1. Reklam


  1. r-silkroad
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   rew
   rappelz
   park
   boşalan

Google, Çin'e Savaş Açtı


 1. Prisoners

  Prisoners olduser

  Kayıt:
  22 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.518
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  ARIN GIDA ALKOLLÜ İÇECEKLER - MEŞRUBAT PAZARLAMA
  Şehir:
  Bakırköy // İstanbul
  İnternet Devi Google, Pekin'in Arama Sonuçlarına Koyduğu Sansüre İsyan Edip Rejim Muhaliflerinin Google'daki E -Posta Hesaplarına Yönelik Saldırıları Gerekçe Göstererek, "Bu Durum Sürerse Çin Pazarından Çekiliyoruz" Açıklamasını Yaptı.


  [​IMG]

  İnternet devi Google, Pekin’in arama sonuçlarına koyduğu sansüre isyan edip rejim muhaliflerinin Google’daki e-posta hesaplarına yönelik saldırıları gerekçe göstererek, “Bu durum sürerse Çin pazarından çekiliyoruz” açıklamasını yaptı

  ABD’de arama motoru olarak başlayıp, dev bir küresel şirket haline gelen Google, dünyanın en büyük internet pazarından çekilmenin eşiğinde. Google, bundan böyle Pekin’in sansürüne boyun eğmeyeceğini açıkladı.

  Google’ın Hukuk Müdürü David Drummond, resmi açıklamada, “İnternet korsanlarının Çinli insan hakları savunucularının Gmail hesaplarına ve 20 kadar şirkete yönelttiği saldırılar ile hükümetin internette ifade özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik girişimlerinin ardından, Çin’deki faaliyetlerimizi gözden geçirmeye karar verdik. Bu kapsamda Google.cn’yi ve Çin’deki ofislerimizi kapatmamız söz konusu olabilir” dedi. Bilgisayar korsanlığı soruşturmasını tamamlayan Google, Çinli muhaliflere karşı düzenlenen sanal saldırıların Pekin tarafından organize edilip edilmediği konusunda resmi bir açıklama yapmayı reddetti.