1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Google devlerle güç birleştirdi TV işine girdi


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach

  Google devlerle güç birleştirdi TV işine girdi
  Google, sonbaharda başlayacak internet TV projesi için Intel, Sony, Logitech, Best Buy, Dish Network ve Adobe firmaları ile güçlerini birleştirdi..

  [​IMG]

  Google'dan yapılan açıklamada, Intel, Sony, Logitech, Best Buy, Dish Network ve Adobe firmaları ile birlikte çalışıldığı, 2010 sonbaharından itibaren Google TV için gerekli cihazların Sony ve Logitech'ten sağlanacağı belirtildi. Kullanıcılar, televizyona takılan ve internete bağlanabilen bir cihazla Google TV'den faydalanacak. Google TV'nin en belirgin özellikleri şunlar olacak:

  1- Dünyanın her yerinden, her kanal izlenecek: Google, web içerikleri ile kablodan veya uydudan yayın yapan televizyonlar arasındaki keskin kısıtlamalardan uzak durmak istiyor. Google TV kullanıcıları, Chrome tabanlı tarayıcısı sayesinde bütün kablolu ve uydu televizyon kanallarında arama yapabilecek, istedikleri kanal veya programları izleyebilecek ve aynı anda internete girebilecek. Google TV'de, dünyanın her yerindeki radyo kanallarına da ulaşılabilecek.

  2- TV ile web buluşması: Google TV ile internette de sörf yapabilecek, boyutları küçültülen televizyon yayını, ekranın köşesine indirilebilecek, Facebook'ta arkadaşlarınızı "dürterken" diğer yandan en sevdiğiniz diziyi izleyebileceksiniz. Kaydettikleri dizi, film ve diğer şovları istedikleri zaman izleyebilecek olan Google TV sahipleri, video paylaşım sitesi YouTube'daki videolara da bu platformdan ulaşabilecek ve bu sayede kullanıcı, ekranın kalan kısmında internette sörf yapabilecek. Google Tv ile müzik ve fotoğraf da indirilebilecek.

  3- Tek kumanda: Yetkililer, Google TV'yi kullanmak için büyük klavyelerden faydalansalar bile sadece bir giriş cihazının gerekli olduğu konusunu vurguladılar. Uzaktan kumandanın nasıl bir şey olacağı belli değil ancak Sony ve Logitech'in kendi tasarımlarını yapmaları bekleniyor.

  4- Android telefonlar ile iletişim: Google TV, android telefon kullanıcıları için tasarlanmış bir özelliğe sahip. Sorguları araştırmak için televizyonda yazmak yerine, onları telefonda yazabilir ve sonuçları televizyona Wi-Fi aracılığıyla gönderebilirsiniz. Aynı zamanda, eğer telefonda bir video izliyorsanız, onu televizyona göndererek oradan da izleyebilme fırsatınız olacak.

  5- Donanım: Google TV teknolojisi ile donatılmış televizyonlar, Ethernet ve Wi-Fi gibi imkânlara sahip olabilecek.

  6- Kişisel TV: "Televizyonu kişiselleştirmeyi" amaçladığını açıklayan Google, kullanıcılarına 50 binin üzerinde program paketi sunacak.

  7- Fiyat: Önce ABD'de satışa sunulması beklenen Google TV'nin fiyatı konusunda henüz bir açıklama yapılmasa da bazı yabancı internet siteleri fiyatın 299 dolar civarında olacağını iddia ediyor.