V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce

Teknik Direktörümüz Christoph Daum, UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçemizin eşleştiği rakiplerden memnun olduğunu söyledi. Fenerbahçe'nin yer aldığı H Grubu'ndan daha zor grupların bulunduğunu belirten Daum, rakipleri hakkında değerlendirmelerde de bulundu.

Kura çekimi sonrası FB TV'ye açıklamalar yapar Daum, "Biz memnunuz. Bizim gruptan daha zor olan gruplar var. Bükreş'i geçen sezon Şampiyonlar Liginde izledim. Tecrübeli ve milli oyunculara sahip bir takım. Güçlü ama geçebileceğimiz bir takım. Bükreş'ten Bir futbolcu transfer etmek istemiştim ve o nedenle de izleşmiştim. Başkanı Becali eski bir arkadaşlarımdan biri. Orada bir arkadaşla karşılaşacağız. Twente, güçlü bir rakip. Genç futbolcular yetiştirdiler ve son yıllara iyi sonuçlar elde etti. Geçen sene Ajax ve Feyenoord gibi takımların arkasından gelen kaliteli bir ekip. Son rakip tanımadığım bir takım. O nedenle fazla bir şey söylemek istemiyorum. Sheriff'le ilgili tüm bilgileri almak zorundayız. En iyi şekilde bilmek zorundayız. Tanınmayan rakipler daha tehlikeli olabiliyor" diye konuştu.

UMARIM FİNAL ÇIKAR

Avrupa Ligi'ne hazırlanma yöntemleri, Avrupa Ligi'nin yapısı ve Fenerbahçe'nin bu ligdeki hedefleri hakkında da konuşan Daum, "Hazırlıklar ilk etapta bizim Süper Ligde yapacağımız şeylere bağlı. İlk hedefimiz lig, hazırlıklar o nedenle farklı olabilir Avrupa Ligi için. Avrupa Ligi maçlarında rotasyon olacak. Yabancı futbolcu sınırı olmaması da bir avantaj ve onu da kullanmak istiyoruz. Avrupa Ligi'ne iyi bir start almamız güzel olur. İlk maçlarda iyi sonuç alıp rahat olmak istiyoruz. Şampiyonlar Ligi'ne benzer bir statü uygulandı bu sen. Bu sistem daha eşit, daha uygun ve mantıklı. Önemli olan sakatlık konusunda sıkıntı yaşamamak. Finalin oynanacağı Hamburg stadını çok iyi hatırlıyorum. Birkaç ay önce Köln'le oradan galibiyetle ayrılmıştık.. Hayal etmek herkesin hakkıdır. Ancak biz gerçekçi olmalıyız. Maçtan maçta bakıyorum ama final güzel bir şey. Elimizden gelen her şeyi yapacağız umarım bundan final çıkar" diye konuştu.​

Yukarı Alt