souldanger01 demiş ki:
Yardım taraftarı değilim tabikide . Onun yerine ülkemizde o kadar üniversite kazanıp harç parasını yatıramadıgı için okuyamayan insanlarımız var .. Bunlar üniversiteye girip okulunu bitirse ülkeye yararı olucak . Bugün haberlerde okudum üniversite harç parasını kazanmak için inşaatta çalışan bir genç inşaattan düşerek ölmüş -.-
çalışmadan olmaz yigen okumak istiyosan çalışıcan öyle diyorsin ki inşaatta çalışmak 2.sınıf vatandaş gibi çalışacak tabi eşşek gibi

delidana5 demiş ki:
Deadly_TR demiş ki:
ya salla pakistan türkiyeye ne zaman yardım yapmış hele filistine gram acımıyorum zamanında araplar osmanlıya az kazık atmadı anlaşmalarla ^^ benim ülkemde o kadar aç varki 1 ini görseniz üstünüzdeki tişörtü çıkartır verirsiniz iş güç yok pakistana yardım ve en büyük yardımda bizden bizim bir sürü dış borçlarımız var diğer arapların daha az niye onlar yardım yapmıyor eğer bir devrim yapacaksan arkanda kalanlara hiç acımayacaksın sözüne şimdi daha çok inanıyorum ^^
herkez sallayıp tutuyor kurtuluş savaşında pakistanın gönderdiği altının kaddi hesabı yok bir okuyun araştırın at gözlüklerinizi takıp konuşmayın
Sonunda bu konu hakkinda haberi olan biri cikti :)

ve birgün savaş kapıya dayandığında arkamızda kim durucak bizim amerikamı avrupa birliğimi

delidana5 demiş ki:
ve birgün savaş kapıya dayandığında arkamızda kim durucak bizim amerikamı avrupa birliğimi
Burada senin halkın duruyor . Neyin yardımı bu ? Sen önce kendi ülkenin yaralarını sar kendi vatandaşına göz kulak ol. Tutturuşsunuz bir savaş savaş . Kendi vatandaşın aç susuz . Geçenlerde gazetelerde bir haber vardı okudun mu ? okumadın tabi nerden okuyacaksın . " İftarda pişirecek yiyeceği olmadığı için adam kendini astı canına kıydı." Sen gelmşşin burda savaş savaş diye sayıklıyorsun .

savaş diye sayıklamıyorum birlikten kuvvet doğar bügün biz birilerine yardım etmessek ilerde olağan bir afette tek başımıza ne yapıcaz ben gölcüklüyüm 17 ağustostabenim depremden 3gün sonra kurtarma ekibi geldi askere vur emri verildi milletin evleri yağmalandı istanbulda olsa deprem ne yapıcaz birinin çıkıp gelip kötü günümüzde el attınız bizde yardıma geldim demesi çok mu kötü adamlarım 5de 1 su altında bu büyük bir felaket 5senede anca atlatabilirler diye haberlerde duydum birde iftarda yiycek ekmek yokmuş bırak bu saçmalıkları canım ülkemde iş mi yok ekmek kazanmak isteyen kazanır alnın terinle ve Allah herkesin rızkını verir merak etme

delidana5 demiş ki:
savaş diye sayıklamıyorum birlikten kuvvet doğar bügün biz birilerine yardım etmessek ilerde olağan bir afette tek başımıza ne yapıcaz ben gölcüklüyüm 17 ağustostabenim depremden 3gün sonra kurtarma ekibi geldi askere vur emri verildi milletin evleri yağmalandı istanbulda olsa deprem ne yapıcaz birinin çıkıp gelip kötü günümüzde el attınız bizde yardıma geldim demesi çok mu kötü adamlarım 5de 1 su altında bu büyük bir felaket 5senede anca atlatabilirler diye haberlerde duydum birde iftarda yiycek ekmek yokmuş bırak bu saçmalıkları canım ülkemde iş mi yok ekmek kazanmak isteyen kazanır alnın terinle ve Allah herkesin rızkını verir merak etme
Evet güzel kardeşim bu ülkede iş yok .

ben 19 yaşındayım lise terk sanayi de çalışıyorum bıraksam işi,iş arasam en az 10 tane bulurum istemek önemli
pc başında oturmaya benzemez hayat adam elinde pazar arabasıyla karton toplayarak evine ekmek götürüyor.
şu ülkede aç kalan adamın vay haline boş bir adam ol elin ayağın tutsun yeter bir derme çatma araba bul el arabası bile olur
sokak sokak gez yerler kağıt karton dolu hem vatana faydan olur geri dönüşüm için hem para kazanırsın

