1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Google-Bing savaşı sertleşti!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Google'dan Search Similar Images.

  İki arama devi birbirine cevap vermeyi sürdürüyor: İşte Google'ın yeni özelliği.

  Microsoft Bing, Google'ın hakim olduğu internet arama motoru pastasından daha büyük bir pay almak için Visual Search özelliğini geliştirmişti. Şimdi Google da buna bir karşılık verdi ve Search Similar'ı kopyaladı. Yeni Google özelliğinin adı Search Similar Images.

  Google'ın Visual Search'e cevabı, Bing'in Search Similar özelliğine büyük benzerlik gösteriyor. Search Similar, Microsoft'un daha önceki arama motoru olan Live Search'te de bulunan bir özellikti.

  Bu arama özelliği Google'da da Bing'deki gibi çalışıyor. Snow Leopard yazarak çıkan sonuçlar içerisinden Apple'ın işletim sisteminin ya da doğada yaşayan gerçek hayvanın resimlerini aramak mümkün. Bunun için, pek çok ön izleme resminin altında yer alan "Search similar images - Benzer görsel bul" bağlantısına tıklamak yeterli oluyor.

  Similar Images laboratuvardan mezun oldu!

  Google'ın Search Similar Images özelliği Google Labs'da test modunda daha Nisan ayında ortaya çıkmıştı ama sadece betaydı. Şimdi ise tamamlanmış bir özellik olarak Google arama motoruna dahil edildi.

  İki arama motorunun rekabeti ve geliştirdikleri özellikler Yahoo'dan bir miktar pazar payı kazanmalarını sağladı. ComScore'un yaptığı pazar araştırmalarına göre Google yüzde 64.9 ile birinci, Yahoo yüzde 18.8 ile ikinci ve Bing yüzde 9.4 ile üçüncü durumda.

  Similar Images, henüz tam anlamıyla oturmuş bir hizmet değil. Bu yüzden; özellikle IE kullanıyorsanız, özelliği kullanırken sorun yaşamanız olası...