1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Google Voice


 1. Mojito

  Mojito  

  Kayıt:
  3 Kasım 2008
  Mesajlar:
  3.690
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  -----
  Gmail arayüzünü andıran sistem, Google'dan alınan bir "telefon numarasıyla" çalışıyor. Google Voice, bu numaraya gelen aramaları kullanıcıya ait olan ev, cep, iş ya da otel telefonu gibi her türlü hatta aktarıyor. Arayan kişi kullanıcya ulaşamazsa bıraktığı sesli mesaj Google Voice tarafından yazıya çevirilip kaydediliyor. Akabinde numaranın sahibi, ister internetten Google Voice'e bakarak, ister Google "telefon numarasını" geri aramak suretiyle sesli olarak dinleyerek bu mesaja ulaşabiliyor.

  Google Voice ayrıca kısa mesaj alıp göndermeyi de sağlıyor, telekonferans ve video konferansı da mümkün kılıyor. Özetle yapıyor da yapıyor. Bütün bunlar Google'ın geri kalan servisleriyle bir bütün olarak düşünüldüğünde evde, işyerinde ve cep telefonlarının çalıştığı her yerde başka bir şeye gerek kalmıyor.

  Google Voice üzerinden yapılan aramalar Amerika'da bedava, dünyanın geri kalanında ücretli ama Skype'dan daha ucuz, arama dışındaki servisler ise tamamen ücretsiz olacak. Skype bir yana, Google'ın dünya çapındaki tüm iletişim yöntemlerine rakip olmak gibi bir amacı olduğu belli