1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Google'dan ilginç bir hizmet!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Google Dashboard: Google'dan ilginç hizmet!

  Hep Google hakkımızda bilgi topluyor denir. Peki gerçekten hakkımızda ne biliyor? Cevabı bu sitede.

  Google yeni bir kontrol paneli ekledi. Bu sayede arama devinin kullanıcıların online aktiviteleriyle ilgili neler bildiğini öğrenmek mümkün oluyor.

  Bu yeni hizmet bir Google hesabıyla ilişkilendirilen bilginlerin bir özetini sunuyor. Kullanıcılar bu bilgileri gördükleri gibi değiştirebiliyorlar da. Arama motorunda aranan kelimeler Gmail ile yollanan e-postalar, YouTube'da izlenen videolar ve daha fazlası burada görülebiliyor.

  Google'ın yeni kontrol paneli Google Dashboard, kullanıcıların internette kendileriyle ilgili toplanan bilgilerle ilgili endişelerini yatıştırmak için oluşturuldu. Kullanıcılar bu kontrol panelindeki bağlantılarla farklı hizmetler altında kendileriyle ilgili depolanan bilgileri görebiliyor.

  Google bu hizmetin toplanan bütün verileri gösterdiğini söylese de bunun tek kanıtı Google'ın ifadesi oluyor. Üstelik bu bilgilerin kötü niyetle kullanılmayacağı açıklanmasına karşın, mevcut başka tehlikeler olup olmadığı kullanıcıların kafasını kurcalamaya devam ediyor. Kullanıcıların hassas bilgilerine erim sağlayan bu panele, Google hesabıyla girildiği için, kullanıcıların güçlü şifreler kullanmaya dikkat etmesi gerekiyor. Gmail hesabını çaldıran bir kullanıcı artık e-postalarından daha fazlasını kaybedebilir.