1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Google tarzı sosyal ağ: Google Buzz


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.461
  Beğenilen Mesajlar:
  364
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  Google tarzı sosyal ağ: Google Buzz


  [​IMG]


  Facebook, Twitter ve FriendFeed gibi sosyal ağ sitelerinin her geçen gün daha da popülerleştiği günümüzde, bu oluşumların yarattığı reklam pazarı da birçok büyük şirketin ilgisini çekmeye devam ediyor. Söz konusu reklam pastasından pay kapmaya çalışan şirketler kervanına Google da katıldı ve resmi blog sayfalarında yayınladığı bir duyuruyla, Google Buzz adını verdiği sosyal ağ hizmetinin kullanıma sunulduğunu açıkladı.

  Google'ın Chrome, Chrome OS, YouTube, GMail, Google Docs, Google DNS ve buna benzer birçok ürünüyle, internet üzerinde yürütülen faaliyetleri tek bir merkezde toplama projesinin son halkası olan Google Buzz, firmanın GMail e-posta hizmetine entegre edilmiş durumda. Google'a göre böyle bir seçimin amacı, halihazırda GMail üzerinden haberleştiğiniz insanlarla çok daha fazla şeyi, çok daha kolay yoldan paylaşabilmenize imkan tanımak. Google Buzz sayesinde anlık kısa iletilerinizi, resimlerinizi, videolarınızı ve ilginç bulduğunuz diğer birçok şeyi tanıdıklarınızla zahmetsizce paylaşabileceğinizi iddia eden Google, sosyal ağ uygulamasının taşınabilir cihazları destekleyen sürümünü de yayınladı.


  [​IMG]


  Google Buzz sosyal ağ hizmetini kullanabilmek için bir GMail hesabının yeterli olduğunu söyleyen Google, uygulamayı GMail hesaplarına dahil etme sürecinin devam ettiğini ve önümüzdeki birkaç gün içinde tüm GMail kullanıcılarının e-posta hesaplarında Google Buzz bağlantısını görebileceklerini belirtiyor.

  Google'ın Buzz sosyal ağ hizmeti için hazırladığı tanıtım filmini, aşağıdaki YouTube videosunda izleyebilirsiniz.


   
  Son düzenleme: 28 Ekim 2015