SiLKRoaD NaSıL oYNaNıR,"konum"uz bu çocuklar..!
MUHAMMED İKBAL'İN RÜYASI
Çanakkale'de savaşın en kızgın anlarının yaşandığı sıralarda, Pakistan'ın Lahor kentinde, en büyük alanlardan birinde , halkın büyük bir teveccüh gösterdiği muhteşem bir miting düzenlenir. Mitingin amacı Çanakkale 'de çarpışan Türklere yardım ve gönüllü toplamaktır. Halkın büyük çoğunluğunun fakir olmasına rağmen, meydanlara serilen yardım sergilerine, kulaklarında ki küpelerini, parmaklarında ki alyansları, evdeki eşyalarını satarak elde ettikleri paraları atarlar kadim dostlarımız. Muhammed İKBAL çıkar kürsüye ve birkaç gün önce gördüğü rüyayı anlatır mahçubiyet içerisinde. Daha sonra da o gün tarihe mal olacak o meşhur şiirini okur halka hitaben ;
DEDİ HZ. MUHAMMED (SAV)
CİHAN BAHÇESİNDEN BANA BİR KOKU GİBİ YAKLAŞTIN
SÖYLE BANA NE GİBİ BİR HEDİYE GETİRDİN ?
DEDİM: YA MUHAMMED (SAV) DÜNYADA YOK RAHATLIK
BÜTÜM ÖZLEMLERİMDEN UMUDU KESTİM ARTIK
VARLIK BAHÇESİNDE BİNLERCE GÜL LALE VAR
AMA NE RENK NE KOKU... HEPSİDE VEFASIZDIR
YALNIZ BİR ŞEY GETİRDİM KUTLANMIŞTIR TEKBİRLERLE
BİR ŞİŞE KAN Kİ EŞİ YOKTUR NAMUSUDUR, VİCDANIDIR
BUYURUN, BU � ÇANAKKALE ŞEHİDİNİN KANIDIR �
İKBAL ile birlikte meydanda ki herkes hüngür hüngür ağlamaktadır. Gönderilen maddi yardımların yanında bir de içten dualar ederler Çanakkale'de ki kardeşlerine. İçlerinden bazıları son kuruşlarını da verdikleri yetmezmiş gibi cephede savaşmak üzere gönüllü yazılırlar. Bütün bunların hepsi bir yana sessizce gerçekleşen bir olay daha yaşanır o gün. Yürekleri parçalayan, işte inanç bu, kardeşlik bu dedirten olay şöyledir ;
Meydanda ki bu muhteşem mitinge kucağında ki yeni doğmuş bebeği ile iştirak eden bir anne, yeni dul kalmış ve verecek bir şeyide olmadığından eziklik içerisinde kıvranmaktadır. Fakat birden hızlı ve emin adımlarla uzaklaşır oradan. Nihayetinde zengin bir efendinin konağının önünde durur. Kapıyı çalar ve efendi ile görüşmek istediğini söyler hizmetkarlara. Dilenci olduğunu düşünerek almak istemezler bu kadını. Fakat ısrar eder kadın ve çıkarırlar zengin efendinin karşısına. Efendi sorar ne istiyorsun diye. Cevap verir kadın ; Bebeğimi sana satmak istiyorum. O devir de hizmetçi olabilecek küçük yaşta çocuklar satılmaktadır. Fakat bu yeni doğmuş bir bebektir. Hangi anne, canından çok sevdiği yavrusunu ve hangi sebeple satmak istemektedir. Zengin efendi sorar ama cevap alamaz kadından. Merak eden efendi çocuğu alır. Parayı verir kadına ve takip etmelerini emreder hizmetkarlarına. Lahor'da ki miting meydanına kadar takip ederler kadını. Çocuğunu satarak elde ettiği parayı kuruşuna kadar meydanda ki sergiye bırakır kadın. Hizmetkarlar efendiye anlatırlar olayı. Şaşkınlık içerisinde kalan efendi, bulup getirin o kadını der. Bulur, huzuruna getirirler kadını. Efendi ; Sen söylemedin ama ben seni takip ettirdim ve paranı Çanakkale'ye gönderilmek üzere bağışladığını öğrendim. Bunu niçin yaptığını bana anlatmak zorundasın der. Kadın, efendiye dönerek, işte İslam Kadını bu dedirtecek ve oradakileri yüreğinden vuracak sözleri söyler ;
Şimdi sen diyorsun ki ; Çanakkale'ye gönderilecek bir silah için koklamaya doyamadığın yavrunu niye sattın öylemi ? Osmanlı zayıf düştüğünden beridir, yanıbaşımıza kadar gelen İngilizlerin yaptığı zulümler ortada. Bu gün Muhammed İkbal dedi ki ; Eğer Osmanlının son kalesi olan Çanakkale'de geçilirse, Hilafet kalmaz ve iyi bilin ki sıra sizdedir. Eğer İngiliz burayada gelir, namuzumuza el uzanır, bayrak iner, vatan toprağı düşmanın pis çizmeleri altında çiğnenirse, çocuğum olsa ne olur, olmasa ne olur. İşte bu yüzden hiç tereddüt etmeden sattım yavrumu. İngilizlere köle olacağına size hizmetkar olsun.
Anadolu kadınından farklı düşünmeyen bu Pakistanlı kadında böylece bize ve zengin efendiye güzel bir ders vermiş oldu. İsterseniz hikayeyi güzel bir şekilde bağlıyalım. Bu sözler üzerine duygulanan efendi, hizmetkarlarına derhal çocuğu kadına geri vermelerini emreder. Ardından yüklü bir miktar daha parayı miting meydanına gönderir.

