Takımı
Galatasaray
1576414917419.gif

Rekabet Kurumu, Google’a, haksız rekabete yol açması sebebiyle kestiği cezanın ardından Google Android işletim sistemli akıllı telefonlara, Google servislerini kullanabilmeleri için gerekli olan lisansı vermeyeceğini açıkladı.Google, yazdığı mektupta 12 Aralık 2019'dan itibaren Türkiye’de satışı yapılan Android telefonlardaki Google uygulamalarının lisansını iptal ettiğini söyledi. Ayrıca bundan sonra satışa girecek olan telefonlar için de lisans vermeyeceğini açıkladı.

1576414868526.jpeg
Ceza Sebebi;
Android cihaz üreticileri ile yapılan mobil uygulama dağıtım sözleşmelerinde yer alan Google arama motorunun ana ekranda konumlandırılması, Google Webview bileşeninin tek bileşen olarak atanmasına yönelik uygulamalar ile gelir paylaşım sözleşmelerinde yer verilen ve Google arama motorunun cihazlarda münhasıran yüklenmesini temin eden hükümler yoluyla, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 6. maddesinin ihlal edildiği” saptandı.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bakalım devlet geri adım mı atacak, yoksa misilleme mi yapacak. Avrupa birliğinin kestiği cezayı tırıs tırıs ödeyen google, buraya geldi mi artistlik yapıyor.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Google bu haberi doğruladı ve yeni gelecek android telefonlarda herhangi bir google uygulamasının olmayacağını söyledi.

Yukarı Alt