1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Google mobil telefon şebeke fikrine patent alıyor


 1. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.

  [​IMG]
  Google'ın yeni patent başvurusunu mobil telefon şebeke operatörleri pek sevmeyecek: Google, kullanıcıların tek bir servis sağlayıcıya bağımlı kalmadığı bir mobil iletişim ağı hayal ediyor.
  Google'ın patent başvurusunda akıllı telefonlar tek bir şebekeye bağlı kalmak yerine bulundukları yerde en güçlü ya da hızlı bağlantıyı tarayıp fiyatları da dikkate alan bağlantılar kuruyor. Kullanıcılar artık sürekli olarak birden fazla şebekenin kapsama alanında olduğu için mutlaka seçme şansı oluyor. Böylece bir kullanıcı evinde bir operatör üzerinden konuşurken işyerinde daha güçlü sinyal sağlayan diğer operatör üzerinden görüşme yapabilecek -tüm bunlar kullanıcıyu uğraştırmadan yapılacak. Tabii bu sadece telefon görüşmeleri ile sınırlı değil, aslında muhtemelen ses dışında veri aktarımı daha önplanda.

  Bu tip bir kavram hayata geçerse gün içinde bulunduğumuz her yer aslında gerçek zamanlı bir açık artırmaya eksiltmeye dönüşecek; kapsama alanında olduğumuz operatörler sürekli olarak uygun fiyatlı konuşma ücretleri sunuyor olacak. Google da AdWords ve AdSense gibi deneyimlerinin gösterdiği üzere bu tip bir pazarda oldukça avantajlı olabilir.

  Türkiyede olursa süppo olur daha ucuza konuşuruz :D