1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Google Android, ARM işlemcisi ile ilk kez sahne alıyor.


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Google Android, ARM işlemcisi ile ilk kez sahne alıyor.

  [​IMG]

  Kasım ayından beri Google'ın Smartphone (akıllı telefon olarak geçiyor. PDA ile yapabildiklerimizin, telekominikasyon işlevleriyle buluştuğu cihazlar diyebiliriz.) pazarına Android adını verdiği ürün ile gireceği haberlerini sizlere veriyoruz. Android, sadece bir işletim sistemi olmaktan öte, bu işletim sistemi ve altyapısını barındıran bir cihaz olacak gibi duruyor.

  Reuters'de yayınlanan habere göre önümüzdeki hafta Barselona'da gerçekleştirilecek "Mobile World Congress" de, ARM, kendi işlemcisi ile çalışan Android'i tanıtımında kullanacak. Google'ın ürününü 2008 yılının ikinci yarısında piyasaya sürmeyi düşündüğü göz önüne alındığında, hazır bir telefonun kimin tarafından üretildiği ve nasıl çalışmaya hazır olduğu gibi sorular aklımıza gelmiyor değil. Öte yandan, bu toplantı dünyanın en büyük mobil aygıtlarla ilgili etkinliği ve hem ARM için, hem Android için iyi bir seçim gibi duruyor.

  Yatırımcılara göre Android, yıl sonunda pazarda %2'lik bir paya sahip olacak. Akıllı telefonlar arasında, Windows Mobile'ın %6.1 paya sahip olduğu düşünülürse, %2'nin ciddiyeti iyice ortaya çıkıyor. Umarız önümüzde ki hafta toplantıda tanıtım yapılır ve bu ürün hakkında ki daha kesin biglileri sizlere ulaştırabiliriz.
   
 2. D34ThGu4Rd

  D34ThGu4Rd rank8

  Kayıt:
  4 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Web Designer
  Şehir:
  in The Evde
  Adamlar yapıyor be okan abim.Yavas Yavas büyüyor Google.Büyüyor Demek Dogru almaz Zaten büyükte.Hedefleri Çok Büyük. :mrgreen: