1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Google’dan “Deneme 1, 2”


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise

  [​IMG]
  Yıllardır gözlerimizin alıştığı arama kutucuğu, mavi linkler şeklindeki Google sayfalarının miladı yavaş yavaş doluyor. Arama sonuçlarını daha isabetli hale getirmeye çalışan Google, aynı zamanda yeni bir görünüm için de çalışmalarını sürdürüyor.

  Google (Google Deney Laboratuarları)’nın hazırladığı yeni sistemde yaptığımız aramanın sonuçlarını zamana göre, ölçü birimlerine göre, ya da bulundukları yere göre, ya da kendi özel kriterlerimize göre görebiliyoruz.

  Örneğin sisteme “olimpiyatlar” yazdığınızda Google Earth üzerinden daha önceki olimpiyatların nerelerde düzenlendiğini, Atatürk yazdığınızda Atatürk’ün hangi tarihte kaç haberinin dünya gazetelerinde yayınlandığını ve benzei pek çok ayrıntıyı görebiliyorsunuz.

  Zamanla sistem daha da geliştiğinde bir mağazanın adını yazıp, size en yakın olanı bulabilecek ya da doğrudan Google’dan aradığınız aracın beygir gücünü girip, en ucuzu bulabilecekseniz. Ya da başka bir ihtimal: Google bu sistemi geniş bir yelpazede çalışır hale getirene kadar semantik arama motorları Google’ın tahtını almış olacak.

  Google denemelerine burdan ulaşabilirsiniz...
  http://www.google.com/views?q=ataturk+v ... opViewTabs
   
 2. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  google'ı çökertmek gerek :lolmuch: :lolmuch: