1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Google yine mahkemelik oldu


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  İnternet devi Google, özel hayata fazlasıyla müdahele eden Street View servisi nedeniyle İsviçre'de mahkemelik oldu. Street View aracından İsviçre'de çekilen tüm fotoğrafların kaldırılması gündemde...

  Arama motoru devi Google, daha orkut.com'da yer alan sahte Barichello hesapları nedeniyle ödeyeceği 500.000 dolarlık tazminatın şokunu atlatamadan bu kez de İsviçre'de mahkemelik oldu.

  Google'ın servislerinden biri olan ve kullanıcıların cadde cadde dünyayı dolaşabilmesine imkan tanıyan Google Street View isimli araç nedeniyle İsviçre'de mahkemelik olan Google, Street View'ün görüntülediği araçların plakalarının gizlenmeden, olduğu gibi internete verilmesiyle suçlanıyor.

  İsviçre'de yaşanan bu olay yüzünden büyük hayal kırıklığı yaşadığını dile getiren Google yetkilileri, açılan davaya bir anlam veremediklerini ifade etti.

  Plakaların gerektiği gibi gizlenmeden internete verilmesinin kabul edilemeyeceğini dile getiren veri koruma müdürü Hanspeter Thuer, Street View'a görüntü aktaran kameralara olan hoşnutsuzluğunu da dile getirdi. "Google Street View araçlarında bulunan kameraların boyu oldukça yüksek ve çitlerin ve duvarların ardındaki her yeri görüntülüyor" diyen ve özel hayatın ihlal edildiğine vurgu yapan Thuer, geçen Ağustos ayında Google'a bu şikayetlerin iletildiğini ve gerekli önlemlerin alınması için Google'la iletişime geçtiklerinin altını çizdi.