1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Google'ı dize getirecekler


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Üç büyükler kafa karıştırıyor.

  Microsoft, Google ve Apple: Kimin eli kimin cebinde, kim kimin düşmanı; nedir; ne değildir?

  Steve Jobs ile Bill Gates arasında hem dostluk, hem de rekabet olduğu gibi, Apple ve Microsoft arasında da böyle bir ilişki var.

  Apple hem donanım, hem de yazılım firması; Microsoft'un esas ağırlığı ise yazılım, MS donanım departmanı var ama Apple gibi MS markalı PC'ler üretmiyor. Son zamanlarda Microsoft cep telefonuyla ilgili gelişmeler olsa da bu Microsoft'un esas işinin yazılım olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ve Microsoft, Google kendi alanına girdikçe, Google'ın pazarlarına saldırıyor.

  Apple'ın Mac sistemlerde Windows için Boot Camp sunması, Microsoft'un da iPhone'un başarısına ne kadar bozulursa bozulsun, bu cep için Bing gibi hizmetleri sunduğunu hatırlamak gerekiyor. Hayranları çok ağır atışan bu iki marka, son zamanlarda rekabete ara vermeden yakınlaşıyor gibi görünüyor. Sebebi ise açık: Büyük rakip Google...

  Apple ve Google'ın arası da iyiydi...

  Aslında Google ile Apple arasında bir yakınlaşma vardı. iPhone üzerinde yine Apple markalı Safari internet tarayıcı üzerinde Google hizmetleri mevcuttu. Google'ın CEO'su Eric Schmidt, Apple'ın yönetim kurulundaydı.

  Google'ın iPhone uygulamaları varlığını koruyor ve iş dünyasında yaygın bir şekilde kullanılıyor. Ancak Google ile Apple'ın arası bozuldu ve Schmidt Apple yönetim kurulundan ayrıldı.

  Apple, Google'ın bazı uygulamalarına taş koydu. Google Maps Navigation uygulamasını bile uzak tuttu. Bu uygulamalar iPhone'da yok, Android'de var ve Google da Apple iPhone'a kabul edilmeyen uygulamalarını Android'da kullanarak tüketicileri etkiliyor.

  Apple, Google'ın internet tekelinden çekindiği için, iPhone uygulamalarında Microsoft'a Google'dan daha sıcak davranıyor. Önümüzdeki günlerde bu iki devin, bir diğer deve karşı ne kadar rekabetçi davranabileceğini göreceğiz.
   
 2. Unforgiven

  Unforgiven rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.506
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Hep duyuyoruz bunları. 8)