1. Reklam


    1. kyra
      viki
      Tenda
      lastworld
      silkroadcilar
      3

Grup elemelerinde gecenin sonuçları.


  1. addIcFb

    addIcFb Aileden

    Kayıt:
    22 Eylül 2007
    Mesajlar:
    5.215
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Şehir:
    Okul
    Güney Afrika'da 2010 Yılında Düzenlenecek 19. Dünya Kupası Finalleri'ne Katılacak Takımları Belirleyecek Elemelere Avrupa Grubunda Oynanan Maçlarla Devam Edildi.
    2010-dunya-kupasi-grup-elemeleri-nde-gecenin_o.jpg
    Güney Afrika'da 2010 yılında düzenlenecek 19. Dünya Kupası Finalleri'ne katılacak takımları belirleyecek elemelere Avrupa grubunda oynanan maçlarla devam edildi.
    5. Grup'ta İspanya, Belçika, Bosna Hersek ve Estonya ile finaller için mücadele eden A Milli Futbol Takımımız grubunda oynadığı ilk maçta Ermenistan'ı deplasmanda 2 - 0 yenmişti. Ay - yıldızlı ekibimiz grubundaki 2. maçta konuk ettiği Belçika karşısında bir puanı Emre Belözoğlu'nun attığı penaltı golüyle kurtardı. İspanya, Ermenistan'ı 4-0, Bosna Hersek ise Estonya'yı 7-0 yendi.

    9 grupta oynanan 25 karşılaşmada alınan sonuçlar ve son puan durumları şöyle:


    1. GRUP

    İsveç - Macaristan: 2 - 1

    Arnavutluk - Malta: 3 - 0

    Portekiz - Danimarka: 2 - 3


    PUAN DURUMU

    TAKIMLAR O G B M A Y P

    1- Arnavutluk 2 1 1 0 3 0 4

    2- Danimarka 2 1 1 0 3 2 4

    3- İsveç 2 1 1 0 2 1 4

    4- Portekiz 2 1 0 1 6 3 3

    5- Macaristan 2 0 1 0 1 2 1

    6- Malta 2 0 0 2 0 7 0


    2. GRUP

    Moldova - İsrail: 1 - 2

    Letonya - Yunanistan: 0 - 2

    İsviçre - Lüksemburg: 1 - 2


    PUAN DURUMU

    TAKIMLAR O G B M A Y P

    1- Yunanistan 2 2 0 0 5 0 6

    2- İsrail 2 1 1 0 4 3 4

    3- Letonya 2 1 0 1 2 3 3

    4- Lüksemburg 2 1 0 1 2 4 3

    5- İsviçre 2 0 1 1 3 5 1

    6- Moldova 2 0 0 2 2 4 0



    3. GRUP

    San Marino - Polonya: 0 - 2

    Kuzey İrlanda - Çek Cumhuriyeti: 0 - 0

    Slovenya - Slovakya: 2 - 1


    PUAN DURUMU

    TAKIMLAR O G B M A Y P

    1- Polonya 2 1 1 0 3 1 4

    2- Slovenya 2 1 1 0 3 2 4

    3- Slovakya 2 1 0 1 3 3 3

    4- Çek Cumhry. 1 0 1 0 0 0 1

    5- Kuzey İrlanda 2 0 1 1 1 2 1

    6- San Marino 1 0 0 1 0 2 0


    4. GRUP

    Rusya - Galler: 2 - 1

    Azerbaycan - Liechtenstein: 0 - 0

    Finlandiya - Almanya: 3 - 3


    PUAN DURUMU

    TAKIMLAR O G B M A Y P

    1- Almanya 2 1 1 0 9 3 4

    2- Rusya 1 1 0 0 2 1 3

    3- Galler 2 1 0 1 2 2 3

    4- Finlandiya 1 0 1 0 3 3 1

    5- Azerbaycan 2 0 1 1 0 1 1

    6- Liechtenstein 2 0 1 1 0 6 1


    5. GRUP

    Türkiye - Belçika: 1 - 1

    İspanya - Ermenistan: 4 - 0

    Bosna Hersek - Estonya: 7 - 0


    PUAN DURUMU

    TAKIMLAR O G B M A Y P

    1- İspanya 2 2 0 0 5 0 6

    2- Türkiye 2 1 1 0 3 1 4

    3- Belçika 2 1 1 0 4 3 4

    4- Bosna-Hersek 2 1 0 1 7 1 3

    5- Ermenistan 2 0 0 2 0 6 0

    6- Estonya 2 0 0 2 2 10 0


    6. GRUP

    Kazakistan - Ukrayna: 1 - 3

    Andorra - Beyaz Rusya: 1 - 3

    Hırvatistan - İngiltere: 1 - 4


    PUAN DURUMU

    TAKIMLAR O G B M A Y P

    1- İngiltere 2 2 0 0 6 1 6

    2- Ukrayna 2 2 0 0 4 1 6

    3- Beyaz Rusya 2 1 0 1 3 2 3

    4- Hırvatistan 2 1 0 1 4 4 3

    5- Kazakistan 3 1 0 2 4 6 3

    6- Andorra 3 0 0 3 1 8 0


    7. GRUP

    Faroe Adaları - Romanya: 0 - 1

    Litvanya - Avusturya: 2 - 0

    Fransa - Sırbistan: 2 - 1


    PUAN DURUMU

    TAKIMLAR O G B M A Y P

    1- Litvanya 2 2 0 0 5 0 6

    2- Sırbistan 2 1 0 1 3 2 3

    3- Avusturya 2 1 0 1 3 3 3

    4- Fransa 2 1 0 1 3 4 3

    5- Romanya 2 1 0 1 1 3 3

    6- Faroe Adaları 2 0 0 2 0 3 0


    8. GRUP

    Karadağ - İrlanda: 0 - 0

    İtalya - Gürcistan: 2 - 0


    PUAN DURUMU

    TAKIMLAR O G B M A Y P

    1- İtalya 2 2 0 0 4 1 6

    2- İrlanda 2 1 1 0 2 1 4

    3- Karadağ 2 0 2 0 2 2 2

    4- Bulgaristan 1 0 1 0 2 2 1

    5- Güney Kıbrıs 1 0 0 1 1 2 0

    6- Gürcistan 2 0 0 2 1 4 0


    9. GRUP

    İzlanda - İskoçya: 1 - 2

    Makedonya - Hollanda: 1 - 2

    Norveç (Bay)


    PUAN DURUMU

    TAKIMLAR O G B M A Y P

    1- Hollanda 1 1 0 0 2 1 3

    2- İskoçya 2 1 0 1 2 2 3

    3- Makedonya 2 1 0 1 2 2 3

    4- İzlanda 2 0 1 1 3 4 1

    5- Norveç 1 0 1 0 2 2 1