ve doktor da bir anlam veremezler. Bebek katıla katıla gülmektedir, gözlerinden yaşlar gelmektedir. Derken pediatriden biri gelir ve parmaklarının tam olup olmadığını görmek için bebeğin sımsıkı yumruk olmuş avucunu açar. Bebeğin neden bu kadar güldüğü ortaya çıkar... Bebeğin aucunda bir doğum kontrol hapı vardır.  Temel, bir binanın altıncı katından düşer. Hemen etrafına bir kalabalık toplanır. Yoldan geçen biri kalabalığı yararak, yaralı Temel'in üzerine eğilip sorar:
  -Ne oldu?
  Temel zorlukla:
  -Vallahi bilmeyrum.Ben de şimdi celdum.


  ZAYIFLAMA
  Karım zayıflamaya karar verdi.
  -Peki bunun için ne gibi şeyler yapıyor?
  -10 gündür 3 saat ata biniyor.
  -Şu anda Durum nasıl?
  -Durum pek iyi değil, at 5 kilo zayıfladı.


  Yaşlı kadın senelerdir aynı köşede durup, çiçek satmış. Civardaki bir şirkette çalışan genç adam her öğlen yaşlı kadının tezgahının önüne gider, hiç konuşmadan bir demet çiçek için gereken parayı verir ancak çiçeği almadan gidermiş. Bu böyle yaklaşık 2 sene devam etmiş. İki sene sonra bir öğlen adam kadının yanına gitmiş, konuşmadan bir demet çiçeğin parasını vermiş, tam gidecekken, yaşlı kadın konuşmaya başlamış;'Bayım, siz çok iyi ve düzenli bir müşterimsiniz ancak bu para yeterli değil. Çiçeğe zam geldi.'