Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Fenerbahçe’nin büyük umutlarla alınan ancak hayal kırıklığı yaratan golcüsü Daniel Güiza, sarı-lacivertli takımda çok mutlu olduğunu söyledi.

İspanyol basınına konuşan Güiza, yönetimin beş yıllık daha sözleşme önermesi halinde düşünmeden imza atacağını bir kez daha tekrarladı, “Fenerbahçe’den, arka kapıdan kaçan bir korkak gibi değil, başı dik bir İspanyol matadoru olarak ayrılacağım” dedi.

Ligde sekiz puan geride olmalarına rağmen henüz havlu atmadıklarını kaydeden Güiza, Türkiye Kupası’nı ise müzelerine götüreceklerine emin olduğunu belirtti. Bu sezon taraftarlara bekledikleri Güiza’yı seyrettirmediğini itiraf eden İspanyol golcü, “Ama emin olsunlar gelecek sezon bambaşka bir Güiza ortaya çıkacak. Bunun sözünü veriyorum” diye konuştu.

Menajeri topa tuttu

Bu arada Güiza’nın menajerlerinden Juan Carlos Cordero, İspanyol gazetelerine verdiği demeçte, Teknik Direktör Aragones ile kaptan Alex’i suçladı. Cordero, oyuncusunun sistem kurbanı olduğunu ileri sürdü, “Aragones’in tek forvette direnmesinin cezasını Güiza çekiyor. Ağır ve hantal bir futbol oynayan Fenerbahçe, Güiza gibi hızlı futbola alışmış futbolcular için sorun” ifadelerini kullandı.

Alex'e de göndermede bulunan Cordero, Brezilyalı oyuncunun Güiza’yı çok yalnız bıraktığını belirtti, “Mallorca’da aynı görevi yapan Ibegaza kendisinden çok Güiza’yı düşünürdü. Bu sayede onu gol kralı yaptı.
Alex ise pas atmıyor” ifadelerini kullandı.

Yukarı Alt