1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Google TV Geliyor!


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Google TV Geliyor!


  Televizyon kanallarıyla internet yayın ve servislerini bir araya toplayan Google TV sonbaharda 'yayına' başlıyor. İlk cihazlar Sony'den.


  [​IMG]


  Arama motoru Google, televizyon kanallarıyla internetteki video içeriğine tek ekrandan erişimi sağlayacak ‘akıllı TV’ projesini duyurdu. İnternete bağlanacak olan televizyon setleri normal televizyon kanallarını izleteceği gibi Google üzerinden internette dolaşmayı mümkün kılan dev bir ‘hepsi bir arada’ bilgisayar gibi çalışacak.

  Google’ın Sony, Intel ve Logitech ile işbirliği yaptığı projenin ilk meyvesi sonbaharda piyasaya çıkacak. Sistemle kullanılacak televizyonu ve Google servislerine erişimi sağlayacak Android veya Chrome işletim sistemleriyle uygulamaların yüklü olacağı Blu-Ray oynatıcıyı Sony üretecek.

  İşletim sistemi ve uygulamalar için bir diğer alternatif de Logitech tarafından üretilecek olan kutu. Firma sistemin uzaktan kumandasını ve kablosuz klavyesini de üretecek. Klavye ve kumanda Android üzerinden çalışacak ve sesli komutları tanıyacak.


   
 2. JetHomme

  JetHomme rank8

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  4.653
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Los Angeles
  Artık Google diyince akla sadece arama motoru gelmicek.
   
 3. gamer7

  gamer7 rank8

  Kayıt:
  29 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  5
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0