1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

>>>>Guild [KaNiJe]<<<<


 1. RanwaX

  RanwaX rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  165
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  Biz görmedik

  Öncelikle Herkese Merak edipde bu konuya Baktıkları için Tesekkur ediyorum :mrgreen: Kısaca Neden Kanije? Sorusuna Kısa bi Özetle bi bilgi sunmak istiyorum.!

  - Resim Silinmiş.

  Tiryaki Hasan Paşa
  Tiryaki Hasan Paşa, Kanije Kalesi savunmasının efsanevî kahramanıdır. O, dört bin Türk askeri ile kırk bin kişilik bir düşman ordusuna yetmiş gün dayandıktan sonra onları perişan etti. Bu olay dünya tarihinin şanlı bir sayfasıdır.

  Tiryaki Hasan Paşa, Enderûn’da (Saray okulu) yetişmişti. 1574’te bir süre sarayda Sultan III. Murad’ın yanında çalıştı. Sonra yirmi yıl kadar Zigetvar Beyi ve Beylerbeyi oldu. Tiryaki Hasan Paşa, bir savaşta tek başına çarpışmayı göze alan cesur bir komutandı. Bir süre de Bosna ve Kanije Beylerbeyi oldu. Hasan Paşa, Kanije kumandanı iken bir gün, Romalı, İspanyol, Fransız ve Macarlardan oluşan kırk bin kişi kadar bir düşman ordusu tarafından kalesinin kuşatılmış olduğunu gördü.

  Bu on misli üstün güç karşısında Tiryaki Hasan Paşanın cesareti kırılmadı. O, yılmadı ve yetmiş gün düşman kuşatmasına dayandı. Bu arada bir çok askerlik oyunları ve hileleri ile düşmanı darmadağın etti ve birçok silahı ganimet olarak ele geçirdi.

  Bu eşsiz zafer, Hasan Paşanın ismini yükseltti ve şöhretini arttırdı. Kendisine vezirlik rütbesi elmaslı bir kılıç ve üç at gönderilerek tebrik edildi.

  Tiryaki Hasan Paşa uzun süre Bosna ve sonra Rumeli genel valiliği yaptı. Bu sırada bir çok eşkıyayı sindirerek memleketin âsâyişini korudu.

  Tiryaki Hasan Paşa 1611 yılında öldü.


  Evet şimdi konumuzun özüne gelelim , Guilde saygılı, dürüst, konuskan oyuncular Aramaktayız.Guildimizde küfür ,argo kelimeler yasak olmakla beraber , Mütevazi saygılı insanların bulundugu bir ortam yaratma çabasındayız. Şu an için LvL 2 yiz ve guildimizi büyütmek için elimizden gelen herseyi yapıyoruz. Konuma bakan bakmayan herkese sonsuz teşekkurler ?!!!!!!...


  İrtibat : SlaxeX
  Server : Pluto
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017