1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

'Gönül ister ki 46 kişi alalım'


 1. Uykucu

  Uykucu rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.369
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıklarını Antalya'da sürdüren A Milli Futbol Takımı'nın kampını değerlendirdiği basın toplantısı düzenleyen Terim, kamp döneminin ilk iki gününde futbolcuların yağ ölçümü ve fonksiyonel kontrollerden geçirildiğini söyledi.

  Bugün ise futbolcuların fiziki durumlarının hangi seviyede olduğunu belirlemek amacıyla test uyguladıklarını belirten Terim, bu kontrollerde sürat, güç, kondisyon testleri uygulandığını ve vücut kompozisyonları, yağ oranları, fonksiyonel durumlarını belirlemeye çalıştıklarını, sakat oyuncuların da kilo kontrollerini korumaya çalıştıklarını kaydetti.

  Terim, oyuncuların yedi farklı testten geçirildiğini dile getirerek, alınan sonuçlara göre oyuncuların zayıf ve kuvvetli yönlerini göreceklerini, buna göre de antrenman planlaması yapacaklarını söyledi.

  Hakan Balta’nın eşinin doğum yapması nedeniyle İstanbul’da kaldığını, Gökhan Zan’ın Amerika’da olduğunu, Hamit’in de 17’sinde Almanya’daki kampta olacağını kaydeden Terim, Yıldıray, Gökdeniz ve Halil’in de son maçları nedeniyle kampa gelemediğini ve bu isimlerin de 17’sinde takıma katılacaklarını kaydetti.

  -"HAK EDENLERİ ALDIK"-
  Milli takımlara katılmayan isimlerin yapmış olduğu açıklamalar hakkında görüşleri sorulan Terim; “Mevcut kadromuzu mevki mevki açıkladık. Her oyuncunun tabii ki bu kadroda olma istediği kadar doğal bir şey yoktur. Her oyuncun gönlünde Avrupa Şampiyonası’na katılmak vardır, olmalıdır da. Ama benim seçimim budur. Duygusal konuya girmek istemiyorum. Hak eden isimleri belirledik diye düşünüyorum. Bunun dışındaki sesler, üsluplu ve nezaket çerçevesinde olursa kabul edilir. Bunun dışındakilere de gerekli cevap zaten verilir. Tecrübem bana şunu söylüyor ki, ben daha Türk basınından ‘evet kadro budur, kimse dışarıda kalmadı’ denilen bir kadro hatırlamıyorum. Muhakkak bazı arkadaşlara sempatisi olanlar vardır ve bu nedenle aday kadrolar arasından memnun olunanı daha hiç görmedim. Hatta bazı arkadaşlar bizim kadromuzu bıraktılar Portekiz’in Maniche’sini bile bana soruyorlar. Biz kendimiz bıraktık dünyaya açıldık. Başkasının derdi de bizi çok ilgilendiriyor. Ben buna cevap vermedim tabii.” yanıtını verdi.

  Her turnuvada en ideal kadroyu oluşturmaya çalıştıklarını kaydeden Terim, “Tabii ki zaman ve zemin bizim her yeniliğe açık olmamızı gerektiriyor. 'Dünyanın en iyi takımını hazırladık' demiyoruz. Ne orada eksik var, ne burada fazla var. Doğru olduğuna inandığımız şeyleri yapmaya devam ediyoruz. Bunun getirilerini veya götürülerini ileriki günlerde yine sizlerle paylaşacağız” şeklinde konuştu.

  terim_el_basin.jpg