1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Görüntülü konuşma devri Temmuz'da!


 1. Lampard_08

  Lampard_08 rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.177
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  >>> ÖSS <<< ZEDEEEE :@:@
  3 N, BTK ile Turkcell, Vodafone ve Avea yetkilileri arasında imzalandı...

  - Resim Silinmiş.

  Üçüncü Nesil sözleşmesi imzalandı. Devlet bu ihaleden yaklaşık 2 milyar YTL gelir elde edecek

  Üçüncü Nesil sözleşmesi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Turkcell, Vodafone ve Avea yetkilileri arasında imzalandı. Sözleşme gereği peşin alınacak ihale bedeli ile devlet 3N ihalesinden yaklaşık 2 milyar YTL gelir elde edecek.

  Habertürk'ün üçüncü Nesil sözleşmesi (3N) Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Turkcell, Vodafone ve Avea yetkilileri arasında imzalandı. Sözleşme gereği peşin alınacak ihale bedeli ile devlet 3N ihalesinden yaklaşık 2 milyar YTL gelir elde edecek.
  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, BTK Başkanı Tayfun Acarer, Turkcell, Vodafone ve Avea yetkililerinin katıldığı törenle 3N sözleşmesi imzalandı. Ulaştırma Bakanı Yıldırım, 3N lisansları yetkilendirmesiyle ilgili önemli bir aşamayı gerçekleştirdiklerini belirterek, “3N için Bakanlar Kurulu kararı Eylül 2008’de çıktı ve süreç başladı. 28 Kasım’da ihale gerçekleşti. A-B-C diye nitelendirilen üç lisans 2.2 milyar liraya üç işletmeye verildi. Daha sonra Danıştay onayladı. Paralarını da ödediler. Sözleşmelerini imzalayacağız ve gün saymaya başlayacaklar” dedi.

  TEMMUZ’DA CEPTE GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA DÖNEMİ BAŞLIYOR

  Temmuz ayının başından itibaren görüntülü telefon diye bilinen 3N kullanılır hale geleceğinin altını çizen Yıldırım, 3N sadece konuşanların birbirini yüzünü görmesinden daha fazla imkanlar sağladığını kaydetti. Yıldırım, “3N telefon demek bizim internet otoyollarına havadan yeni otoyollar ilave etmek anlamına geliyor. Gittikçe artan internet kullanımı olacak. Rekabet daha gelişmesi ve hizmetlerden seçenekler artması nedeniyle daha fazla daha kolay ekonomik şartlarda istifade edebilecek” diye konuştu.

  -“BİR KEREDE DEVLETİN KASASINA 2 MİLYARIN ÜZERİNDE PARA GİRDİ”- İşletmelerin eline yeni bir araç ve oyuncak verdiklerini dile getiren Yıldırım, yeni katma değerli hizmetleri üretmek suretiyle irili ufaklı firmaya yeni iş alanları sağladıklarını anlattı. “Kriz ortamında çok hayırlı bir iş” diyen Yıldırım, bir kerede 2 milyar liranın üzerinde paranın devletin kasasına girdiğini vurguladı. Üç yılda her işletme 500 tane mühendis alacağını ifade eden Yıldırım, bilişim sektörü pazarına yeni bir heyecan ve açılım getirdiklerini söyledi.

  -BAKAN’DAN "REKABET YIKICI DEĞİL, DOSTÇA OLSUN" UYARISI-

  Uygulanan takvimin Türkiye şartlarına uygun olduğunun altını çizen Yıldırım, alt yapının iyice hazırlandığını kaydetti. 10 Mayıs’tan itibaren şehir içinde telefonları da rekabete açacaklarını dile getiren Yıldırım, rekabeti yıkıcı değil, dostça olmasını temenni etti.
  BTK Başkanı Tayfun Acarer, üç ay sonra vatandaşın hızlı internet ve görüntülü konuşma imkanına kavuşacağını belirterek, “Üç kuruluşun rekabeti vatandaşın lehine oluyor” dedi.

  “BU TEKNOLOJİ YENİ BİR BİLİŞİM DÖNEMİ AÇTI”

  Konuşmaların ardından BTK Başkanı Acarer ile Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Vodafone Genel Müdürü Serpil Timuray ve Avea Ceo’su Cüneyt Türktan 3N sözleşmelesini imzaladı. Sözleşmelerin imzalanması sırasında konuşma yapan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv Türkiye için çok önemli bir gün olduğunu belirterek, 3N sayesinde Türkiye’nin iletişim teknolojisinde hız kazanacağının altını çizdi. Ciliv, “Bu teknoloji yeni bir bilişim dönemi açtı. Turkcell olarak yeni teknolojiyi en hızlı şekilde 81 ilde vatandaşlara kavuşturmak için çalışacağız. 1 milyar liralık kısmı kriz ortamında devlete kaynak olarak veriyoruz” diye konuştu.
  Vodafone Genel Müdürü Serpil Timuray, Vodafone olarak 3N’yi Türkiye’nin yaşam kalitesinin artması için önemsediklerini kaydetti.

  “ALLAH BEREKET VERSİN”

  Avea Ceo’su Cüneyt Türktan ise 3N’nin gelmesinin 65 milyon kullanıcının hepsinin internete dönüşmesinin cep telefonlarının bilgi toplumu açısından çok önemli olduğunu ifade ederek, vergi konusunda çok önemli adım atıldığını kaydetti. Türktan, mobil internet kullanımında verginin yüzde 25’den yüzde 5’e düşmesi kullanıcı sayısını arttıracağını vurguladı. GSM operatörleri sembolik çeklerini Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a sundu. Çeklerin teslimi sırasında Yıldırım, “Allah bereket versin” dedi.

  İHALE BEDELİ PEŞİN ÖDENİYOR

  Sözleşme gereği ihale bedelleri peşin olarak ödenecek. Operatörlerin sözleşmelerin imzalanmalarının ardından üç ay içinde tesislerini kurup işletmeye başlaması gerekiyor. Kasım ayında yapılan 3N ihalesinde devlet, Turkcell'den KDV dahil A lisansı için 858 milyon TL, Vodafone B lisansı için 600 milyon TL, C lisansı için Avea ise 512 milyon TL vermişti.

  3N'NİN GETİRDİKLER
  İ

  -Hızlı ve kaliteli mobil görüşülebilecek.
  -Hız ve kalite A, B, C, D lisanslarına göre değişiklik gösterecek.
  -En hızlı ve en kaliteli görüntü A lisansında olacak.
  -Internet 72 kat daha hızlı olacak.
  -Cep telefonundan veri, müzik dosyaları indirmek
  kolaylaşacak.
  -Görüntülü telefon görüşmeleri başlayacak.
  -Cep telefonlarından televizyon izlenebilecek.
  -Cep telefonlarından her yerde multiplayer karşılıklı
  oyun oynanabilecek.
  -Video konferans yapılabilecek.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017