Biz Gonullere Cektik Bayraklari Direklere Degil.
Biz Tarihe Yazdik Ismimizi Duvarlara Degil.
Biz Avrupada Actik Bayragi Kadikoyde Degil.
Biz Dunyaya Poz Verdik Saksakcilara Degil.
Ve Biz Imparatorlarla Buyuduk Kestanelerle Degil.

...Seni Unutmayacağız Metin Oktay...

uA

İmzama bakmanız yeterli olacak mı konuşayım mı :)

"Biz Gönüllere Çektik Bayrakları Direklere Değil"..."Biz Tarihe Yazdık İsmimizi Duvarlara Değil"..."Biz Klaslarla Coştuk Kalaslarla Değil"..."Ve Biz Avrupa'da Açtık Bayrağımızı Kadınköyde Değil"..."İç Hatlarda Değil Dış Hatlarda Bekledik Biz"..."Şakşakçılara Değil Dünyaya Poz Verdik Biz"..."Ve Kestanelerle Değil,Futbolun Krallarıyla,Profesörleriyle,İmparatorlarıyla Büyüdük Biz"..."Sarı Kırmızı Renklerin Her An Gönlümde"..."Dalgalanır Bayrağımız Ali Sami Yen'de"..."Teselli Aramam Başka Sevgide"..."İstesende Senden Vazgeçemem ki"..."Cimbomsuz Bir Günüm Hiç Geçmedi ki"..."Sarı Kırmızı Bir Aşk İşte Benim ki"...

Öncelikle bu seneden bahsedeyim. Takım başarısız oldu diyenlere sözüm:

-Galatasaray iç saha maçlarının 5ini seyircisiz oynadı
-Takımdan 10 oyuncu gitti 11 oyuncu geldi
-Takımın başına 73 yaşında bir kurt geçti
-İlk yarıda 6 ciddi sakatlık yaşadı
-Maddi sıkıntılar içinde boğuştu

Bu şartlar altında ilk yarı boyunca 3 kere liderlik koltuğundan inen takım, şu saatten sonra küme düşse, başarısız denemez... Tabiiki bu görüşe karşı çıkanlar olacak. Ama mantıklı düşünülürse zerre kadar haklıyım...

Neyse Madem konu açılmış yorum yapayım :) Diğer takımlar Galatasaray 'ı kesinlikle ve kesinlikle kıskancından eleştiriyor.

Böyle diyerek söze giriyorum çünkü bir tarih anlatmak gerekecek. Türk takımları içerisinde:

Hangi takımın yarım asırlık belki daha fazladır ölümsüzleşmiş bir oyuncusu var ?
Hangi takım ezeli rakibine karşı en fazla üstünlüğü ele geçirebildi ? (7-0)
Hangi takımın futbolda rekorlar kırmış, Türk futboluna adını altın harflerle yazdırmış Metin gibi Tanju Gibi Hakan gibi taçsız kralları var ?
Hangi takım Ali Sami Yen de Milan'ı Arsenal'ı Liverppol'u Barcelona'yı Juventus'u ve daha sayamadığım devleri devirebildi.
Hangi takımın müzesinde UEFA Kupası & Süper Kupa var ?
Hangi takımın taraftar grubu Dünya'da 3. sırada ?
Hangi takımın taraftarı bir stadı cehenneme çevirebildi ?
Hangi takımın taraftarı önemsiz bir hazırlık maçında 150.000 kişilik seyirci kapasitesine ulaştı ?
Hangi takımın taraftarı Avrupa'da bir deplasman maçında %95 üstünlükle seyirci üstünlüğünü ele geçirdi ?
Hangi takım en çok şampiyonluk yaşadı ?
Hangi takım en fazla üst üste şampiyon oldu ?
Hangi takım iflas etmenin eşiğinde iken 2 tane transfer yapıp (Carrusca&İnamoto) şampiyonluğu son ana kadar kovalayıp kupaya ulaştı ?

Soruların hepsinin cevabı Galatasaray... Daha sayamadığım 100 lerce şey var ama bunları elimle yazdım onları kopyalamak istemedim.

Sonuçta bu saydıklarım tabiiki önemli, fakat başarı bizim için 2. plandadır... Ne de olsa:

Ölüm varmış
Korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış
Bizim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Başarılar gelir geçer
Asaletin bize yeter
Deplasmanda Sami Yen'de
ultrAslan
Hep seninle...

ve

Bir tarif yok bu sevdaya
Sevmek değil ibadet bu adeta
Ne şampiyonluk umrumda ne kupa
Şanlı Cimbom aşkın bir başka

besteleri her şeyi anlatıyor. 70 küsür besteyi de yazmıyorum kahvekeyfi

Türkiye'nin en iyi, en asil, en soylu, en başarılı takımı Galatasaray'dır. Kabullenilsin veya kabullenmesin. Bu böyle biline.!

Berk Şişmanoğlu
uA-34

Koçum benim ya benim guildimde olduğunu nasılda belli ediyor :lolmuch:

Kim Tutar Bee!!! extraokk

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
TrowZeeN demiş ki:
Öyle Farka Böyle İmza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
puahahah yerimden düşürdün olum beni..yazıyı okudum...imzayı görmedim bir baktım..bakar bakmaz zaten düştüm yerde kıkır kıkır gülüyorum puahahahha... :lolmuch: :lolmuch:

Yukarı Alt