1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Gs yi kızdıran haber


 1. Anonymous

  Anonymous Guest

  Galatasaray'a Fukara Yardımı" haberine sarı kırmızılı kulüpten çok sert tepki geldi. İşte kulüpten yapılan açıklama;

  "7 yıl önce yaşanmış bir olayı art niyetli bir tavırla kaleme alıp bugün gündeme getirmenin asıl amacının Galatasaray Spor Kulübü’nü aşağılamak, muhtaç bir kulüp gibi göstermek olduğu aşikardır" diye başlayan açıklamanın sonunda, söz konusu gazeteye Galatasaray'ın tüm kapılarının kapatılacağı da belirtildi.

  GAZETEYE YASAK

  Galatasaray Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda gazete dün yayınlanan habere çok sert tepki gösterilmesini kararlaştırdı.

  Resmi siteden bugün yapılan açıklamada ise "3 Nisan'da Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan ve İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Bil'in düzenlediği basın toplantısında; kulüp hakkında gerçek dışı haber üretenlere, hakaret içeren ve küçük düşürücü yorum yapanlara bazı yaptırımlar uygulanacağı ifade edilmiştir" hatırlatmasında bulunularak, alınan karar gereği, haberi yapan gazeteye Galatasaray Kulübü'nün tüm kapılarının kapatıldığı açıklandı.

  Açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

  "2007-2008 sezonunun son 4 haftasına girilirken şampiyonluk yolunda tek yürek olan camiamızın konsantrasyonunu bozmaya yönelik bu gerçek dışı haberin hangi amaç uğruna yapıldığı kamuoyunun takdirindedir.

  2000 yılında Türk futbol tarihinin uluslararası alanda yaşadığı en büyük başarılar olan UEFA Kupası ve Süper Kupa'nın Galatasaray tarafından kazanılması sonrasında; Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin kulübümüze layık gördüğü ödülün kaynağını, Galatasaray Spor Kulübü'nün sorgulama ehliyeti yoktur. Söz konusu ödül, 21 Nisan 2001 tarihinde çıkartılan 608 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereği Geliştirme ve Destekleme Fonu tarafından “Devlet Ödülü” adı altında uluslararası alanda sportif başarılar için verilen altının, Türk Lirası'na çevrilmiş karşılığı olup; Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından kulübümüze takdim edilmiştir.

  Söz konusu haberde Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Mehmet Cansun'un ifadeleri ise çarpıtılarak kamuoyuna aktarılmıştır. Sayın Mehmet Cansun, Galatasaray Spor Kulübü'nün bu ödüle layık görüldüğünü, ancak ödülün kaynağı konusunda bir bilgisi olmadığını ifade etmiştir."
   
 2. GangsteR

  GangsteR rank8

  Kayıt:
  1 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  895
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  >Beykoz<
  hangi ..... gazete olabilir sizce?