1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   erix

Google Earth ile Ay seyahati


 1. Sensei

  Sensei rank8

  Kayıt:
  21 Haziran 2009
  Mesajlar:
  514
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Sanal alem..
  Google Earth'e yeni bir özellik daha: Ay'a yapacağınız sanal yolculuklar artık çok daha keyifli...

  Google yakın zamanda Apollo 11'in aya başarılı bir şekilde inmesinin 40. yılı anısına, Google Moon altında, Ay'ın 3 boyutlu görünümünü kullanıcılarının beğenisine sunuyor.

  Google Washington'da, Temmuz'un 20'sinde bir basın toplantısı düzenleyerek Google Earth'e getirilecek bu yeni özellik hakkında bilgi verecek. Man on the Moon kitabının yazarı Andrew Chaikin ve Ay'da yürüyüş yapan 2. Astronot Buzz Aldrin'de konuşmacı olarak katılacak.

  NASA geçenlerde LRO (Lunar Reconaissance Orbiter) yani Ay Keşif programını kullanıma sunmuştu. Bunun sayesinde Ay yüzeyine ait görüntüler 3D Google Moon'un tamamlanmasında büyük etken oldu.

  Görünen o ki Google'ın NASA ile iyi bir ilişkisi var. NASA'dan alınan verilerin sıkıştırılmış olmaması bunun büyük bir kanıtı. Zaten Google'a ait bir jetin NASA Moffet hava sahasını kullanması bunun ilk örneklerinden biriydi.

  Ayrıca firma, Google Earth 5.0 versiyonunda Mars'ın 3 boyut görünümüne imkan sağlıyordu. Bu zincire Ay'ı katarak daha ilgi çekici hale gelmeye çalışıyor.


  Google Earth'ı şimdiki haliyle indirmek için:
  Buradan
  Google Earth ile resimli bir Türkiye turu için:
  Buradan

  Not:İnirmeniz için verdiğim site çok güvendiğim bir site olduğu için virüs sonuçlarını koymadım ama koyarsanız eklerim. :wink1:
   
 2. invaders

  invaders Bilgiliyim

  Kayıt:
  3 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.753
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  ilk defa senden duydum paylaşım için saol