1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Google'dan Atatürk'ü anma açıklaması


 1. Tequilla

  Tequilla Bilgiliyim

  Kayıt:
  14 Şubat 2009
  Mesajlar:
  1.788
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  un Ne Oldugu Beni İlgilendirmez.-.-`
  Google'ın özel günlerde logosunda değişklikler yapmasına hepimiz alıştık. Fakat dün Google Türkiye anasayfasını açanlar 10 Kasım ile ilgili herhangi bir özel logo göremediler.
  Sayfada "Ulu Önder Atatürk’ü saygıyla anıyoruz" yazısı dışında bir değişiklik olmadığını gören bazı kullanıcılar duruma tepki göstererek seslerini yükseltmeye başlayınca Google Türkiye İletişim Ofisi'nden yazlı bir açıklama geldi. Açıklama şöyle:

  "Bugün anasayfamızda yayınladığımız özel mesaj ile (“Ulu Önder Atatürk’ü saygıyla anıyoruz” ) ölüm yıldönümünde Atatürk’ü anmayı amaçladık. Bu çalışma; ilginç olayları, önemli günleri, tarihe geçmiş kişilerin doğum günlerini kutlamak için yaptığımız özel Google logolarından farklı bir uygulamadır. Özel logo uygulamalarına örnek olarak, geçtiğimiz günlerde kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırlanan logoyu verebiliriz. Google, tüm dünyada genel bir kural olarak, ölüm yıldönümlerinde özel Google logo uygulaması yapmamaktadır.

  Bu açıklamayla Google'ın tüm dünyada yıllardır sürdürdüğü doodle uygulamarını ölüm yıldönümlerinde yapmadığı ortaya çıkmış oldu.
   
 2. Kobe

  Kobe rank8

  Kayıt:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.698
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  taşındı :arrow: güncel haberler