Türk insanı vefalıdır unutmaz yapılan yardımı, Ve Türk hep mazlumun yanında yeralmıştır yer alacaktır. bu yazdıklarım inananlar ve okuyanlar için, Türk insanını savunacak adamlar önce atalarına baksınlar nasıl davranmışlar dünya halkına hiçbir zaman kendi içinde bir yaşam sürdürmemişler. Diğerlerinin dertleriyle dertlenmeyi bilmişler. Dertlenmediyseniz siz önce kendınızı sorgulayın derim,çünkü kendinizle ve atanızla bile ters düşmüş durumdasınız demektir.
Şimdi vefa zamanı Şimdi yarım zamanı Şimdi Türk olmayı gösterme zamanı

hmzsnmz demiş ki:
Bu yardımlara karşıyım arkadaş din kardeşiyiz diye istismar ediyorlar . Önce ülkemizdeki yardıma muhtaçlara el atsak ?
tabiki önce kendimiz ama afet durumunlarında iş başka! hatırlayın gölcük depremini gelen yardımları... biz diğerlerinden üstün olalım alan el değil veren el olalım, gerisimi şeytan işi...

MaLaTYaLee44 demiş ki:
Pakistan 5 Tl lik Yardım Yapıcağına Cebinden 5 TL Cıkarda Arka Sokağında Oturan Fakir İnsanlardan 1 nin Karnını Doyur Bizim Ülkemizde Her Kez TOK Bi Pakistan Ac Hemi Bırakın Pakistan Sms Yollamayıda Önce Cevrenizdeki Fakir İnsanların Karnını Doyurun
O aç insanımız en azından yaşamak için bir eve sahip , derme çatma olsada.
Ama o adamların oturacak evi bile kalmadı artık adamların tek gelir kaynağı tarımdı ee şimdi oda gitti.Adam o arka sokağında oturan "fakir insanımız"dan bile daha kötü durumda.
Bence 5 TL seni krize sokacak bir para değil , git 5 tl ni hem bu fona bağışla. diğer cebindeki 5 tl yide git o arka sokağındaki fakir insamıza ver.

Wax Whine demiş ki:
Hepiniz Müslümansınız hiç birinizin ağzından Allah kelimesi düşmüyor. Kendi ülkeme yardım ederim daha iyi diyosunuz. Ee hanginiz yapıyosunuz bu yardımı? Müslüman iseniz zekat verirsiniz bu bir boyun borcu. Peki hanginiz bunu yapıyosunuz? Hanginiz ayda bir yılda bir zekatını veriyor? Yazık, şu 300k üyeli sitede toplasan 20 kişi anca yapıyodur bunu.
Dinci bir insan değilim, aksine solcu diye tabir ettiğiniz insanlar içine giriyorum; ama dinsiz de değilim. Günde 5 vakit namaz kılmam, ama hiç bir zaman da dinimden çıkmam. Arka sokaktaki insana yardımda bulunun diyen birisinin yazısını okudum şimdi. Söylesene kaç kez yaptın bunu? Ben söyleyeyim, hiç. O parayla 50 silk çekerim daha iyi dersin geçer gidersin.
Herkes böyle. En azından ayağınıza gelmiş bir yardım kampanyası var herkesin de bir hattı vardır telefonu vardır mırın kırın etmeyin de adım atmaktan aciz bir halk olarak bari parmağınızı azıcık kımıldatın da havadan bir yardımınız olsun, şu aç insanlara..
" Dostum bu güzel tespitin için teşekkürler "
insanlar afet durumunu normal bir durum gibi karşılıyor. sorarım ben onlara deprem olmuş 1 haftadır enkazın altındasınız biri gelse dese felanca ulkeden yardım gelecektı senın ıcın ama komşularına yardıma gideceklermiş o yuzden gelemiyeceklermiş o an ne düşünürsünüz? yada herşeyını selde yıtıren aç evsız barksız kalmış bir insanla fakir komşuyu karşılaştırmak ne kadar adaletli?
eğer komşuna yardım et diyenler komşularına yardım etselerdi emin olun o komşuları o halde olmayacaktı,

CherryBrandy demiş ki:
delidana5 demiş ki:
Evet güzel kardeşim bu ülkede iş yok .
İşmi yok Allahını seversin elini vicdanına koy, bu ülkede iş imkanı okadar fazlaki siz anlamıyorsunuz adam illa üniversite bitirdi diye masabaşı iş ararsa olacağı bu..
Babam benim işletme sahibi asla vasıflı eleman okadar az ki gelenlerin hepsi 2 üniversite bitirmiş ama adamda iş tecrübesi yok , dil yok böyle olursa adam işe niye alınsın bu adam kuru üniversite bilgisi ile gelmiş .. Böyleleride masabaşı iş arıyor ve bulamıyor , sorun burda...

bittersweet demiş ki:
MaLaTYaLee44 demiş ki:
Pakistan 5 Tl lik Yardım Yapıcağına Cebinden 5 TL Cıkarda Arka Sokağında Oturan Fakir İnsanlardan 1 nin Karnını Doyur Bizim Ülkemizde Her Kez TOK Bi Pakistan Ac Hemi Bırakın Pakistan Sms Yollamayıda Önce Cevrenizdeki Fakir İnsanların Karnını Doyurun
O aç insanımız en azından yaşamak için bir eve sahip , derme çatma olsada.
Ama o adamların oturacak evi bile kalmadı artık adamların tek gelir kaynağı tarımdı ee şimdi oda gitti.Adam o arka sokağında oturan "fakir insanımız"dan bile daha kötü durumda.
Bence 5 TL seni krize sokacak bir para değil , git 5 tl ni hem bu fona bağışla. diğer cebindeki 5 tl yide git o arka sokağındaki fakir insamıza ver.
" yine güzel bir tespit "
afet durumunda insanların ne halde olduklarını bilmiyorlar, tv lerde izliyorlar belki ama göremiyorlar bitaf düşmüş insanları,

Takımı
Galatasaray
paraların direk yardıma gittiğinin garantisini kim verebilir veya nereden biliyorsunuz kaç kaçının yardım olarak gittiğini ?

bkz: deniz feneri.adamlar yardım kurumu görünürde fakat gelelim işin aslına el altından neler götürüyorlar.alayının altın cip var.nereden geliyor bu para ? sizlerden alınan yardımlardan olmasın ?

Deadly_TR demiş ki:
ya salla pakistan türkiyeye ne zaman yardım yapmış hele filistine gram acımıyorum zamanında araplar osmanlıya az kazık atmadı anlaşmalarla ^^ benim ülkemde o kadar aç varki 1 ini görseniz üstünüzdeki tişörtü çıkartır verirsiniz iş güç yok pakistana yardım ve en büyük yardımda bizden bizim bir sürü dış borçlarımız var diğer arapların daha az niye onlar yardım yapmıyor eğer bir devrim yapacaksan arkanda kalanlara hiç acımayacaksın sözüne şimdi daha çok inanıyorum ^^
ne demek ya ne zaman yardım yapmış. kurtuluş savaşında genç kızlar bileziklerini satıp yollamışlar buraya ayrıca 17Ağustos depreminde yanımızdaydılar !!!! summer2:

Evet kendi ülkemizdeki fakir insanlarada yardım etmeliyiz ama şuan Pakistan'daki insanlar daha zor durumda en azından 1 sms göndermekten hiç bir zarar olmaz, sevap kazandırır. :wink1:

Önce ülkemiz diyorsunuz soruyorum hanginiz hani şu arka mahallede her gün kahve önünde bu yaşına rağmen boyacılık yapan amca varya hani şu 2 sokak ötede her gün güneşin altında çakmak,kibrit,tesbih satan amca varya, hani şu 3 mahalle ötede hergün akşam keyifle çıtladığınız çekirdeği süpürüp para kazanan amca varya işte hanginiz birgün gel amca senle yemek yiyelim sana bir yemek ısmarlayayım dediniz acaba ?
Bu yardımları yapın çünkü pişkin pişkin önce benim ülkem diyorsunuz fakat kendi ülkenize yardım yapmıyorsunuz.Yukarda söylediklerimi yapan varsa sözlerim onlara değildir.10 liran varya 5 lirasını amcaya 5 lirasını pakistana yolla.Ama ikisinede yolla.

EmmaW

beyler bu yardım pakistandaki sıradan her zaman olan açlık-fakirlik için değil onun için olsa bende ülkemizdeki fakirlere yardım ederim bu bir afet bu insanlarıda düşünmemiz lazım adamın orda evi yok içecek suyu yok yiyecek ekmeği yok eğer yakın zamanda bu insanları bu durumdan kurtaramassak bu insanlar ölebilir bir önceki mesajımdada hatırlattığım gibi gölcük depreminde onlar kendi fakirlerine yardım etmedi bize yardım etti aynısını bizimde yapmamız gerekir.

Yukarı Alt