1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Google bunu yapmayacak!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Hep Google'ın yaptıkları ile ilgili haberler okudunuz; ama bu kez konumuz yapmayacağı bir şey...

  Google Android geliştirme ekibinin başı olan Andy Rubin, şirket adına yaptığı açıklamada kendi mobil işletim sistemi olan Android'i kullanan bir donanım üretme planlarının olmadığını açıkladı.

  Rubin, Google'ın donanım üreterek kendi müşterilerine rakip olmasının aptalca olacağını söyledi. Bu işletim sisteminin lisansını alan müşteriler, Google'ın velinimeti. İşletim sistemi geliştiren firmalar, işletim sistemini kullanan donanım üretim işine girmiyor. Google, Android kullanan cep telefonlarının tasarımı aşamasında yardımcı olsa da telefonu kendisi tasarlamıyor. Sadece işletim sisteminin üreticisi olarak yararlı ve gerekli tavsiyelerde bulunuyor.

  Google'ın bu açıklamayı yapmasının sebebi, Droid cep telefonunu Google'ın geliştirdiğine dair ortada dolaşan dedikodulardı. Droid'i geliştiren firma Motorola ve Google sadece yardımcı oluyor. Google, Motorola ve HTC gibi firmaların Android kullanmasından memnun ve işletim sistemini pazarlamasını baltalayacak bir cep telefonu üretim işine girmeye niyeti yok.