1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Google da mı kapatılacak?


 1. Brooklyn

  Brooklyn Buralıyım

  Kayıt:
  30 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3.757
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Talebe

  You Tube'dan sonra sıra Google'a geldi. Konu yine Atatürk'e hakaret. Bu yüzden Savcılıktan Google'ın kapatılması istendi.

  Ülkemizde erişimi yasaklanan video paylaşım sitesi YouTube'un ardından, Atatürk’ün kişilik haklarına ve manevi şahsiyetine ağır hakaretler içerdiği öne sürülen bir site sebebiyle arama motoru Google da kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

  ATATÜRK'E AĞIR HAKARET VAR

  Atatürkçü Düşünce Derneği, Google’da “Kemalizmin karın ağrısı” yazılarak ulaşılan sitede, Atatürk’e ağır hakaretler içeren ifadelerin yer aldığı gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu’na suç duyurusunda bulundu.

  Arama motoru yöneticilerinin cezalandırılması ve Google’ın Türkiye’de erişime kapatılması istenen dilekçede, “Kemalizmin karın ağrısı” yazılarak ulaşılabilen ana başlıklarda, Türkiye’nin kurucusu Atatürk’e kişilik hakları dahil, her alanda hakaret edildiği kaydedildi.
  Söz konusu yayınların kimler tarafından siteye konulduğunun tespit edilemediği belirtilen dilekçede, “Ancak sayfanın sonuna sitenin Google tarafından desteklendiği yazılmıştır.

  Atatürk’ü Koruma Kanunu başta olmak üzere, TCK ve ilgili maddelere aykırı olarak yayın yapan sitenin sorumlularının tespit edilerek, cezalandırılması ve bu sitenin de acilen yayınlarının durdurulması ve kapatılmasını talep ediyoruz” denildi.

  Paylaşım sitesi “YouTube”a erişim de, Atatürk’e hakaret içeren görüntüler bulunduğu gerekçesiyle süresiz olarak yasaklanmıştı. Ankara Basın Savcılığı, Atatürk’e hakaret içeren görüntülerin sadece Türkiye veri tabanında kaldırıldığı gerekçesiyle erişime izin vermemişti.

  shiftdelete.net bu sorunun cevabını şöyle vermiş:

  Google için yapılan kapatma başvurusu, YouTube ile benzerlik taşıyor. Google'ın bu başvurudan yırtması için elini çabuk tutması gerekiyor.

  Google için yapılan kapatma başvurusunun, önceleri arama motoruna yazılan anahtar kelimelerinin sonuçları nedeni ile ilgili olduğu sanılmıştı. Aramak istediğiniz sonuçlarla ilgili yazdığınız anahtar kelimeler, sizi istediğiniz adreslere götürüyor. Bu sonuçlar içinde, crack veya korsan yazılım gibi zararlı içeriklerin olmasının yanı sıra, milli ve manevi değerlere hakaret mesajları taşıyan içerikler de bulunabiliyor. Oysa davaya neden olan asıl sebep arama sonuçları değil, başka bir Google servisi
  Google.com Üzerinde Barınıyor!
  Google'ın internet kullanıcılarına sunduğu ücretsiz servislerden biri de kolay web sitesi. İsteyen herkes, Google.com üzerinden birkaç adımda kendisine ücretsiz bir alan adı ve barındırma (hosting) servisi alabiliyor ve yeni sitesine basitçe içerik ekleyebiliyor.
  Bu siteler, http://sites.google.com/site/ adresi üzerinden yayınlanıyor. Atatürkçü Düşünce Derneği'nin yaptığı başvuruda hedef alınan adres de, çok sayıda kullanılan bu ücretsiz web sitesinden biri.
  Arama Motoru Kapatılır mı?!
  Küçük bir site için arama motoru kapatılabilir mi? Bunun için daha önce yaşanan gelişmeleri hatırlamakta fayda var. Daha önce, Adnan Oktar tarafından yapılan başvuruda hedefte Google Grupları vardı.
   
 2. El Verano

  El Verano rank8

  Kayıt:
  23 Kasım 2008
  Mesajlar:
  2.207
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Evet.Google'in bu suclardan dolayi direk kapatilmasi gerekir. :mrgreen:
   
 3. Castiela

  Castiela rank8

  Kayıt:
  17 Ocak 2008
  Mesajlar:
  2.378
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Dream
  Çok mantıksız oldu olucak interneti kaldırsınlar -.-
   
 4. Brooklyn

  Brooklyn Buralıyım

  Kayıt:
  30 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3.757
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Talebe
  Katılıyorum . Mantıksızz . Ben GoogLe amcamı istiyorummmm :D
   
 5. xienne

  xienne rank8

  Kayıt:
  29 Eylül 2008
  Mesajlar:
  322
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ne sordun hacım ??
  Akıllı mı bunlar !?