1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Google Türkiyede Gazete Çıkarıyor


 1. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

  [​IMG]

  Ne Doğan, ne Ciner, ne de Türkuvaz! Türkiye'nin en büyük gazetesini Google çıkarmaya hazırlanıyor. Merak edilen detaylar, bu özel haberde!
  Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre; iş bulma sitelerinde karşılaşılan bir ilan, oldukça ilgi çekmiş durumda. İlanda, yeni bir gazete çıkarmak için yapılan hazırlıklardan ve eleman alımlarından bahsediliyor. Gazetenin adı da; "Google Haber" olarak belirtilmiş.

  Bu ilanın önce şaka amaçlı hazırlanıp hazırlanmadığını merak eden teknoloji sitesi editörleri, yazılanları görünce gayet ciddi bir iş ilanı olduğunu fark etti. Aşağıda bu ilanı tam metni ile bulabilirsiniz;


  İşte O İlan!

  [​IMG]

  Firma Ne Dedi?

  Olayın gerçekliği konusunda tam emin olmak için firmayı arayan ShiftDelete.Net editörleri, firmanın ellerinde hazırlanmış bir nüshanın bulunduğunu, dünyada eşi görülmemiş bir proje olduğunu ve çok yakında başlayacaklarını öğrendiler.

  Merak Edilenler

  Google News üzerinde bulunan haberlerden gazete çıkarmak için çok ciddi sorunlar bulunuyor. Bunlardan biri, Google'ın kendi isim haklarını basılı bir yayın için kullandırıp kullandırmayacağı.

  Bir diğer konu da, Google News içerisinde yer alan haberlerin; Haber7.com,ShiftDelete.Net gibi çok sayıda yayıncının ve haber kaynağının eserleri olduğu için, eser sahiplerinin izni olmadan bu içeriklerin ticari amaçlar için kullanılması.